• Informacje na temat:

  muzeum przyrodnicze

Artykuły na temat: muzeum przyrodnicze
 • Najciekawsze muzea Moskwy

  ...​Najsłynniejszym muzeum Moskwy jest oczywiście Galeria Tretiakowska, gromadząca jedną z największych kolekcji malarstwa rosyjskiego na świecie. Odwiedzając stolicę Rosji, warto jednak nie poprzestać jedynie na Tretiakowce. Moskiewskie muzea oferują bowiem zwiedzającym znacznie więcej.

 • ...łącznie 2071 km). Warmińsko-mazurska część szlaku ma ok. 395 km i umożliwia zwiedzanie północnych terenów regionu, niezwykle malowniczych oraz obfitujących w atrakcje przyrodnicze i kulturowe. Jadący(...) miastem na szlaku jest tu Pieniężno z ciekawym muzeum etnograficznym. Stąd kierujemy się malowniczymi terenami Wzniesień Górowskich do Górowa Iławeckiego, gdzie można odwiedzić m.in. muzeum gazownictwa...

 • ​Miasta w Szwajcarii - atrakcje Genewy, Zurychu i Lucerny

  Szwajcaria to nie tylko atrakcje przyrodnicze, ale też imponujące, nowoczesne metropolie. Sprawdź, jakie miejsca koniecznie należy zobaczyć. Nasz krótki przewodnik pozwoli ci zaplanować niezapomnianą podróż - wyjątkowe przeżycia gwarantowane!

 • 9 rzeczy, których nie wiedzieliście o Bułgarii

  Na niewielkim terytorium Bułgarii znajduje się 9 obiektów uznanych przez UNESCO za cenne światowe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Warto je poznać odwiedzając ten kraj.

 • ...muzeum, a największym pomnikiem poświęconym astronomowi jest planetarium. Dalej szlak wiedzie przez Dobre Miasto do Lidzbarka Warmińskiego - historycznej stolicy Warmii. W tutejszym zamku Kopernik(...) poświęcone mu muzeum z planetarium. Końcowy odcinek szlaku prowadzi przez Tolkmicko do Elbląga. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej długość: 580 km główne punkty: Nidzica - Działdowo...

 • ​Wycieczka po Świętokrzyskim Parku Narodowym

  Muzeum Przyrodnicze z bogatą wystawą obrazującą charakterystyczną dla regionu faunę i florę.  W bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu również natrafimy na ciekawe zakątki. Chyba najbardziej popularną(...) w Muzeum Starożytnego Hutnictwa, zdobycia Świętego Krzyża i Łysej Góry. Z obu tych szczytów roztacza się zachwycająca panorama pięknej okolicy. To świetne punkty widokowe, pozwalające popatrzeć na Góry...

 • Znowu świergocze

  Na zdjęciu ptak z Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Mój świergotek jest też czarny ale mniejszy. Zimą mało sie odzywa tylko na stołówkę do mnie przylatuje....

 • Arkady Fiedler: Kolonialne plany skończyły się na łapaniu motyli

  Jego energia i pasja odkrywania nieznanych krajów i regionów przez dziesięciolecia budziły podziw otoczenia. Odbył 30 wypraw w najdalsze zakątki Ziemi, od Kanady po Amazonię i od Syberii przez Oceanię po Afrykę. Wydał 32 książki, przetłumaczone na 23 języki. W sumie sprzedano 10 mln egzemplarzy jego autorstwa. Swoje pasje przekazał synom i wnukom. Stworzył muzeum w swoim domu w Puszczykowie.

 • Ze wsi Krutyń prowadzi wiele pieszych i rowerowych szlaków. Warto wybrać się do Kadzidłowa (park dzikich zwierząt), do kąpielisk nad jeziorem Mokrym, zwiedzić muzeum poety K. I. Gałczyńskiego oraz powędrować ścieżkami przyrodniczymi do rezerwatów przyrody na wschodnim brzegu jeziora Mokrego.

 • Czas na Bieszczady

  ...chcą pozjeżdżać na nartach, mają do wyboru m.in. stację narciarską Gromadzyń i Lawortę w Ustrzykach Dolnych. Do dyspozycji turystów jest też bieszczadzka kolej wąskotorowa, muzeum przyrodnicze BPN(...) wtorku do soboty zwiedzimy za darmo. Ciekawą ofertę dla turystów przygotowała także Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych.  Zobacz także: 

Dyskusje na temat: muzeum przyrodnicze
 • Re: Skalne miasta

  A nasze Skalne Miasto w Ciężkowicach . I Cudne Muzeum Przyrodnicze tamże. Ze o dworku Paderewskiego w Kąśnej , na rzut beretem, nie wspomnę.