• Informacje na temat:

  morze karaibskie co zwiedzać

Artykuły na temat: morze karaibskie co zwiedzać
 • Pomysł na wakacje: Rejsy po morzach

  ...egzotyki lub dalekich podróży i zapierających dech w piersiach widoków - zwłaszcza, gdy planujemy urlop jesienią lub zimą - poleca się dłuższe rejsy po rajskich wyspach Morza Karaibskiego (Jamajka...

 • Aruba - wyspa zwana szczęśliwą

  Na najbardziej słonecznej karaibskiej wyspie temperatura zawsze jest idealna. Wybieraj: opalanie czy sporty wodne.

 • Rum, rumba, rewolucja

  Taniec, rum, słońce i jedyny w swoim rodzaju kolor morza – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje nam Kuba, najpiękniejsza karaibska wyspa.

 • ​Dominikana - co warto zobaczyć?

  Doskonała pogoda, lazurowa woda i niepowtarzalny urok karaibskich wysp co roku przyciągają tysiące spragnionych słońca turystów. Nieważne czy twoim marzeniem jest wylegiwanie się na piaszczystych plażach, aktywne uprawianie sportów wodnych czy zwiedzanie pełnych zabytków miast - Dominikana zachwyci każdego bez wyjątku!

 • ​Kingston - stolica słonecznej Jamajki

  Podczas pobytu na Jamajce należy poświęcić chociaż kilka dni na zapoznanie się z największym miastem na wyspie i jednocześnie stolicą całego kraju. Kingston to potężna jak na rejon Morza Karaibskiego metropolia - liczy sobie prawie 600 tysięcy mieszkańców. Powstała pod koniec XVII wieku, lecz rolę stolicy Jamajki pełni dopiero od roku 1872. To idealne miejsce do zapoznania się z lokalnymi...

 • Cozumel - plaże, rafy, cuda natury i drinki

  Wyspa Jaskółek, bo tak trzeba tłumaczyć z języka Majów słowo Cozumel, to wymarzone miejsce na egzotyczne leniwe wakacje. Dzikie plaże i atrakcyjne rafy w ciepłym morzu kuszą.

 • Cartagena - stolica kolumbijskiego departamentu Bolivar

  Słoneczne dni, ciepłe morze, interesująca historia z udziałem przystojnych i bezlitosnych piratów co roku przywodzą do Cartageny de Indias w Kolumbii setki turystów.

 • Wyspa Jaskółek, bo tak trzeba tłumaczyć z języka Majów słowo Cozumel, to wymarzone miejsce na egzotyczne leniwe wakacje. Dzikie plaże i atrakcyjne rafy w ciepłym morzu kuszą.

 • Kuba. Dlaczego warto tam pojechać?

  Największa wyspa Morza Karaibskiego oferuje przybyszom nie tylko rajskie plaże, tętniące salsą kawiarnie i znakomite cygara. To kraj pełen różnorodności, wspaniałych zabytków i krajobrazów, ale też(...), o czym marzy turysta: lazurowe morze, restauracje, centrum nurkowania i wodne sporty. W miasteczku znajduje się wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi mogą popływać z delfinami w Delfinario...

 • Niebo błękitne nade mną

  Według kalendarza majów koniec naszej cywilizacji nastąpi 21 grudnia 2012 roku. Zostało więc niewiele czasu, żeby odwiedzić ten niezwykły zakątek świata, który zachwyca nie tylko pozostałościami tajemniczych budowli, ale też fantastycznymi rafami koralowymi, lazurowym morzem karaibskim i białym piaskiem plaż.