• Informacje na temat:

  na południe maroka

Artykuły na temat: na południe maroka
 • ​Maroko - atrakcje i zabytki

  Dlaczego warto wybrać się do Maroka? Jakie tajemnice kryją miasta cesarskie i przepiękne wybrzeże Atlantyku? Dowiedz się, czym zachwyca to niezwykłe państwo i poznaj wszystkie jego najważniejsze atrakcje. Gorące pustynne piaski, luksusowe hotele, architektoniczne perełki... To wszystko czeka na ciebie właśnie tutaj. Zaplanuj wakacje swojego życia - kierunek: Maroko!

 • W tym afrykańskim kraju inne jest wszystko: budynki, miasta, przyroda i... ludzie (ich stroje i ozdoby). Kolorowo Barwy Maroka są nasycone(...) z kolei zwany jest Czerwonym Miastem (nazwany tak według legendy od przelanej krwi). Wszystkie zaś kolory spotkamy na targowiskach. Osady i miasta Na północy kraju mieszka głównie ludność arabska, południe...

 • ​Na majowy urlop do Maroka

  Tych, którzy już nie mogę doczekać się wakacji, z pewnością ucieszy wiadomość o tanim połączeniu do Maroka tuż przed majówką. To świetna okazja do zrobienia sobie nieco przedłużonego wiosennego weekendu, podczas którego można zwiedzić ten piękny kraj i pozytywnie nastroić się po zimie.

 • Maroko południowe: Co zrobić i co zobaczyć

  Kiedy wysiądziesz z samolotu w Maroku i poczujesz jego zapach, już będziesz wiedzieć, że kiedyś tu jeszcze wrócisz - przepowiedziała moja koleżanka, a ja po tygodniu zwiedzania południowej części tego kraju jestem pewna, że zrobię to z wielką przyjemnością. Pobyt w Maroku jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Co zrobić i zobaczyć w południowej części Maroka?

 • Maroko - kraj kontrastów

  Królestwo Maroka, bo tak brzmi pełna nazwa tego kraju, leży w północno-zachodniej części Afryki. W miejscu, gdzie przez wieki wpływy europejskie mieszały się ze zwyczajami plemion berberyjskich i kulturą arabską, tworząc niezwykłą mozaikę.

 • Perła południowej Francji

  Marsylia to wielkie, tętniące życiem francuskie miasto i port. To otwarta brama na południe - ku Afryce. Przeczytaj, dlaczego warto tutaj zajrzeć właśnie w 2013 roku.

 • Gdzie się rozgrzać zimą?

  Z roku na rok coraz więcej osób zimą wybiera się w podróż na południe – w poszukiwaniu słońca, kolorowych krajobrazów i energii, której zawsze o tej porze roku brakuje. Kto nie jest zimnolubny, ten szuka ucieczki – dokąd? Podpowiadamy.

 • Dokąd pojedziemy w przyszłym roku?

  .... Jeszcze do niedawna lot do Ammanu kosztował około 1300-1600 zł, a obecnie m.in. z Warszawy czy Krakowa możemy się tam udać za około 200-300 zł. Lubimy także wyjeżdżać na południe Europy: z Włochami...

 • ​Oazy, starożytne ruiny i meczety - zabytki Algierii

  ...państwa Hammadytów w XI wieku. Największą jego atrakcją jest ogromny meczet. "Królowa pustyni" - Ghardaia Choć znacznie rzadziej zaludnione, również południe Algierii ma wiele do zaoferowania turystom(...) codziennych czynnościach. Kiedy i jak zwiedzać Algierię? Do Algierii najłatwiej dotrzeć samolotem lub promem z Marsylii lub Alicante. Z Maroka i Tunezji możliwy jest dojazd pociągiem lub autobusem...

 • Królestwo szorstkie i magiczne

  ...którego przesiądziemy się, kiedy nasza wspólna podróż dobiegnie końca. Poprosił również tego kolejnego, aby zaopiekował się nami równie dobrze i znalazł osobę, która zabierze nas dalej na południe(...) czym młody Marokańczyk zwiewał. Do Marrakeszu dobiliśmy po zmroku. Po długich poszukiwaniach udało się nam znaleźć taksówkarza, który zgodził się zabrać nas za 15 dirhamów z dworca do mediny, tam...