• Informacje na temat:

  miasta w europie

Artykuły na temat: miasta w europie
 • Wenecja. Jedyne takie miasto w Europie

  ...św. Marka, bazyliką i Pałacem Dożów. Potęga Republiki Weneckiej, państwa-miasta, które zbudowało swoją potęgę na handlu m.in. z Chinami, trwała dwa tysiące lat. A bajecznie bogaci kupcy przez wieki(...) z tego miejsca po raz ostatni. Przy placu stoi też dzwonnica, Campanille, charakterystyczna dla włoskich miast. Z jej szczytu można podziwiać fantastyczną panoramę miasta.  Na wodach kanału...

 • Wiedeń, Paryż, Mediolan - ​najbardziej muzyczne miasta w Europie

  Są na świecie takie miasta, które jednoznacznie kojarzą się z muzyką klasyczną. Spacerując ich ulicami można odnieść wrażenie, że budynki i ulice po prostu rozbrzmiewają utworami wielkich mistrzów. Jak zwiedzać Wiedeń, Paryż i Mediolan, aby nie przegapić najlepszych koncertów w wykonaniu światowej sławy mistrzów?

 • Pierwsze w Europie Miasto Mody

  Międzynarodowe Targi Mody Ptak EXPO oraz otwarcie pierwszego w Europie Miasta Mody – PTAK FASHION CITY to jedne z najważniejszych wydarzeń tego roku w branży modowej w Polsce.

 • Tani Sylwester w Europie

  ...​Sylwester to wyjątkowy moment, dlatego warto spędzić go w oryginalnym miejscu i z wyjątkowymi ludźmi. Wiele osób spędza go romantycznie ze swoją drugą połówką, inni organizują wyjazdy ze znajomymi. My podpowiadamy, gdzie w Europie można dobrze bawić się w ostatnią noc roku, nie wydając zbyt wiele.

 • Toruń: Miasto, którego strzegą... anioły

  Anioły stały się wizytówką miasta. A wszystko zaczęło się od legendy: w 1500 r., gdy spodziewano się końca świata, mieszkańcy Torunia zaczęli szukać ratunku - odlali wielki dzwon i zawiesili go na wieży staromiejskiej, a wtedy niebiosa, widząc te starania, zesłały anielicę, która otoczyła mieszkańców opieką. Anioł jest w toruńskim godle od momentu uwolnienia się miasta od władzy Krzyżaków...

 • ...z najurokliwszych w całej Europie. Najbardziej znane bożonarodzeniowe jarmarki organizowane są na placu Vörösmartyego oraz przed Bazyliką św. Stefana Bajecznie kolorowe girlandy lamp i ozdób, zapach(...) towarów jest naprawdę imponujący. Jarmarki organizowane są w centrum miasta. Wracając z nich, warto wybrać się na wieczorny spacer, by podziwiać rozświetlony świątecznymi iluminacjami Budapeszt: aleję...

 • Pułtusk. Zwiedzanie miasta rekordów

  Pułtusk jest miastem rekordów. Ma najdłuższy rynek w Europie. Tu też spadł największy znany deszcz meteorytów w dziejach.

 • Wakacje w słonecznej Europie Środkowej

  Hasło "wakacje w Europie" niemal intuicyjnie kojarzy się z zachodnią częścią południowego wybrzeża kontynentu, szczególnie wówczas, kiedy poszukuje się pomysłu na wyjazd w jakieś ciepłe miejsce.

 • Wilno. Najpiękniejsze miasto dawnych Kresów

  Dzięki małżeństwu litewskiego księcia Jagiełły z polską królową Jadwigą oraz przyjęciu chrztu przez Litwę, Wilno zaczęło się dynamicznie rozwijać. Do miasta sprowadzono osiedleńców i zaczęto budowę zamku, świątyń, domów. Do dziś Wilno zachwyca turystów wielokulturową atmosferą i pięknymi zabytkami.

 • Najpiękniejsza panorama miasta roztacza się z 35-metrowej Okrągłej Wieży (Rundetarn). Wchodzi się na nią szerokim, spiralnym korytarzem. Mieści m.in. najstarsze w Europie działające obserwatorium astronomiczne(...) Kopenhaga nie jest duża – podczas jednego weekendu dotrzemy do najważniejszych zabytków i muzeów miasta. Możemy to zrobić na piechotę, ale jeszcze lepiej na rowerze, który można...

Wideo na temat: miasta w europie
 • Włochy: Atrakcje Rzymu

  Rzym to zdecydowanie najchętniej odwiedzana przez Polaków w celach turystycznych stolica w Europie. Z każdego zakątka włoskiego miasta spoglądają na nas tysiące lat historii. Jak odnaleźć się w labiryncie majestatycznych, starożytnych zabytków? Zobacz film!

