• Informacje na temat:

  na podlasiu

Artykuły na temat: na podlasiu
 • Sekret zegarmistrza, Renata Kosin

  Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu.

 • Koryciny. Co warto tam zobaczyć?

  Podlasie jest wyjątkowe, a ta właśnie wieś jest wyjątkowa nawet na Podlasiu. To pachnąca kraina ziół.

 • Tykocin, Kruszyniany, Bohoniki, czyli ruszamy na Wschód

  W całej Polsce nie znajdziecie drugiego takiego miejsca. Tylko na Podlasiu macie szansę poznać bliżej tradycję tatarską. Szlak wiedzie m. in. przez malownicze Wzgórza Sokolskie do miejscowości Bohoniki i Kruszyniany, w których można zwiedzić zabytkowe meczety. Zanim jednak wstąpicie na Tatarski Szlak, zajrzyjcie do Białegostoku - serca i stolicy regionu oraz do Tykocina, nazywanego wrotami...

 • Niepozorne miasteczko na Podlasiu ma coś wyjątkowego. Kiedy pierwszy raz zobaczycie z bliska pałac Potockich, jedną z najpiękniejszych budowli rokokowych w Polsce, będziecie przecierać oczy ze zdumienia.

 • Znajdująca się na Podlasiu Grabarka to jedno z najbardziej mistycznych miejsc w Polsce. Kilka tysięcy krzyży otacza malutką, drewnianą cerkiew. Cicho tu i spokojnie przez większą cześć roku, zaś zimą miejsce to jest niczym sielska oaza.

 • Podlaskie konopielki

  W okolicach Knyszyna i Tykocina na Podlasiu do dzisiejszych czasów zachowało się wiosenne kolędowanie w czasie świąt wielkanocnych, tzw. Konopielki.

 • Kakory i kwaśniówka

  Naleśniki z soczewicą (kakory) czy postna zupa z grzybami, zwana "kwaśniówką" - to jedne z najważniejszych dań, jakie polscy Litwini na Podlasiu przygotują na Wielki Post i Wielkanoc.

 • Wielkanocna awanturka

  Marzena lubi mazurki, Ania woli drożdżowe baby, ale same ciast nigdy nie piekły. Za trudne! – przyznają. W tym roku z nami i pod opieką Agnieszki Kalińskiej, cukiernika z hotelu Sheraton, dziennikarki telewizyjne odważyły się zadebiutować. Przy rozmowie o świątecznych zwyczajach w Krakowie i na Podlasiu powstawał pierwszy mazurek Marzeny Rogalskiej i świąteczna baba Anny Maruszeczko.

 • Litwa śladami Sienkiewicza

  Zresztą z Litwą łączyły pisarza szczególne więzi. On sam urodził się w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, ale jego ród wywodził się z asymilowanych litewskich Tatarów. Z Litwy pochodziła też jego żona – Maria Szetkiewiczówna. Podróż śladami Sienkiewicza warto rozpocząć od dawnego majątku Bystrampol, 14 km na południe od Poniewieża. Dziś w pałacu mieści się restauracja i hotel. Miłośnicy Trylogii...

 • Tata "małej Madzi" walczy w MMA

  Przez 10 dni cała Polska (łącznie z nielicencjonowanym detektywem Krzysztofem Rutkowskim) szukała niemowlęcia, by w końcu dowiedzieć się, że winną jego śmierci jest matka - Katarzyna Waśniewska. Medialna telenowela zdawała się nie mieć końca: Waśniowska utrzymywała, że dziecko wypadło jej z kocyka i umarło w skutek upadku. Szybko uciekła od męża - była widywana w klubie go-go oraz na Podlasiu...

Wideo na temat: na podlasiu
 • Mancewicz zdradziła, gdzie spędzi miesiąc miodowy

  Rozalia Mancewicz niedawno wyszła za mąż. Ślub i wesele odbyły się na Podlasiu, a teraz przyszedł czas na podroż poślubną. W studiu "Dzień Dobry TVN" Miss Polonia 2010 zdradziła, że wraz z mężem wybierają się do Australii, gdzie się urodziła.

