• Informacje na temat:

  miasto kraków

Artykuły na temat: miasto kraków
 • Kraków - miasto rozrywki

  Dla wielu turystów Kraków kojarzy się przede wszystkim z niezliczonymi muzeami, zwiedzaniem i zabytkami. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że miasto królów ma do zaoferowania wiele innych rozrywek. Czego szukać w stolicy małopolski?

 • ​Marzenie Skrzyneckiego: Zamienić Kraków w najweselsze miasto świata

  Piotr Skrzynecki, legenda krakowskiej Piwnicy pod Baranami, organizował nie tylko słynne kabarety. Jego idée fixe był plan, by zmienić Kraków w najweselsze miasto świata. Zorganizował kilka wielkich imprez, które przeszły do historii tego miasta.

 • Kraków. Musisz odwiedzić to miasto!

  Kiedy zapytałam chińskich turystów dlaczego wybrali Kraków, bez wahania odpowiedzieli, że drugiego takiego miasta nie widzieli. A zwiedzali i Rzym, i Paryż, i Barcelonę. Krakowskie Stare Miasto (z Kazimierzem) znalazło się na pierwszej liście UNESCO w 1978 r. jako jeden z 12 najcenniejszych obiektów na świecie.

 • Pierwsze urodziny Mercure Kraków Stare Miasto

  Wielkie nazwiska, dobrze znane twarze, ciekawy program artystyczny, typowo krakowskie przysmaki i lekcja historii w tle – 12. października Hotel Mercure Kraków Stare Miasto świętował swoje pierwsze urodziny. Na uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór, pojawiło się ponad 200 osób. Spotkanie poprowadziła Monika Zamachowska, popularna dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

 • Nowoczesna architektura, multimedialne muzea, sztuka współczesna – dawna nasza stolica, stare królewskie miasto ma też inne, mniej znane turystom oblicze.

 • Polskie miasta okiem gwiazd

  Jabłczyńska na weekend poleca Mrągowo, choć - jak przyznaje - może być nieobiektywna, bo ma tam przyjaciół. Aktorka uwielbia też Trójmiasto. Bloger Ekskluzywny Menel uwielbia Mazury, skąd pochodzi. Natomiast serce Macademian Girl mocniej bije w Warszawie.

 • ​Kraków: Moc miejsca

  ...i Waldemar Węgrzyn - Magda pracuje w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, gdzie odpowiada za promocję i komunikację ze społecznością Medialabu Katowice. Opowie o tym, czym jest Medialab Katowice(...) i urzędnik, zaginione ogniwo przyjaźni bydgosko-toruńskiej. Organizuje festiwal sąsiedzki Fordońska Noc Sztuki, obszywa miasto w projekcie Hand Made Toruń, rewitalizuje innowacjami społecznymi w projekcie...

 • ​Kraków: Wyjedź poza centrum

  Kraków to nie tylko centrum miasta i stare dzielnice. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio Nowa Huta - dawniej symbol nowej komunistycznej Polski, dzisiaj osiedle pełne odkrywanych na nowo perełek. Pomiędzy Rynkiem głównym a placem Centralnym jest jednak jeszcze kilka dodatkowych miejsc, które warto zobaczyć.

 • Płynąc, pozdrawia królewskie miasta

  ...uzdrowiska po zdrowie i na wiele atrakcji. Pokochała Kraków Potem, wijąc się po górzystym terenie, podąża w stronę historycznego Grodu Kraka. Gdy ujrzała Kraków, tak się nim zauroczyła, że płynie tu(...) miasto. Nie tylko dlatego, że mnóstwo tu zabytków z górującym nad okolicą zamkiem królewskim. Bywali w nim monarchowie i rodziły się ich dzieci. Także dlatego, że tu rozgrywa się akcja "Ojca Mateusza...

 • Święta i Sylwester w Krakowie

  ...roku każdy znajdzie coś dla siebie, miasto postawiło bowiem na trzy różne imprezy, na scenach muzycznych zlokalizowanych na Rynku Głównym, w dzielnicy Nowa Huta i krakowskim Kazimierzu. Na Rynku(...) z przyjaciółmi lub zwiedzając ciekawe miejsca, na przykład klimatyczny Kraków.

Wideo na temat: miasto kraków
 • Edyta Górniak: Po sylwestrze pojechałam po swoje rzeczy i mieszkam w Krakowie z moim synkiem

  do tego miasta. - O tym, jak magiczne jest to miasto, przekonałam się kiedy obudziłam się 1 stycznia. Wstałam i pomyślałam - Tak, to czas na zmiany. Tutaj chce mieszać - wyznała piosenkarka. Górniak od razu zorganizowała transport rzeczy syna oraz swoich. (źródło: Radio Kraków/x-news)

 • Przeprowaadzka Edyty Górniak

  Edyta Górniak podczas rozmowy z Piotrem Metzem wyznała, że sylwestrowy koncert w Krakowie okazał się impulsem do poważnej zmiany w życiu. Dzień po koncercie Górniak zdecydowała się na przeprowadzkę do tego miasta. - O tym, jak magiczne jest to miasto, przekonałam się kiedy obudziłam się 1 stycznia. Wstałam i pomyślałam - Tak, to czas na zmiany. Tutaj chce mieszać - wyznała piosenkarka. Górniak od

 • Jak wyglądała 10 lat temu?

  Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o zmianie swojego stylu na przestrzeni dziesięciu lat. Aktorka opowiedziała, jak przeprowadzki do różnych miast wpływały na jej garderobę. W Gdyni oraz Krakowie gwiazda postawiła na kolorowe dodatki. Kurdej-Szatan przyznała, że odkąd zamieszkała w Warszawie, zaczęła częściej nosić obcasy.(Agencja TVN/x-news)

Dyskusje na temat: miasto kraków