Dyskusje na temat: miasta w europie
 • Re: Kobiety ośmieszają siebie w Europie i w Polsce teraz w demokracji.

  rodzinie. w demokracji kobiety sprawiły, że prostytucja jest na porządku dziennym, więc jej rozprzestrzenianie się w Polsce i w Europie nie jest teraz dla nikogo niczym dziwnym i nie jest czymś(...) prostytutek uczepiłeś. Zazdrościsz im kasy? Wyjedź do większego miasta, daj ogłoszenie do prasy, jak jesteś w miarę atrakcyjny i sprawny to i Ty zarobisz. Moze, po prostu nawet i za kase zadna prostytutka

 • Re: Olbrzymia pierś w Londynie dla karmiących matek

  Londyn? Nie ma takie miasta w Europie, jest Lądek, Lądek Zdrój, ale Londynu nie ma :P

 • Re: Kobiety ośmieszają siebie w Europie i w Polsce teraz w demokracji.

  rodzinie. w demokracji kobiety sprawiły, że prostytucja jest na porządku dziennym, więc jej rozprzestrzenianie się w Polsce i w Europie nie jest teraz dla nikogo niczym dziwnym i nie jest czymś(...) prostytutek uczepiłeś. Zazdrościsz im kasy? Wyjedź do większego miasta, daj ogłoszenie do prasy, jak jesteś w miarę atrakcyjny i sprawny to i Ty zarobisz.

 • Re: 36 godzin w Dubaju

  To raczej ty masz z głową. Pomarzyć to mogę Limie, Sydney, Santiago czy Rangunie.... To w Europie są najpiękniejsze miasta takie jak Barcelona , Edynburg , Amsterdam czy Florencja... Ty można się zachwycać a nie nowoczesnym miastem. O czym mam marzyć? Przecież w tym artykule nie ma niczego zachęcającego ani czyniącego z tego miasta coś wyjątkowego.

 • Re: Kobiety ośmieszają siebie w Europie i w Polsce teraz w demokracji.

  rodzinie. w demokracji kobiety sprawiły, że prostytucja jest na porządku dziennym, więc jej rozprzestrzenianie się w Polsce i w Europie nie jest teraz dla nikogo niczym dziwnym i nie jest czymś(...) prostytutek uczepiłeś. Zazdrościsz im kasy? Wyjedź do większego miasta, daj ogłoszenie do prasy, jak jesteś w miarę atrakcyjny i sprawny to i Ty zarobisz. Mi prostytutki w niczym nie przeszkadzają, ja tylko

 • Re: Robert Biedroń: Facet, który nie jest feministą, jest draniem

  Tego Pana nie interesuje Słupsk I mieszkańcy.Jego interesuje wciskanie na siłę zboczeń I propagowanie ich.Słupsk po uszy w długach.A Pan Biedroń lata po Europie I Świecie w celu promowania zboczeń.Jego prawie wiecznie nie ma w ratuszu.Bo co go długi miasta obchodzą.Ważne aby promocja kakaowych oczek szła dobrze w Świecie.

 • Targi Bożonarodzeniowe

  w Krakowie to wspaniała impreza. Można na nich kupić ciekawe prezenty i różne regionalne produkty. Brawo. Takie imprezy organizują wszystkie miasta turystyczne w Europie. Praga, Wiedeń, Berlin itp.

 • Re: Cudze chwalimy

  W Polsce są najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie. Mamy najwięcej samochodów na 1 mieszkańca (sytuację pogarsza też masowa wycinka drzew). Zanieczyszczenie jest jak bierne palenie - skraca życie o ok. 5 lat. Żremy na potęgę grille a zamiast uprawiać czynny wypoczynek, wędzimy się w rakotwórczym dymie - kolejne 5 lat.

 • Re: MOŻE będzie romantycznie, zobaczymy.

  wcześniej z pracy, jadę na zakupy do jakiegoś miasta, większego od tego mojego.Wybrałam najbliższe miasto, pojechałam. Wszystkie markety w Europie są identyczne.Weszłam po kurtkę, swetry, no i inne

 • Re: Ojciec we mgle

  O autorce artykułu: " Jej pasje to pisanie, sztuka współczesna, fotografia, sport, dobra kuchnia. Czas wolny najchętniej spędza z przyjaciółkami, bądź w podróżach po Polsce i Europie." Czyli jak dla mnie cięta z metra panienka, których w każdy weekend pełno się pęta po klubach każdego miasta. Skąd zatem tyle uwag o nieatrakcyjności mężczyzn? Jak dla mnie hipokryzja na potęgę.