• Informacje na temat:

  mora co zwiedzać

Artykuły na temat: mora co zwiedzać
 • ​Atrakcje Andaluzji - zwiedzanie Hiszpanii

  Największy z hiszpańskich regionów przyciąga podróżników niepowtarzalnym klimatem, dziką przyrodą i niezliczoną ilością zabytkowych miast, z których każde jest warte co najmniej kilkudniowego pobytu. Dowiedz się, co koniecznie należy zobaczyć odwiedzając ten magiczny region. Tylko w Andaluzji odkryjesz najczystsze piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach przepaście i zachwycisz się jedynymi w swoim rodzaju architektonicznymi arcydziełami.

 • ​Zwiedzanie irlandzkich miast - Dublin, Cork i Waterford

  Wybierasz się na Zieloną Wyspę i nie wiesz jakie atrakcje turystyczne powinieneś zobaczyć? Przygotowaliśmy kilka propozycji prosto z największych irlandzkich miast, które na pewno cię zainteresują! Sprawdź, gdzie znajdują się najciekawsze muzea, dowiedz się, po jakich parkach warto się przespacerować i odkryj niesamowicie burzliwą historię tego wyjątkowego kraju. Irlandia czeka właśnie na ciebie!

 • Wychowano mnie surowo

  ...i wyobrażałam sobie, że jestem Krystyna Loska. Może to było jakieś przeczucie, że kiedyś będę pracować w telewizji?", śmieje się. Od szlabanu do szlabanu Potem marzyła, by zostać kierowcą tira i zwiedzać...

 • Alicante. Co tam zobaczyć?

  Niezwykłe zabytki i plaże czekają na Ciebie wśród gorących rytmów flamenco!

 • Szlak rowerowy Green Velo wiedzie wzdłuż północnej granicy Warmii i Mazur, umożliwiając poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych dużej części regionu. W połączeniu z siecią lokalnych szlaków stanowi doskonałą propozycję na dłuższe i krótsze wyprawy rowerowe.

 • Alicante - "źródło światła" nad Morzem Śródziemnym

  W Alicante prawie zawsze świeci słońce - czyż potrzeba lepszej zachęty, by odwiedzić ten śródziemnomorski port? Jego nazwa oznacza po arabsku "źródło światła". Hiszpańskie miasto o starożytnych korzeniach, z górującą nad nim twierdzą, od stuleci przyciąga turystów oraz handlowców i okrągły rok tętni życiem.

 • Jedziemy na Mazury. Co tam musisz zobaczyć?

  ...klasztorny prześladowanych w Rosji Filiponów (staroobrzędowców). Stoi tu kilka drewnianych chałup i zabytkowa cerkiew Zaśnięcia NMP (można ją zwiedzać), którą opiekuje się siedem sióstr z tutejszego...

 • ​Albania - wakacyjny raj, o którym nie można zapomnieć

  Jeśli zwiedzać, to... Po pierwsze - Kruja. Jest to miasto blisko Tirany, stolicy kraju, więc można tam dotrzeć szybko i łatwo. Jeżeli cenicie miasta piękne i klimatyczne, to jest to miejsce w sam raz dla was. Kruja to ulokowana na górskim zboczu miejscowość, pełna zadbanych domów, drzew i... klimatycznych kawiarenek. Znajdziecie tam również sporo ciekawych zabytków, między innymi zamek...

 • Mamma mia!, czyli miłość po włosku

  Wiecie, dlaczego włoska pizza smakuje najlepiej na świecie? Można się spierać, że chodzi o lokalne i naturalne składniki, jakieś tajemne przepisy przekazywane w sekrecie z dziada pradziada. A ja mówię, że chodzi o miłość! Właśnie tak! Wkładając serce we wszystko, co się robi w życiu, choćby w przygotowywanie tak banalnej potrawy, jaką jest pizza, dajemy światu naszą pozytywną energię i dobre emocje.

 • Katarzyna Bujakiewicz: Czasem wygrywam, czasem przegrywam

  Pod dziewczęcym uśmiechem skrywa silny charakter. Zawsze miała jasno sprecyzowane cele. Dla pewności wszytko zapisywała w kalendarzu. Smak sławy poznała w podstawówce, jednak o tych doświadczeniach wstydziła się rozmawiać z rodzicami. Natomiast z córką rozmawia o wszystkim, traktuje ją jak "małego człowieka" i poświeca każdą wolną chwilę. Tylko nam Katarzyna Bujakiewicz opowiada, ile razy rodziła się na nowo.