• Informacje na temat:

  mieszkania portugalia

Artykuły na temat: mieszkania portugalia
 • 7 cudów Portugalii

  Każdy kraj ma takie miejsca, z których jest szczególne dumny. Portugalia posiada blisko osiemset zamków, pałaców, fortec, klasztorów i innych zabytków, które zasługują na uwagę. Siedem z nich dzierży zaszczytny tytuł najpiękniejszych "cudów Portugalii".

 • Celebryci wzięli na celownik Portugalię

  Portugalia staje się coraz popularniejszym kierunkiem dla znanych celebrytów. Kupują tam nieruchomości, wiążąc przyszłość swoją i swych dzieci z tym iberyjskim krajem.

 • Duchowe serce Portugalii

  Fatima, cel podróży milionów pielgrzymów z całego świata, szczególnie tłumnie odwiedzana jest w maju i październiku, w rocznicę objawień Matki Bożej. Warto odwiedzić to miejsce, by zrozumieć ten trwający prawie sto lat fenomen.

 • wróciłam po prawie tygodniu do Polski... muszę przyznać, że zakochałam się w Portugalii, pomimo, że wcale nie było jeszcze tak ciepło, że padało czasem...

 • Madonna płaci codziennie za dach nad głową 2700 euro

  Amerykańska piosenkarka Madonna, która od kilku tygodni mieszka w Portugalii, płaci codziennie za wynajmowany w Lizbonie apartament 2700 euro. Hotel Pestana, w którym mieszka obecnie, ma być tymczasowym miejscem zakwaterowania artystki.

 • ​Festival Colombo na portugalskiej wyspie Porto Santo

  Portugalia to kraj o bardzo ciekawej historii, który ma na swoim koncie wielkie odkrycia geograficzne. Dzięki odwadze licznych śmiałków i determinacji władców, znacząco przyczynił się do odkrywania nieznanych lądów i rozwoju kartografii. Ówczesną Portugalię możemy poznać poprzez liczne imprezy tematyczne. Jedną z najciekawszych jest festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który odbywa się co roku...

 • Akcja najnowszej powieści Iwony Słabuszewskiej-Krauze rozgrywa się w miejscu, o którym mówi się, że panuje w nim dziewięć miesięcy zimy i trzy miesiące piekła. Mowa o Douro w północno-wschodniej Portugalii. Dlaczego Polka umieściła akcję swojej książki właśnie w tym winiarskim regionie? Co ją zainspirowało? O Douro, mentalności Portugalczyków i problemach ze zdefiniowaniem w dzisiejszym świecie własnej tożsamości z pisarką rozmawiała Magdalena Majcher.

 • Dojrzali mężczyźni wiedzą, gdzie jest raj

  Intensywnie pracuje na planie nowego serialu TVN "Prosto w serce". Ma już pomysł jak zainwestować zarobione tam pieniądze. Zamieszka w Portugalii!

 • Ronaldo pozwala ojczymowi jeździć swoimi autami

  Nowy partner życiowy Dolores Aveiro, matki Cristiano Ronaldo, choć nie jest częstym gościem w domu piłkarza, ale cieszy się jego sympatią. Gracz Juventusu pozwala nawet ojczymowi jeździć swoimi autami.

 • Ucieczka, Aleksandra Kowalska

  Ucieczka to powieść o tym, że w życiu każdego nadchodzi chwila na zastanowienie się, co możemy zrobić, by być szczęśliwszymi...

Dyskusje na temat: mieszkania portugalia
 • Re: Thassos – najspokojniejszy zakątek Grecji

  Jest pięknie, ale trochę inaczej. Portugalia (rejon Algarve) to surowe urwiska skalne w rejonie przylądka Św. Wincentego i Sagres po przepiękne piaszczyste plaże Lagos, Alvor, Portimao, Albufeira(...) i koszmarnych wieżowców, w których bogaci europejczycy wykupili mieszkania sezonowe, szpecące południowe wybrzeże Portugalii. Grecja jest jakby bardziej "kameralna", plus - cieplutka woda, minus - plaże