• Informacje na temat:

  meksyk plac

Artykuły na temat: meksyk plac
 • Spędź Wielkanoc w egzotycznej oprawie, na drugiej półkuli. Poznaj meksykańską gościnność, smaki, daj się porwać niesamowitej, żywiołowej i malowniczej atmosferze!

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • ​Największe atrakcje Meksyku

  Zastanawiasz się nad wakacyjną podróżą do Ameryki Środkowej? Mamy dla ciebie kilka propozycji miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Meksyk. Dzięki naszemu krótkiemu przewodnikowi poznasz sekrety ruin miasta Majów, dowiesz się wszystkiego o życiu prekolumbijskich cywilizacji i sprawdzisz, które plaże Acapulco są najpiękniejsze.

 • Najstraszniejsze miejsca z różnych stron świata

  ...​Podróżuje się nie po to, by zwiedzać kolejne place i kościoły, ale dla dreszczyku emocji, który towarzyszy odkrywaniu nowych miejsc. Co kiedy zwykła radość podróżowania nie wystarczy? Wtedy warto spróbować turystyki z prawdziwym dreszczykiem - oto najciekawsze i najstraszniejsze miejsca z różnych stron świata.

 • Trzy odsłony słonecznego Meksyku

  Kolorowe sombrero, przepiękne plaże, zespoły mariachi, widowiskowe zawody rodeo - jest wiele powodów, aby za cel podróży obrać gorący Meksyk. Kraj tequili, kulturowej różnorodności i bogatej historii stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Ameryce Łacińskiej. Dlaczego warto przemierzyć ocean i wybrać się na meksykańską przygodę?

 • Carriere: Alfabet zakochanego w Meksyku

  ..."W Meksyku wesołość jest melancholijna, a uśmiech groźny. Meksyk jest antyczny i awangardowy, oczywisty i skryty, folklorystyczny i niemy, wierzy bardziej w świętych niż w Boga". Tak napisał w swojej nowej książce Jean-Claude Carriere. To już kolejny "Alfabet zakochanego..." wydany w Polsce.

 • Słoneczne Acapulco de Juarez

  Już samo brzmienie nazwy meksykańskiego kurortu przywołuje marzenia o luksusowych wakacjach życia. A tymczasem nazwa Acapulco oznacza miejsce, gdzie rosną trzciny. Zanim na początku XVI wieku(...) drobnego złocistego piasku. Zocalo nigdy nie zasypia Sercem miasta jest Zócalo, leżący w zachodniej części największy plac Acapulco wraz z przylegającymi do niego uliczkami. Tu odbywają się...

 • Jak w raju

  .... Maleńki kraj wciśnięty na półwyspie Jukatan pomiędzy wielki Meksyk i burzliwą Gwatemalę jest i dzisiaj po trosze miejscem o "pirackiej" opinii. To podatkowy raj o przyjaznych przepisach bankowych(...) w nim bezstresowe. Na głównym placu stołecznego Belmopan zamiast pomnika poległego bohatera walk wyzwoleńczych stoi... obrotowy bilbord Coca-coli - to nieźle obrazuje przesunięcie środka ciężkości...

 • Transparenty zamiast goździków

  ...: MEKSYK - Kobiety w Meksyku strajkują głownie z powodu nierówności na rynku pracy: luki płacowej, dyskryminacji i licznych przypadków molestowania w miejscu pracy. Sprzeciwiamy się również przemocy, której masowo doświadczają Meksykanki. Chcemy skłonić rząd do tego, żeby zamiast symulować starania, podjął realne działania zmierzające do likwidacji prostytucji, gwałtów, handlu ludźmi i masowych...

 • Maciej Balcar: Używki, balangi? Nic z tych rzeczy

  ..., gdzie byś pojechał? - Lubię ciepłe klimaty, więc Floryda byłaby idealna, także Meksyk. Polska w okresie letnim bywa też całkiem dobra do jazdy, problemem jednak wciąż pozostaje stan większości dróg(...) widowiskowych, cześć w małych klubach lub na "ciasnych plenerach". Reguły nie ma, ważna jest reagująca publika i bliski z nią kontakt. Czasami zdarza się, że plac przed sceną rezerwowany jest dla Vipów...