• Informacje na temat:

  moda w kulturach

Artykuły na temat: moda w kulturach
 • Moda i Design przejmą Pałac Kultury

  W pierwszy czerwca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie przejmą wąsy, czyli największe w Polsce targi mody niezależnej Mustache Yard Sale. Kolejna, już 19. edycja festiwalu wypełni monumentalne wnętrza PKiN już 4 i 5 czerwca. Inspirująca polska moda, wyjątkowy design i najlepsze lokalne smaki a dla najmłodszych wyjątkowa strefa zabaw, już wkrótce w PKiN.

 • Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  ...doświadczane, moda wciąż nawiązuje do kolonializmu, bardzo często zupełnie nieświadomie i bezmyślnie. Ludzie o rasie innej niż biała byli ciemiężeni, a ubiór i symbole tożsamości odegrały w tym swoją...

 • Moda na Katowice?

  Miasto ponownie przeżywa swój rozkwit. Modernistyczna architektura i nowe muzea przyciągają turystów. Nie brakuje też ciekawych miejsc pracy i mieszkań w atrakcyjnej cenie. Poza tym w Katowicach trudno się nudzic, bo lista wydarzeń kulturalnych jest długa i każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Katowice na weekend?

 • Największe skandale świata mody

  ...pasa nikogo już nie szokują. Nie oznacza to jednak, że świat mody zgrzeczniał. Obraza uczuć religijnych Nie ma porządnego skandalu bez obrazy uczuć religijnych. A jeśli założymy, że moda jest(...) łonowe w literkę G symbolizującą tę markę. Kłopoty z modelkami Skoro o modelkach moda - lepiej, żeby wywoływały kontrolowane skandale. Bo lepiej wypuścić na wybieg kogoś, kogo publiczność się nie...

 • Anna Kalczyńska: Czuję się ambasadorką kultury francuskiej

  ...byłam bardziej nastawiona na pracę zawodową i szukałam miejsc, w których chciałabym kiedyś siebie widzieć. To były pierwsze staże, pierwsze marynarki. Moda bardziej biurowa, którą kojarzymy(...) się moim znakiem rozpoznawczym i dobrze mi z tym. Chyba wreszcie odnalazłam siebie. A czy inspiruje panią moda francuska? - Tak, bardzo lubię styl francuski. Ze wszystkich jakie znam, jest mi...

 • Moda Polska i Jerzy Antkowiak

  Już za kilka dni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpocznie się wystawa "Jerzy Antkowiak i Moda Polska". Jej kuratorem jest współczesny projektant Tomasz Ossoliński. Czego możemy się spodziewać odwiedzając stolicę przemysłu włókienniczego?

 • Moda na selfie

  Każdego dnia Internet zalewa fala selfie. Ta wywodząca się chyba tak naprawdę z toalety moda opanowała niemal wszystkich. Niektórzy kupują sobie nawet specjalne akcesoria, które mają ułatwić robienie sobie autoportretów w każdej sytuacji – są to tak zwane selfie sticki. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie: czy istnieje telefon idealny do selfie? Mamy kandydata.

 • Moda na sport jest już faktem

  Większość Polaków deklaruje, że regularnie uprawia sport. Ale nie dość, że deklaracje z rzeczywistością się nie pokrywają, to jeszcze niektórzy uprawiając sport mogą sobie zaszkodzić. Sprawdź, ile ćwiczyć, by na tym skorzystać.

 • Salvador Dali - ówczesny celebryta i miłośnik mody

  Słynny surrealista, ekscentryk i prawdziwy mistrz autokreacji. Prócz malowania obrazów projektował flakony perfum, kapelusze i biżuterię. Dla Salvadora Dalego moda była pełnoprawną dziedziną sztuki i sposobem na wyrażanie siebie.

 • Polska moda w Nowym Jorku

  W Nowym Jorku rozpoczął się Polski Tydzień Mody. Nowe kolekcje jesień/zima 2016 oraz wiosna/lato 2017 obejmują całą gamę wyrobów odzieżowych, obuwie, biżuterię i dodatki.

Wideo na temat: moda w kulturach
 • Dom mody Versace zaprezentował swoją najnowszą kolekcję

  Mediolan, Włochy. W Mediolanie dom mody Versace zaprezentował swoją najnowszą kolekcję dla mężczyzn. Nie brakuje eleganckich, ale też casualowych stylizacji. W tym sezonie królować będą trencze z paskami, bomberki, a także klasyczne bluzy z kapturem. Oprawa pokazu miała wyjątkowo egzotyczny klimat. - Ta kolekcja opowiada o różnych plemionach mężczyzny Versace, o silnym pozytywie, który występuje między mężczyznami z różnych stron i kultur, spotykających się razem - napisała w notce Donatella...

 • Joanna Przetakiewicz i seksuolog o seksie kobiet dojrzałych. "Czas na rewolucję"

  Czy seks kobiet dojrzałych to społeczne tabu? - Wiele Polek zostało wychowanych w toksycznym poczuciu obowiązku i wstydu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Przetakiewicz, projektantka mody. - Polki są na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o akceptację własnego ciała - dodała. - Nasz kultura i religia wcale nie pomagają kobietom w czerpaniu przyjemności - podkreśliła Izabela Jąderek, seksuolog.

 • Joanna Przetakiewicz o seksie kobiet dojrzałych

  Czy seks kobiet dojrzałych to społeczne tabu? - Wiele Polek zostało wychowanych w toksycznym poczuciu obowiązku i wstydu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Przetakiewicz, projektantka mody. - Polki są na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o akceptację własnego ciała - dodała. - Nasz kultura i religia wcale nie pomagają kobietom w czerpaniu przyjemności - podkreśliła Izabela Jąderek, seksuolog.

Dyskusje na temat: moda w kulturach
 • Re: Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  svastika ---nazwa z sanskrytu.Swastyka obecna jest w wielu kulturach świata.

 • Re: Moda a symbole kultury - inspiracja czy już profanacja?

  Nazwa swastyka pochodzi z sanskrytu,symbol obecny jest w wielu kulturach świata.Trudno więc mówić,że ukradziono go Słowianom.

 • Re: Na co dzień bez infekcji intymnych!

  Następny mądry inaczej, higiena a właściwie jej brak w tamtych czasach była następstwem wieków ciemnych. Nie ma to nic wspólnego z depilacja ciała, które znane jest od antyku - dzięki Grekom i Rzymianom. W kulturach tych panował kult ludzkiego pięknego ciała, wiec proszę nie piszcie bzdur typu: "Przywędrowała ona od prostytutek," "Dlaczego później ta moda rozniosła się wśród nizin społecznych"

 • Re: Wegetarianie nienawidzą innych ludzi

  korzenie we wschodnich kulturach, ty znowu myślisz, że spadłeś z księżyca. Tych bardzo mało wegetarian zdrowych to po prostu nie znasz, nie znasz wogóle kuchni wegetariańskiej. Aż boki zrywać od takich