• Informacje na temat:

  na urlopie w tatrach

Artykuły na temat: na urlopie w tatrach
 • Po słonecznej stronie Tatr: Jasna i Chopok

  ​Jeszcze kilkanaście lat temu przekonywanie kogokolwiek do urlopu na Słowacji było z gruntu skazane na niepowodzenie. Zwłaszcza do urlopu zimowego. Nie zachęcała uboga infrastruktura ani słaba baza noclegowa. Ale to już przeszłość.

 • Chce uciekać z Tatr

  .... "Jestem tu tylko na urlopie macierzyńskim" - mówi znajomym, podkreślając, że jej pobyt na Podhalu jest tymczasowy. Martwi ją, że w wielu gazetach czyta o sobie, iż rozmiłowała się w góralskim życiu(...) okolicznościach. W Tatrach mieszkają skromnie - w bloku. Sami. Mieszkańcy Zakopanego widują ich praktycznie tylko wtedy, kiedy jadą na zakupy. Nie biorą udziału w życiu towarzyskim. Jeśli Magda pojawia...

 • Tatry

  Tatry to setki kilometrów ekscytujących, górskich tras mogących być prawdziwym wyzwaniem dla piechurów. Wędrówki po górach to sposób na zdrowy wypoczynek dla całej rodziny.

 • Jeśli urlop, to w Polsce

  Nawrót uczuć nostalgicznych - tak można by scharakteryzować polski rynek turystyczny. W dobie wojny w Iraku i zagrożenia epidemią SARS do łask wracają Bieszczady, Tatry, Jastarnia czy kaszubskie jeziora.

 • Tatry po słowackiej stronie są wyższe, więc zimowa pogoda jest pewniejsza niż u nas. Do Tyrolu mamy dalej, ale Alpy jeszcze wyższe, a na brak śniegu nie będziemy z pewnością narzekać.

 • Uzdrowiska na stres i choroby

  Zastanów się nad wyjazdem do uzdrowiska. Jest ich w Polsce aż 45 – rozrzuconych od morza po Tatry. To najczęściej miejscowości mające tzw. naturalne zasoby lecznicze, czyli specyficzny mikroklimat oraz lecznicze wody mineralne.

 • Najniebezpieczniejsze turystyczne miejsca w Polsce

  ...najniebezpieczniejszy szlak w polskich Tatrach. Wypadki na Orlej Perci stanowią ponad 5 proc. wszystkich incydentów w Tatrach. Gdy mowa o incydentach śmiertelnych wskaźnik sięga aż 15 proc. Statystyki powinny(...) w całości zajmuje właściwie cały dzień, a pogoda w górach potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Co więcej - nawet w czerwcu czy lipcu w wysokich Tatrach może zaskoczyć nas śnieg. Potknięcie grozi...

 • Uzdrowiska na stres i choroby

  Przed nami długi weekend majowy, chwilę po nim Boże Ciało i wakacje. Jeśli jeszcze nie masz planów, zastanów się nad wyjazdem do uzdrowiska. Jest ich w Polsce aż 45 – rozrzuconych od morza po Tatry. To najczęściej miejscowości mające tzw. naturalne zasoby lecznicze, czyli specyficzny mikroklimat oraz lecznicze wody mineralne.

 • Dwa tygodnie w Tatrach minęło szybko. Urlop  wszyscy zaliczamy do udanych. Chodziliśmy w góry,  weszliśmy z małymi na Giewont, Kasprowy Wiech, Morskie...

 • Miejsca z turystycznymi rekordami są niemal w każdym rejonie Polski. Jedne w okolicy, gdzie mieszkacie i te możecie obejrzeć już w najbliższy weekend, inne – np. podczas wyjazdu na urlop. Poznawanie naszych rekordzistów to wspaniała przygoda. Właśnie kilku dla was wybraliśmy.

Dyskusje na temat: na urlopie w tatrach