• Informacje na temat:

  morze egejskie

Artykuły na temat: morze egejskie
 • Odkrywamy Turcję Egejską

  Wybrzeże Egejskie to prawdziwa turystyczna arkadia. Bajeczne krajobrazy i świetne warunki wypoczynkowe to nie wszystko, co oferuje ten region. Czuć tu przede wszystkim bliskość ducha starożytnych mitów i historii.

 • Najpiękniejsze kurorty Morza Egejskiego

  Zjawiskowe greckie wyspy czy egzotyczne wybrzeża Turcji? Turystyczne kurorty Morza Egejskiego podbijają serca turystów. Oto 6 niezwykłych miejsc, które zachwycają plażami, wspaniałym klimatem i czarującymi widokami.

 • Rodos to wyspa pełna zabytków, urokliwych hotelików i złocistych plaż skąpanych w gorących słonecznych promieniach To była propozycja nie do odrzucenia. Oferta tygodniowego pobytu all inclusive dla dwóch osób w dobrym hotelu w cenie dla singla.

 • Riwiera Egejska - malownicze zatoki i ciche kurorty w Turcji

  ...z ruinami akweduktów. Bergama, Assos, Pergamon, Efez i Troja - w cieniu starożytności Na Riwerze Egejskiej na pozostałości starożytności natkniemy się co krok. W tej części Turcji szczególnie warto(...) m n.p.m. i pięknie się prezentuje zwłaszcza od strony morza.  Równie znany jest akropol w Pergamonie. Do rangi "punktu obowiązkowego" zwiedzania Riwiery Egejskiej urosły wykopaliska słynnej starożytnej...

 • Kalimnos - ostatnia taka wyspa

  Skalista wyspa pośród błękitu Morza Egejskiego, legendy o jej rycerzach i historie o poławiaczach gąbek. A do tego słoneczny koniec roku. To nieodległe spełnienie marzeń o lecie jesienią.

 • Grecka uczta

  Kulinarne wspomnienie wakacji nad Morzem Egejskim...

 • Grecja: Trzy mniej znane, a przepiękne wyspy

  ...greckiej: od 3 euro). Sprawdź, gdzie się znajdują Thassos leży w północnej części Morza Egejskiego. Pod względem wielkości zajmuje 9. miejsce wśród wysp greckich (390 km²). Mykonos znajduje się...

 • Dalaman – Turcja, o jakiej nie słyszeliście

  Dalaman to niewielkie miasto w południowo-zachodniej Turcji - jednym z najbardziej malowniczych rejonów wybrzeża Morza Egejskiego. Wysokie hotele zamiast majestatycznych gór i plaże przypominające tłoczne targowisko? Nic z tych rzeczy! Dalaman to arkadia dla spragnionych spokojnego wypoczynku turystów oraz pasjonatów historii.

 • Gdy z naszego kraju odchodzi już nawet babie lato, w Grecji słońce daje jeszcze dużo ciepła. Zwłaszcza na położonych w południowej części Morza Egejskiego wyspach. Należy do nich Rodos.

 • Z linii brzegowej północnego Peloponezu rozciągają się widoki na Zatokę Koryncką i Grecję lądową. No bo Peloponez jest w zasadzie… wyspą. W 1893 roku otwarto szeroki na 24 m i głęboki na 87 m Kanał Koryncki, łączący Morze Joń skie z Egejskim.

Zdjęcia na temat: morze egejskie
Wideo na temat: morze egejskie
Dyskusje na temat: morze egejskie
 • Re: Łuszczyca: Wstydliwa choroba ciała i duszy

  Gdy chory ma możliwość corocznego urlopu , nie obywać go w kraju , lecz wyjazd nad morze Czarne , Egejskie lub Martwe . Nad morza o dużym zasoleniu !! 100% poprawy . Po kilku latach znika na zawsze !! Alkohol i obżarstwo sprzyja chorobie !! Wiem bo miałem i od 20 lat nie mam !!

 • Re: W poszukiwaniu najcieplejszych i najczystszych mórz

  nudne jest to polskie morze ani poskakać ani ponurkować,brudno,jeziora też nudaaa dla emerytów,ja tam lubię morze Egejskie,Adriatyk,Czarne o Czerwonym myślę jak już wolę w góry pojechać jeśli chodzi o Polskę przynajmniej zleci 10 godzin a wymoczyć się można na termach potem

 • Re: Żyj z ochotą

  bzdury panowie i panie...moze zima na narty...choc i tak wole goryczkowa! z naszego klimatu najbezpieczniej i najlepiej leciec sobie nad morze egejskie! póki tanio

 • Re: Zawsze modna Alanya

  Bardzo blisko jest Kemer, przepiękne miejsce. Góry i morze tworzą przepiękne widoki.Z Turcji polecam też morze egejskie z Marmarisem ,Oludeniz Bodrum i wiele innych ciekawych miejsc.Dobrze byłoby,aby Turcy dogadali się między sobą i nie zniszczyli swojego pięknego kraju jak czynią to inne narody.