• Informacje na temat:

  moskwa zwiedzanie

Artykuły na temat: moskwa zwiedzanie
 • Moskwa - co warto zobaczyć?

  Największe miasto Europy - Moskwa - pełne jest zaskakujących kontrastów. Wielowiekowa tradycja stolicy Rosji sprawia, że sąsiadują tu pamiątki przeszłości bardzo odległej i tej najbliższej: dawne pałace i sobory, a także - monumentalne budynki użyteczności publicznej z czasów socrealizmu. Uwagę przyciągają również znakomicie wyposażone muzea.

 • Moskwa - wokół Placu Czerwonego i Mauzoleum Lenina

  Z jednej strony emanujący siłą tradycji Kreml, z drugiej - ciemny budynek Mauzoleum Lenina. A pomiędzy nimi najsłynniejszy budynek sakralny Moskwy, czyli sobór Wasyla Błogosławionego. Plac Czerwony obfituje w kontrasty charakterystyczne dla całej Rosji.

 • Wiedeń, Paryż, Mediolan - ​najbardziej muzyczne miasta w Europie

  Resonanzen - koncert muzyki dawnej, a także równie popularny Wien Modern , skupiający się tym razem na twórczości współczesnych kompozytorów. Zwiedzanie Resonanzen umożliwiają trwające godzinę(...) zwiedzanie jest tańsze i kosztuje 7 euro. Obecnie siedzibą Opery Narodowej Paryża jest Opera Bastille . Nowoczesny budynek powstał w 1983 roku. Imponuje swoim rozmachem - uwagę przyciągają bajeczne...

 • Kreml - wizytówka Moskwy

  Położony nad rzeką Moskwą Kreml to najsłynniejszy budynek Moskwy, a może nawet - całej Rosji. Dawna twierdza carów, później siedziba władz Związku Radzieckiego, a obecnie - prezydenta, słynie z przepychu i owiana jest licznymi legendami.

 • Bolesławiec. Śladami Napoleona

  ...@luteranie.pl. Zwiedzanie: kwiecień-październik: poniedziałek-sobota 10-17, niedziela 12-17; w innych godzinach po uprzednim zgłoszeniu telefoniczny, wstęp: 10 i 5 zł. Noclegi Hotel w zabytkowym Pałacu...

 • ...komunikacja miejska w Tadżykistanie raczej utrudnia niż ułatwia przemieszczanie się z miejsca na miejsce i bez własnego środka transportu można mieć problemy z dłuższym zwiedzaniem. Informacje...

 • Bogini ery automobilu: Tamara Łempicka

  Tamara Łempicka była dokładnie taka jak kobiety na jej obrazach: chłodna, egoistyczna, wyemancypowana, nawet rozwiązła. Wyglądała jak gwiazda filmowa, zresztą uwielbiała, kiedy mylono ją z Gretą Garbo, i fotografowała się starannie upozowana i ­obwieszona brylantami. Potem te fotografie rozsyłała do prasy, bo nauczyła się, że sztuka wymaga skutecznej reklamy.

 • Jeden dzień w Gdyni

  ...przyznano Grand Prix. Gdy pięć lat temu Złote Lwy wygrała Mała Moskwa, werdykt skrytykowała większość środowiska. Trzech z dziewięciu jurorów wycofało się z niego. Publicznie. Trzy lata później...

 • Serca bicie

  Od czego zaczyna się romans? Kto powinien zrobić pierwszy krok? Co musi mieć i wiedzieć kulturalny podrywacz? I czy wynaleziono już szczepionkę na kobietę fatalną?

 • Kobiety w życiu Mickiewicza

  Od wielu lat, autorzy setek publikacji analizują niemal każde zdanie zapisane przez Adama Mickiewicza. Biografię poety poddawano wszechstronnym badaniom, opisując każdy dzień jego życia, śledząc niemal każdą rozmowę, każdą nową znajomość wieszcza.