• Informacje na temat:

  najładniejsze miasta polski

Artykuły na temat: najładniejsze miasta polski
 • Sztokholm. Na lądzie i na wodzie

  ...​Tu prawie każdy most jest punktem widokowym. Na Stare Miasto, królewski pałac, słynne muzea. Miasto położone na 14 wyspach najlepiej zwiedzać pieszo, ale można też promem. A do metra wejść wyłącznie po to, by zobaczyć najładniejsze stacje na świecie.

 • ​Węgry: Termy w Nyiregyhazie

  Z Polski do miasta Nyiregyhaza (czyt.: niredźhaza) najszybciej dotrzemy jadąc przez Koszyce na Słowacji i region Tokaju. W dosłownym tłumaczeniu na język polski "nyiregyhaza" oznacza "kościół wśród brzóz". Nazwa miasta wywodzi się sprzed wielu wieków - z czasów, gdy miejsce to było pokryte brzozami, rosnącymi na bagnach. Pozostałością po bagnach jest teraz woda termalna, naturalny skarb...

 • Jedziemy do Sandomierza

  Są wśród nas tacy, którzy mają jeszcze parę dni ferii. To właśnie im proponujemy wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do jednego z najładniejszych miasteczek w Polsce. Znacie je na pewno z telewizji.

 • Jedziemy do Sandomierza

  Są wśród nas tacy, którzy mają jeszcze parę dni ferii. To właśnie im proponujemy wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do jednego z najładniejszych miasteczek w Polsce. Znacie je na pewno z telewizji.

 • Puszcza Bukowa

  Znajdziemy tu wytchnienie od zgiełku miasta, obejrzymy jego piękną panoramę z wysokich wzgórz... I zachwycimy się kolorami jesieni!

 • Przemyśl. Co warto zobaczyć?

  ...nosie, bo przynosi to szczęście. Warto wejść na dzwonnicę archikatedry. Wysiłek wynagrodzi nam bardzo malownicza panorama miasta. Symbolem Przemyśla jest niedźwiedź. Znajdziemy go w herbie i na(...) z uśmiechem wydaje specjalne przepustki uprawniające do zwiedzania miasta. Z wieży zegarowej widać, że położony na siedmiu wzgórzach Przemyśl jest miastem jak z bajki. Zabytkowe kamienice przy ulicy...

 • Przemyśl: Co warto tutaj zwiedzić

  ...z najpiękniejszych. By poznać jego zabytki warto wyruszyć na spacer. Cały urok miasta polega na jego zmienności: uliczki wznoszą się i opadają, lawirują między domami, każdy zakręt to kolejna(...) chodnika! To pamiątka po czasach, gdy był on poza murami miasta. To nie koniec niespodzianek, bo po mieście, opisanym w „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”, regularnie spaceruje... patrol Szwejków...

 • W magicznym Lublinie

  Miasto zachwyca ponad 700-letnią historią, którą skrywają urokliwe, wciąż odnawiane zaułki Starego Miasta. Ze względu na kresowe położenie, potężny niegdyś Lublin jest nazywany Bramą Wschodu.

 • Trójmiasto na weekend

  Zabytkowy Gdańsk, modny Sopot oraz portowa Gdynia – trzy miasta, które warto odwiedzić raz na jakiś czas, aby poczuć wiatr od morza i niesamowitą energię tętniącą w tych miejscach, a przy okazji łyknąć trochę jodu.

 • Nieznane perły Podkarpacia

  ...na wschód - do sąsiedniej doliny Wisłoka i najpiękniejszego miasta jakie leży w jego górnym biegu - Krosna. Było to już od średniowiecza jedno z najważniejszych miast tej części Polski, leżące na(...) zajrzeć do pięknej winnicy tarasowej "Jasiel" w Jareniówce. Nie bez powodu Jasło nazywane zaczyna być "Stolica polskiego wina". Niedaleko od Jasła, nad krętym biegiem rzeki Ropy, leży skansen...