 • Martyna Wojciechowska: Znalazła bratnią duszę

  Widzowie znają Przemka Kossakowskiego z programów „Szósty zmysł", „Inicjacja", i najnowszego „Kossakowski. Wtajemniczenie". Gdy był nastolatkiem, planował, że zostanie artystą malarzem. Przez wiele lat Przemek utrzymywał się z malarstwa. Gdy opuścił Częstochowę, przestał malować i zamieszkał na Pomorzu Zachodnim. Dziś spokoju i równowagi poszukuje na Podlasiu w wynajmowanym siedlisku. - Uważam

Dyskusje na temat: na podlasiu
 • Re: Cud na Podlasiu :)

  Tym razem figura Matki boskiej zaczęła płakać krwawymi łzami. Wierzycie w to kobietki? Tak mnie zastanawia czemu te figury płaczą i czemu zawsze krwią? Nie chcę być złośliwa, ale jak można w to tak od razu uwierzyć, bez sprawdzania? I czemu czerwone plamki na twarzy figury zaraz są interpretowane jako łzy, a nie zwykłe zabrudzenie...? Sokiem malinowym na paluszkach ciekawskiego malucha na przykład :))) TO MUSI CUD !! kosciola prawdopodobnie tam nie maja -ZATEM...

 • Re: Regionalne przysmaki Polski

  Na Podlasiu żrą PO. Na Podlasiu żyją wyłącznie nawiedzeni pisowcy. Oszołomy.

 • Re: Cud na Podlasiu :)

  JA WIERZĘ ,NARÓD JEST MNIEJ WIERZĄCY ,MOŻE NAS OSTRZEGA BYŚMY BYLI WYROZUIALSI DLA BLISKICH I CALEGO NARODU, NIE WIERZĘ W ŻADNE FARBY ,BZDURA DOBRA DLA PALIKOTA I JEGO FAMÓW ,POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZĘ WIĘCEJ WYROZUMIAŁOŚCI DLA BLIŻNICH , GDY KTOŚ POCHOWA KOGOŚ Z RODZINY A SZCZEGÓLNIE DZIECKO ZARAZ MU DOKUCZAJĄ I UWAŻAJĄ ZA GŁUPIEGO ,PYTAM CZY TO SĄ NORMALNI LUDZIE W NASZYM KRAJU.

 • Re: ​Jak zorganizować wesele bez alkoholu?

  Dziadostwo! U nas, na Podlasiu, minimum 3000 dają.

 • Re: Cud na Podlasiu :)

  Jak dla mnie to kolejny temat żeby odwrócić uwagę od ważnych spraw!!! :P

 • Re: Loody, loody, prawdziwe lody!

  PYSZNE NA PODLASIU. NA TRASIE BIALYSTOK -HAJNOWKA

 • Re: Cud na Podlasiu :)

  wiadomo czemu płaczą.Było to pokazane w serialu nad rozlewiskiem,czy jakimś innym,gdzie artystka odnowiła obraz,ale powiedziała księdzu,ze obraz musi wyschnąć,a potem jeszcze musi go zabezpieczyć przed wilgocią i pomalować czymś.Ale ksiądz miał na drugi dzień uroczystość i jak pokropił obraz wodą święconą,to ,,łzy '' zaczęły lecieć.

 • Re: Dania na cały tydzień

  Buraki? Na nowogrodzkiej to będzie szał. No i na Podlasiu.

 • Re: Nazwy potraw, czyli jak się u was mówi na...

  Na Podlasiu zimne nóżki -studziny placki ziemniaczane-łatki Moja znajoma z Siedlec na babke ziemniaczana mowila blaszak

 • Re: Paweł Golec z żoną opowiedzieli o swoim związku

  na Podlasiu mieszkają fajni ludzi a ona jest z Podlasia