• Informacje na temat:

  morze karaibskie co polecacie

Artykuły na temat: morze karaibskie co polecacie
 • Pomysł na wakacje: Rejsy po morzach

  ...egzotyki lub dalekich podróży i zapierających dech w piersiach widoków - zwłaszcza, gdy planujemy urlop jesienią lub zimą - poleca się dłuższe rejsy po rajskich wyspach Morza Karaibskiego (Jamajka...

 • Podróż na Jamajkę. Co trzeba wiedzieć?

  Prawdopodobnie każdy słyszał o Jamajce - rajskiej wyspie położonej w malowniczym basenie Morza Karaibskiego. O tej mekce miłośników muzyki reggae i leniwego plażowania krąży wiele legend i trzeba przyznać, że spora ich część jest zgodna z prawdą. Jamajka to wspaniałe miejsce na spędzenie błogich chwil wraz z najbliższymi.

 • ​Kingston - stolica słonecznej Jamajki

  Podczas pobytu na Jamajce należy poświęcić chociaż kilka dni na zapoznanie się z największym miastem na wyspie i jednocześnie stolicą całego kraju. Kingston to potężna jak na rejon Morza Karaibskiego metropolia - liczy sobie prawie 600 tysięcy mieszkańców. Powstała pod koniec XVII wieku, lecz rolę stolicy Jamajki pełni dopiero od roku 1872. To idealne miejsce do zapoznania się z lokalnymi...

 • ​Jamajka - komunikacja na wyspie

  Jeżeli planujesz wakacyjny wyjazd marzeń wraz ze swoimi najbliższymi, pamiętaj żeby jeszcze przed wylotem zebrać wszystkie niezbędne informacje i być przygotowanym na każdą ewentualność. To pomoże ci uniknąć niepotrzebnych stresowych sytuacji i sprawi, że twoje wakacje będą niezapomnianą przygodą. Bez wątpienia malownicza Jamajka na Morzu Karaibskim to miejsce, gdzie problemy i stres nie są mile widziane. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie środków transportu na wyspie, żebyś...

 • ​Dominikana - co warto zobaczyć?

  Doskonała pogoda, lazurowa woda i niepowtarzalny urok karaibskich wysp co roku przyciągają tysiące spragnionych słońca turystów. Nieważne czy twoim marzeniem jest wylegiwanie się na piaszczystych plażach, aktywne uprawianie sportów wodnych czy zwiedzanie pełnych zabytków miast - Dominikana zachwyci każdego bez wyjątku!

 • ​Martynika - piękne plaże na "kwiatowej wyspie"

  Należąca do Francji karaibska "kwiatowa wyspa" to niezwykłe miejsce, przyciągające turystów niepowtarzalną atmosferą i urokiem. Znana z pięknych plaż o różnych odcieniach i wielu atrakcji turystycznych jest świetnym celem wakacyjnych wyjazdów. Jeżeli szukasz przestrzeni, w której odpoczniesz od stresu i zgiełku miasta, koniecznie wybierz się właśnie na Martynikę!

 • Cozumel - plaże, rafy, cuda natury i drinki

  Wyspa Jaskółek, bo tak trzeba tłumaczyć z języka Majów słowo Cozumel, to wymarzone miejsce na egzotyczne leniwe wakacje. Dzikie plaże i atrakcyjne rafy w ciepłym morzu kuszą.

 • Wyspa Jaskółek, bo tak trzeba tłumaczyć z języka Majów słowo Cozumel, to wymarzone miejsce na egzotyczne leniwe wakacje. Dzikie plaże i atrakcyjne rafy w ciepłym morzu kuszą.

 • Jamajka zaprasza Polaków!

  Karaibska wyspa oferuje nie tylko kąpiel w turkusowym morzu i piękno dzikich krajobrazów interioru. Gdy nadchodzi wieczór, wszechobecne dźwięki reggae zapraszają do tańca... Niedawno Jamajka zniosła obowiązek wizowy dla pobytów do 30 dni dla mieszkańców Rosji, Czech, Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz Polski. Zatem - w drogę!

 • Dominikana – kraina bursztynu i mleka kokosowego

  Dominikana jest drugim co do wielkości – po Kubie - państwem na Morzu Karaibskim. Położona po wschodniej części wyspy (którą dzieli wraz z państwem Haiti), obmywana jest przez wody Morza Karaibskiego(...) Karaibskiego z krystalicznie czystą wodą, bliskość rafy koralowej, a także tropikalne ogrody pełne egzotycznych ptaków i motyli sprawiają, że wyspa ta może uchodzić za raj na ziemi. Spacerując jej plażami...