• Informacje na temat:

  na ryby w łodzi

Artykuły na temat: na ryby w łodzi
 • Andrzej Grabarczyk: Uczę wnuczki łowić ryby

  ...już parokrotnie przejechałem wzdłuż i wszerz. Kocham tamtejsze powietrze, cudowne dzikie krajobrazy. Za to w Szwecji bardzo często łowię ryby. Jest pan podobno wędkarskim arcymistrzem wśród aktorów(...) jego cenną część. Moją specjalnością są ryby. Kiedyś mój tatar z łososia z kawiorem wygrał nawet galę kulinarną w hotelu "Sobieski". Ale moim daniem popisowym jest pieczony nad ogniem prosiak...

 • ​Lazurowe Wybrzeże. Najpiękniejsze miejsca nad Zatoką Aniołów

  Ta wspaniała zatoka Lazurowego Wybrzeża, słynie z czarujących widoków, a pochodzenie swojej nazwy zawdzięcza ciekawej legendzie o św. Reparacie - 15 letniej męczennicy, patronce Nicei, której ciało na łodzi wyłożonej mchem i udekorowanej kwiatami, przyprowadziły same anioły.

 • Bez karpia nie ma wigilii

  Powiedzenie, że tyle sposobów na karpia ile domów w Polsce jest sporą przesadą, bo najważniejszą rzeczą jest po prostu kupienie dobrej ryby, podobnie zresztą jak ze śledziem. Jak go znaleźć?

 • Przed zachodem

  Przez kilkadziesiąt dni polarnych słońce nad wyspami nie zachodzi. Latem mamy dwa razy więcej czasu na tutejsze atrakcje. Szukasz przygód ekstremalnych? Wolisz poleniuchować? Zjeść najlepsze ryby na świecie? Jedź na Lofoty!

 • Na Mahé – autobusem po bocznych drogach, na Praslin – samochodem po restauracjach, na La Digue – rowerem na rajską plażę. Wszędzie – łodzią nad kolorową rafę lub na niewielkie wysepki. Co tu robić poza hotelową plażą?

 • Szczepionka na alergię?

  Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uczestniczą międzynarodowych badaniach nad szczepionką przeciwko alergii pokarmowej.

 • Na przełomie lutego i marca w Łodzi i Warszawie odbędzie się 8. Tydzień Młodego Kina Niemieckiego. Widzowie obejrzą dziewięć filmów z lat 2000-2003, w tym słynny dramat "Głową w mur" , który otrzymał Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2004 roku.

 • Mora mora - tylko spokojnie

  Madagaskar widziany z pokładu jachtu to niedostępna, zielona ściana. Dróg tu mało. Transport od wieków odbywa się na łodziach. Wzdłuż wybrzeża. Powoli.

 • Migingo: Przeklęta wyspa

  ...łodzi wypływa z oddalonego o 20 kilometrów wybrzeża i zawija do Migingo – wówczas nawet 2000 osób i ponad 800 łodzi kotłuje się wokół pokrytej kamieniami i blachą falistą skały o powierzchni 0,005 km2(...) i przetwórstwo tej ryby to podstawa skromnej egzystencji dla około 3 milionów ludzi! W sieciach pojawia się jednak coraz mniej ryb. Zasoby okonia nilowego od 2000 roku wyraźnie się kurczą. To wina rybaków...

 • Zbigniew Zamachowski: Miał duże powodzenie

  Dzieciństwo określa jako "idylliczne". "Na przykład jak do księdza chodziliśmy na ryby. Przy klasztorze był stawik i tam chodziliśmy na karasie", zdradzał szczegóły w jednym z wywiadów. Zbigniew przyszedł na świat w pałacu w Brzezinach koło Łodzi. Brzmi to dumnie, ale o luksusach nie było mowy - budynek po prostu podzielono na mieszkania. Na terenie posesji było też przedszkole. "Bardzo lubił...

Dyskusje na temat: na ryby w łodzi
 • Re: Czy jedzenie w barach jest zdrowe?

  ostatnio byłam w restauracji a manufakturze w łodzi,za dwie porcje ryby z frytkami i surówka,do tego herbata,zapłacilismy 85 zł...paranoja..za rybe wyszło,jakby dorsz kosztował 190 zł za kilogram...dla MNIE HORROR...na szczescie to moj partner płacił...mnie nigdy nie bedzie stac na stołowanie sie w taki sposób,fastfoodow nie jem,aw macsyfie byłam dwa razy w zyciu..:) na frytkach..a ostatnio

 • Re: Ser żółty pod flagą biało-czerwoną

  Taaa, cud i miód był. Szczególnie ten "wolny rynek". Ja pamiętam szmugiel ze wsi świniaka w bagażniku. Za to paragraf był gdyby złapali. Salcesonu z nieogolonym mięsem wieprzowym nikt nie pamięta? Z zębami świni? Pająków pod kapslami w piwie też pewnie nie pamiętacie. Właściwie w Łodzi był produkt piwo podobny;-) No, ryby były tańsze.

 • -

  -

  Filmowa! Ryby juz są wystraszone przez kormorany, tłumnie u nas grasujące! A tak z innej beczki. Będę w łodzi za tydzień u Muminki i na spotkaniu 50-tek. Czy mogę liczyć, że też się zjawisz, bo wiek przecież nie gra roli gdy dziennikowiczki sie bawia!