• Informacje na temat:

  michał książek

Artykuły na temat: michał książek
 • Plakaty Michała Batorego w Reszlu

  ...​W sobotę 30 lipca odbędzie się otwarcie wystawy "Michał Batory. Retrospektywa. 120 plakatów / okładki książek dla wydawnictwa Drzewo Babel" w Galerii Zamek w Reszlu. Wystawa potrwa do 17 października.

 • Byłaś serca biciem, Zbigniew Książek

  ..."Byłaś serca biciem", "Myśmy byli sobie pisani", "Czerwone korale", "W kinie w Lublinie", "Niech mówią, że to nie jest miłość" - te utwory nuciła cała Polska. Ich autor, Zbigniew Książek, w swojej nowej powieści - niesłychanie zabawnej i przewrotnej historii życia - opisuje wzloty i upadki artysty.

 • Michał Heller: Świat jako tajemnica

  Ksiądz, filozof, kosmolog. Pomysłodawca, fundator i współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, laureat Nagrody Templetona przyznawanej za pokonywanie barier między nauką i religią. Autor kilkudziesięciu książek, m.in. "Wierzę, żeby rozumieć", która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym. Udało nam się odbyć krótką rozmowę z księdzem profesorem, w której kosmolog...

 • 7 historii kobiet z filmów i książek, o których nie przestaniesz myśleć

  ...ratowała bowiem w czasie wojny Żydów (od śmierci wybawiła m.in. jednego z najważniejszych polskich literaturoznawców, Michała Głowińskiego), co zapewniło jej tytuł Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Biografia napisana przez Bikont nie należy jednak do książek czołobitnych i brązujących. Jej autorka przedstawia bowiem wszystkie blaski i cienie życia swej bohaterki, portretując ją jako kobietę...

 • Michał Rusinek: Język na zamówienie

  ..."Freud postawił tezę, że wszyscy fantazjujemy, bo to funkcja psychiczna, natomiast tylko dzieci i pisarze się do tego przyznają". O fantazji, rodnikach, dzindzibołach i brunetkach rozmawiamy z Michałem Rusinkiem, autorem książek dla dzieci, znawcą retoryki i wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

 • Przekręty Michała Rusinka

  ..."Jak robić przekręty. Poradnik dla dzieci" Michała Rusinka jest kolejną, po "Jak przeklinać. Poradnik dla dzieci", książką poświęconą zabawnym słowom wymyślanym przez dzieci. Autor zebrał ponad cztery tysiące słów przekręconych przez dzieci, a na ich podstawie napisał zbiór wierszyków.

 • Co warto zobaczyć w Oslo

  Podróżnik Michał Cessanis przyleciał na weekend do Oslo. Razem ze swoimi znajomymi postanowił zwiedzić miasto na rowerze. Jakie interesujące miejsca pokazali...

 • Mamy pełną listę uczestników szóstej edycji "Hell's Kitchen"

  Już 6 września rusza nowa edycja "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia". Uczestnicy będą walczyć o 100 tysięcy złotych i pracę w restauracji nowego szefa Michała Brysia. Zobaczcie, kto stanie do piekielnej bitwy.

 • Magda Mołek: Każdy orzech jest do zgryzienia...

  Jedną z ulubionych książek Magdy Mołek jest "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej", filmem - "Moja miłość". Gospodyni programu "W roli głównej", choć nie planuje napisać książki, mówi, że każdy orzech jest do zgryzienia". "Jestem jak wiewiórka" - dodaje.

 • Ich książki są jak pigułki na uspokojenie

  Jeśli czytelniczka naczyta się pięknych miłosnych historii, to czeka, aż porwie ją książę na białym koniu. A ja chcę, żeby ona go z tego konia zrzuciła - tłumaczy pisarka Magdalena Kordel, która wraz z Krystyną Mirek zdradza nam tajniki wydawania bestsellerowych książek dla kobiet.

Dyskusje na temat: michał książek
 • Re: Michał szpak miał wypadek

  Bleeeeeeeee...... Gówniary z gimnazjum, do książek! Wiadomo już, że prawdziwego faceta nie widziałyście

 • Re: Czy Michał Witkowski nie może opanować swojej kariery?

  przecież on napisał już wiele książek i to dobrych, więc cóż to za sensacja ?

 • Re: Czym Michał Witkowski zaskoczy w 2015 roku?

  najlepiej niech wróci do pisania książek, to najlepiej Michasi wychodzi...chociaż te jego kreacje sa bardzo zabawne i tak to potraktujmy..dla Michasi to jest teraphy...

 • Re: Michał Witkowski nie skończy książki o polskim show biznesie?

  ja- nieprzeciętna Polka, czytająca ok.60 książek rocznie, próbowałam przebrnąć przez książkę pana Witkowskiego. przyznaję bez bicia- nie dałam rady. może jest utalentowany, nie wiem- nie jestem ekspertem od literatury, ale w mój gust nie trafia.

 • Re: Anne Applebaum: Kwaśny smak Polski

  Gdy maź ma kłopoty, pojawianie żona!!! Muszę przyznać ze nie znam tej pani, ani z jej pracy, osiągnięć czy tez z Chobielina Dwór. Książek Kucharskich mamy przesyt. A przepisów, często nierealnych do przyrządzenia w naszych warunkach, jest multum. To twórczość niezawysokich lotów.

 • Re: Angelina Jolie ma nowego partnera!

  intelekt projektując i budują je, a artyści mogli rozwijać swoje talenty malarskie czy rzeźbić, np. Michał Anioł, czy Leonardo Da Vinci, wielcy wolnomularze tego świata. Dlatego w kościołach jest wiele(...) stolicy Piotrowej zasiada teraz mason? Poczytaj parę książek o wolnomularstwie skąd się wzięło, dlaczego itd. Najlepiej o tym to dyskutuje mi się z czarnymi.

 • Re: Anna Golędzinowska: Ukazał mi się ojciec Pio

  świata - nagrodę Templetona otrzymał Polak , ks. Michał Heller. Nagroda przyznawana jest za "przerzucanie mostów pomiędzy religią a nauką"polski prezbiter katolicki, teolog, profesor nauk teologicznych(...) w latach 60., tworząc łącznie dziesiątki książek, setki artykułów i publicznych wystąpień.

 • Re: Przekleństwo wiecznego chłopca

  kolejny materiał do pseudointelektualnych rozważań o nieodpowiedzialnych rodzicach, których nie stać na zakup ubrań i książek dla dzieci, czy może o polskich bezdomnych ?

 • Re: Michał Piróg: Geje nie są fajniejsi

  genezą tego zaburzenia. Zatem dziwaki - tęczaki - do właściwych książek, do rzetelnej wiedzy i odpowiednich specjalistów bo reorientacja jest możliwa, a wręcz wskazana!

 • Re: Wielki nieznajomy

  Typowy polonofob, był nieznany, bo nikt nie czytał jego książek, dopiero środowiska michnikowskie, które są nastawione wrogo do polskości, wyniosły tego antypolaka na piedestał.