• Informacje na temat:

  muzeum egipskie

Artykuły na temat: muzeum egipskie
 • Zwiedzamy Muzeum Egipskie w Kairze

  ...​Sercem Egiptu jest Kair, położony nad Nilem, czyli główną rzeką kraju i całego kontynentu. To tutaj znajdują się najcenniejsze zabytki egipskie, pochodzące z okresu panowania faraonów.

 • Najciekawsze muzea w Lizbonie

  Muzeum niezwykłych płytek Na całym świecie furorę od kilkuset lat robią portugalskie płytki ceramiczne azulejos. Ich niepowtarzalne style i wzory można podziwiać nawet podczas codziennego spaceru po Lizbonie. Zdobią one budynki użyteczności publicznej, prywatne kamienice a niekiedy nawet i same ulice. Z tego też względu w kompleksie Convento Madre de Deus powstało specjalne Muzeum Narodowe...

 • ​Nietypowy zakaz w Luwrze

  Chyba każdy, zapytany o najsławniejsze muzeum na świecie, bez wahania odpowie - Luwr! Rekordowe pod względem powierzchni i odwiedzających, zachwyca nie tylko niesamowitą kolekcją sztuki, ale także wspaniałą architekturą pałacu. Władze placówki rozważają wprowadzenie dość zaskakującego zakazu. Lepiej się z nim zapoznać.

 • ​Zwiedzanie Niemiec - jeden dzień w Berlinie

  ..., zachwycający przyjezdnych niezliczonymi wystawami i różnorodną tematyką poszczególnych ekspozycji.  Chyba najciekawsze z eksponatów mieści w sobie Muzeum Pergamońskie, wewnątrz którego zrekonstruowano monumentalne starożytne budowle i równie intrygująca Stara Galeria Narodowa. Miłośnicy malarstwa powinni odwiedzić neobarokowy gmach Muzeum Bodego, a zainteresowanym kulturą egipską polecamy wizytę...

 • Napoje alkoholowe znane są od początków cywilizacji. Duże jasne pijano pod koniec epoki lodowcowej. Winem raczono się zanim stanęły egipskie piramidy.

 • Przyjemność od zawsze

  Napoje alkoholowe znane są od początków cywilizacji. Duże jasne pijano pod koniec epoki lodowcowej. Winem raczono się zanim stanęły egipskie piramidy.

 • Jedziemy do Kairu

  Egipskie piramidy i skarby faraonów przyjemnie podziwia się właśnie o tej porze roku, kiedy nie doskwiera upał (od października do kwietnia utrzymuje się tu temperatura 18 - 30 stopni C) i nie przeszkadzają tłumy turystów.

 • Kamień miłości

  Od wieków rubin symbolizuje największe z bogactw - miłość. Wedle starożytnych legend egipskich, rubin sprzyja także szczęściu i wielkiej fortunie.

 • Powrót władcy wampirów

  Sir William Protheroe, kustosz działu znalezisk niesklasyfikowanych Muzeum Brytyjskiego, jego asystent George, łobuziak Eddie oraz urocza córka pastora, Liz, uczestniczą w niezwykłym wydarzeniu - odsłonięciu mumii z Sakkary.

 • Turyn - miasto słynnego całunu, samochodów i czekolady

  .... W Turynie - jak na stare włoskie miasto przystało - liczne są zabytkowe pałace, z Pałacem Królewskim z XVII stulecia na czele. Pałac Madama z XII-XIV wieku mieści zbiory Muzeum Sztuki Antycznej. Drugie w świecie Muzeum Egipskie Turyńskie Muzeum Egipskie ustępuje jedynie temu w Kairze, a zobaczyć w nim można ogromną kolekcję papirusów, egipskie sarkofagi, a także - rzeźbę monumentalną, między...

Dyskusje na temat: muzeum egipskie
 • Re: Luciu ratuj ;)

  wiem, że wpis nie adresowany do mnie, ale jako że o Włoszech też coś tam wiem ;) to polecam: 1. Teatr operowy La scala 2. Duomo 3. Kościół Santa Maria delle Grazie (z obrazem Ostatnia Wieczerza) 4. Kilka innych muzeów: Egipskie, prehistoryczne, Pinakoteka 5. Zamek Sforzów Ja poszłabym do muzeum Manzoni, ale to takie zboczenie po studiach :) (dla nich Manzoni był mniej więcej jak dla nas