• Informacje na temat:

  moda w kulturach

Artykuły na temat: moda w kulturach
 • Moda i Design przejmą Pałac Kultury

  W pierwszy czerwca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie przejmą wąsy, czyli największe w Polsce targi mody niezależnej Mustache Yard Sale. Kolejna, już 19. edycja festiwalu wypełni monumentalne wnętrza PKiN już 4 i 5 czerwca. Inspirująca polska moda, wyjątkowy design i najlepsze lokalne smaki a dla najmłodszych wyjątkowa strefa zabaw, już wkrótce w PKiN.

 • Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  ...doświadczane, moda wciąż nawiązuje do kolonializmu, bardzo często zupełnie nieświadomie i bezmyślnie. Ludzie o rasie innej niż biała byli ciemiężeni, a ubiór i symbole tożsamości odegrały w tym swoją...

 • Moda na Katowice?

  Miasto ponownie przeżywa swój rozkwit. Modernistyczna architektura i nowe muzea przyciągają turystów. Nie brakuje też ciekawych miejsc pracy i mieszkań w atrakcyjnej cenie. Poza tym w Katowicach trudno się nudzic, bo lista wydarzeń kulturalnych jest długa i każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Katowice na weekend?

 • Anna Kalczyńska: Czuję się ambasadorką kultury francuskiej

  ...byłam bardziej nastawiona na pracę zawodową i szukałam miejsc, w których chciałabym kiedyś siebie widzieć. To były pierwsze staże, pierwsze marynarki. Moda bardziej biurowa, którą kojarzymy(...) się moim znakiem rozpoznawczym i dobrze mi z tym. Chyba wreszcie odnalazłam siebie. A czy inspiruje panią moda francuska? - Tak, bardzo lubię styl francuski. Ze wszystkich jakie znam, jest mi...

 • Największe skandale świata mody

  ...pasa nikogo już nie szokują. Nie oznacza to jednak, że świat mody zgrzeczniał. Obraza uczuć religijnych Nie ma porządnego skandalu bez obrazy uczuć religijnych. A jeśli założymy, że moda jest(...) łonowe w literkę G symbolizującą tę markę. Kłopoty z modelkami Skoro o modelkach moda - lepiej, żeby wywoływały kontrolowane skandale. Bo lepiej wypuścić na wybieg kogoś, kogo publiczność się nie...

 • Moda Polska i Jerzy Antkowiak

  Już za kilka dni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpocznie się wystawa "Jerzy Antkowiak i Moda Polska". Jej kuratorem jest współczesny projektant Tomasz Ossoliński. Czego możemy się spodziewać odwiedzając stolicę przemysłu włókienniczego?

 • Moda na selfie

  Każdego dnia Internet zalewa fala selfie. Ta wywodząca się chyba tak naprawdę z toalety moda opanowała niemal wszystkich. Niektórzy kupują sobie nawet specjalne akcesoria, które mają ułatwić robienie sobie autoportretów w każdej sytuacji – są to tak zwane selfie sticki. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie: czy istnieje telefon idealny do selfie? Mamy kandydata.

 • Moda na sport jest już faktem

  Większość Polaków deklaruje, że regularnie uprawia sport. Ale nie dość, że deklaracje z rzeczywistością się nie pokrywają, to jeszcze niektórzy uprawiając sport mogą sobie zaszkodzić. Sprawdź, ile ćwiczyć, by na tym skorzystać.

 • Salvador Dali - ówczesny celebryta i miłośnik mody

  Słynny surrealista, ekscentryk i prawdziwy mistrz autokreacji. Prócz malowania obrazów projektował flakony perfum, kapelusze i biżuterię. Dla Salvadora Dalego moda była pełnoprawną dziedziną sztuki i sposobem na wyrażanie siebie.

 • Polska moda w Nowym Jorku

  W Nowym Jorku rozpoczął się Polski Tydzień Mody. Nowe kolekcje jesień/zima 2016 oraz wiosna/lato 2017 obejmują całą gamę wyrobów odzieżowych, obuwie, biżuterię i dodatki.

Wideo na temat: moda w kulturach
 • Dom mody Versace zaprezentował swoją najnowszą kolekcję

  Mediolan, Włochy. W Mediolanie dom mody Versace zaprezentował swoją najnowszą kolekcję dla mężczyzn. Nie brakuje eleganckich, ale też casualowych stylizacji. W tym sezonie królować będą trencze z paskami, bomberki, a także klasyczne bluzy z kapturem. Oprawa pokazu miała wyjątkowo egzotyczny klimat. - Ta kolekcja opowiada o różnych plemionach mężczyzny Versace, o silnym pozytywie, który występuje między mężczyznami z różnych stron i kultur, spotykających się razem - napisała w notce Donatella...

 • Joanna Przetakiewicz i seksuolog o seksie kobiet dojrzałych. "Czas na rewolucję"

  Czy seks kobiet dojrzałych to społeczne tabu? - Wiele Polek zostało wychowanych w toksycznym poczuciu obowiązku i wstydu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Przetakiewicz, projektantka mody. - Polki są na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o akceptację własnego ciała - dodała. - Nasz kultura i religia wcale nie pomagają kobietom w czerpaniu przyjemności - podkreśliła Izabela Jąderek, seksuolog.

 • Joanna Przetakiewicz o seksie kobiet dojrzałych

  Czy seks kobiet dojrzałych to społeczne tabu? - Wiele Polek zostało wychowanych w toksycznym poczuciu obowiązku i wstydu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Przetakiewicz, projektantka mody. - Polki są na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o akceptację własnego ciała - dodała. - Nasz kultura i religia wcale nie pomagają kobietom w czerpaniu przyjemności - podkreśliła Izabela Jąderek, seksuolog.

Dyskusje na temat: moda w kulturach
 • Re: Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  svastika ---nazwa z sanskrytu.Swastyka obecna jest w wielu kulturach świata.

 • Re: Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  Nazwa swastyka pochodzi z sanskrytu,symbol obecny jest w wielu kulturach świata.Trudno więc mówić,że ukradziono go Słowianom.

 • Re: Na co dzień bez infekcji intymnych!

  Następny mądry inaczej, higiena a właściwie jej brak w tamtych czasach była następstwem wieków ciemnych. Nie ma to nic wspólnego z depilacja ciała, które znane jest od antyku - dzięki Grekom i Rzymianom. W kulturach tych panował kult ludzkiego pięknego ciała, wiec proszę nie piszcie bzdur typu: "Przywędrowała ona od prostytutek," "Dlaczego później ta moda rozniosła się wśród nizin społecznych"

 • Re: Za 50 lat nikogo nie będę szokować!

  W zasadzie nie wiem, czy jest sens wypowiadać pośród stada troglodytów. Jednak kilka słów. Obecna moda na tatuaże jest najlepszym, bo przyziemnym świadectwem upadku cywilizacji białego człowieka, która zbudowała świat taki jakim (jeszcze) jest. Objaw regresu cywilizacyjnego i jednostkowo patrząc, umysłowego. Tatuaże i kolczykowanie to akcesoria zastępujące intelekt w kulturach pierwotnych

 • Re: Wegetarianie nienawidzą innych ludzi

  korzenie we wschodnich kulturach, ty znowu myślisz, że spadłeś z księżyca. Tych bardzo mało wegetarian zdrowych to po prostu nie znasz, nie znasz wogóle kuchni wegetariańskiej. Aż boki zrywać od takich