• Informacje na temat:

  muzea sztokholm

Artykuły na temat: muzea sztokholm
 • Sztokholm. Na lądzie i na wodzie

  ...​Tu prawie każdy most jest punktem widokowym. Na Stare Miasto, królewski pałac, słynne muzea. Miasto położone na 14 wyspach najlepiej zwiedzać pieszo, ale można też promem. A do metra wejść wyłącznie po to, by zobaczyć najładniejsze stacje na świecie.

 • ​Sztokholm, Katarzyna Tubylewicz

  ..."Sztokholm" jest kolejnym wielowymiarowym i zaskakującym portretem Szwecji i szwedzkiego społeczeństwa. Katarzyna Tubylewicz zabiera nas do miasta, w którym sama mieszka od prawie dwudziestu lat.

 • .... Muzea historyczne w pałacu W najważniejszej sztokholmskiej twierdzy, Pałacu Królewskim, znajdują się trzy zdecydowanie warte zobaczenia muzea. Pierwsze z nich, muzeum Kungliga Slottet, oferuje(...)Karta sztokholmska - informacje Wybierając się na kilkudniową wycieczkę do Sztokholmu, najlepiej zaopatrzyć się w tzw. kartę sztokholmską. Bilet ten umożliwia darmowe przejazdy komunikacją...

 • ​Sztokholm - niezapomniany weekend w szwedzkiej stolicy

  Szukasz miejsca, do którego warto wyskoczyć na weekend? Mamy dla ciebie idealną propozycję. Nieważne czy planujesz romantyczny wypad we dwoje czy dwudniową rodzinną wycieczkę - koniecznie wybierz się do Sztokholmu! To niezwykłe miasto gwarantuje tysiące różnorodnych atrakcji, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie wierzysz? Sprawdź sam!

 • ...w zgodzie z naturą tutaj nie jest modą, jest po prostu normą. W bardzo popularnych ostatnio skandynawskich kryminałach Sztokholm pokazywany jest jak miasto przeklęte, siedlisko zła, zbrodni(...). Sztokholm jaki nam pokazała, jest optymistyczny, modny, słoneczny, ekologiczny, bogaty i… bezpieczny. Na początek – ciekawostka. Mieszkańcy Sztokholmu w weekendy, zamiast na zakupy do...

 • Na biało i niebiesko

  Muzeum Śródziemnomorskie w Sztokholmie zorganizowało wystawę niebiesko-białej porcelany chińskiej ze zbiorów Muzeum Pałacu Topkapy i Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamu w Stambule.

 • Miejska ostoja

  Paryż, Londyn, Madryt. Najlepsze muzea, sklepy, kluby. Po tygodniu biegania marzysz tylko o jednym: o cichym i zielonym ustroniu. Oto 11 najbardziej spokojnych miejsc w najbardziej niespokojnych miastach.

 • ...okiem na Sztokholm, stolicę kraju. Miasto stanowi idealny cel podróży dla miłośników przeszłości i zabytków - na każdym kroku odnajdziemy tam historyczne budowle i muzea, dzięki którym dogłębnie poznamy(...) widoczny ślad na jej zwyczajach i kulturze. Wszystkie trzy kraje łączą przede wszystkim nordyckie tradycje, dzika natura i wydarzenia historyczne, o których dowiemy się więcej w licznych muzeach. Daj...

 • Wielki muzyczny powrót ABBY

  ...w Sztokholmie otwarto muzeum poświęcone zespołowi. (PAP Life) autor/edytor: Zbigniew Krzyżanowski...

 • ​Wycieczka po miastach na wodzie

  ...i Kopenhaga, i Sztokholm mogą poszczycić się rozbudowaną siecią wodnych arterii. W sercu Danii warto odwiedzić przede wszystkim Nyhavn. Jest to stara portowa dzielnica położona nad malowniczym kanałem(...), gdzie do dziś można podziwiać piękny pałac i bardzo interesujące muzea. Suzhou Znacznie bardziej egzotyczną propozycją będzie Suzhou, znajdujące się we wschodniej części Chin. Przepiękne miasto znane...

Dyskusje na temat: muzea sztokholm
 • Re: Sztokholm był jego muzą

  Nie martwcie się Szwedzi, wasi nowi obywatele niedługo odpowiednio zagospodarują muzea i inne wasze kulturalne przybytki :) A jak tam w ogóle u was w stolicy gwałtów?