• Informacje na temat:

  najdroższe dania świata

Artykuły na temat: najdroższe dania świata
 • Szafran - najdroższa przyprawa świata

  ...​To najdroższa przyprawa świata! Jej cena może sięgać nawet 30 tysięcy złotych za kilogram. Aby zgromadzić tyle suszonego szafranu, potrzeba bowiem aż 250 tysięcy kwiatów.

 • Najbardziej ekskluzywne materiały świata

  ...elegancji. Nic dziwnego - brylanty i diamenty swoim blaskiem potrafią przyćmić największe skarby świata. Niewiele osób wie jednak, jaka jest różnica między tymi dwoma szlachetnymi kamieniami. Diament to minerał będący jedną z pięciu odmian węgla. Jest czystą bryłą, wydobywaną przez człowieka. Osiąga zawrotną cenę 60 tysięcy dolarów za gram. Dlatego od wieków jest obiektem pożądania i zazdrości. Po...

 • Małżonkowie w podróży dookoła świata

  Podróże niesamowicie poszerzają horyzonty. Sprawiają, że niektóre nasze problemy przestają nimi być w zestawieniu z problemami innych ludzi na świecie, np. z ogromem biedy. Z drugiej strony odwiedzenie takich krajów jak Australia czy Nowa Zelandia wzbudza nasz apetyt na lepsze życie - mówi Danuta Gryka, autorka książki "Pół świata z plecakiem i mężem".

 • Pięć przypraw, które pomogą ci spalić zbędny tłuszcz

  .... Kardamom Kardamon zalicza się do najstarszych przypraw świata, nazywany bywa nawet często najstarszą i jedną z najdroższych przypraw na świecie. Faktycznie, wiele źródeł podaje, że droższy jest już(...), bóle pooperacyjne czy poranne mdłości. Wiele kobiet stosuje go również do walki z bólami menstruacyjnymi. Badania wykazały, że związek nadający tej przyprawie specyficzny smak ma wpływ na zmniejszenie...

 • Tanie loty: 3 porady, jak sfinalizować podróż marzeń

  Marzysz o zagranicznych podróżach i zwiedzaniu świata, ale uważasz, że to zbyt duży wydatek dla Twojego budżetu? Nic bardziej mylnego! Poniżej kilka praktycznych wskazówek na to, jak optymalnie zaplanować i sfinalizować podróż marzeń bez nadmiernego obciążania budżetu.

 • Dardżyling. Królestwo najlepszej herbaty na świecie

  Dardżyling daje wytchnienie. Orzeźwia herbatą z pobliskich upraw. Podobno najlepszą na świecie, na pewno z najpiękniej położonych plantacji – z widokiem na trzeci szczyt świata.

 • Ślub za granicą

  Coraz więcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w wielu pięknych i egzotycznych zakątkach świata.

 • Mieszko II - polski Herkules

  ...za niemieckiego arystokratę lub wręcz monarchę. Jego poza, strój i gesty nie zdradzają żadnej podrzędności. To nie dzikus maskujący się jako możnowładca, ale dumny reprezentant cywilizowanego świata...

 • Lourdes - miasto majestatycznych bazylik

  Francuska Częstochowa. To tu, w Grocie Objawień Matka Boża ukazała się czternastoletniej dziewczynce, a miliony pielgrzymów z całego świata doznają pocieszenia.

 • Obrazki z Centrum Wszechświata

  Opowiedzieć o Nowym Jorku w jednym artykule jest zadaniem tak samo niemożliwym, jak poznać to miasto w tydzień, miesiąc czy choćby rok. Dlaczego? Bo NY nigdy nie jest taki sam, każdego dnia to inne miejsce, tętniący życiem organizm, w którym mieszają się kultury i obyczaje całego świata, tworząc jedyny w swoim rodzaju fenomen miasta, które nigdy nie zwalnia kroku.