• Informacje na temat:

  mazurskie jeziora

Artykuły na temat: mazurskie jeziora
 • Giżycko: Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

  Śmiało można powiedzieć, że Giżycko wygrało los na loterii. Leży aż nad trzema dużymi jeziorami: Niegocin, Tajty oraz Kisajno. Dzięki temu stało się jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 • Śladami mazurskich obyczajów

  ...kuligu – nocna kąpiel w mazurskiej bani nad brzegami jeziora Roś, i oczywiście ognisko, a potem impreza sylwestrowa do białego rana. Oferty np.: www.hotelconrad.pl; jablon-resort.pl Śladami kultur(...)Tekst: Marta Jaworska i Jerzy Sadownik Magia mazurskiego krajobrazu Giżycko, Pisz, Ruciane-Nida...Gdy zimą Mazury pokrywają się śniegiem, stają się rajem dla miłośników... biegówek i zimowego...

 • Giżycko - w królestwie jezior

  Miasto położone między dwoma czarującymi jeziorami ma intrygującą historię i tradycję, a latem panuje w nim wspaniała żeglarska atmosfera.

 • W krainach nenufarów. Jezioro Lubrza, Krutynia, Kanał Elbląski

  Są w Polsce miejsca, gdzie woda w rzekach i jeziorach jest krystalicznie czysta... Właśnie w takich zakątkach spotkać można oficie kwitnące nenufary. Często pokrywają taflę całego jeziora albo porastają gęsto brzegi rzeki. Odwiedzamy te okolice.

 • Olsztyn-Mazury w Szymanach zapewniało dobry dojazd do Olsztyna i innych miejscowości regionu - działa tu specjalny szynobus, siatka połączeń kolejowych i busów. Poza tym, poprawie ulegają mazurskie(...) atrakcją przy niektórych apartamentach są pomosty, do których można przycumować jacht i wejść z łodzi bezpośrednio do środka. Według danych GUS, województwo warmińsko-mazurskie oferuje około 500

 • ​Mrągowo - atrakcje, jeziora, zabytki

  Zostaw za sobą wielkomiejski stres i wybierz się na niezwykłą podróż do północno-wschodniej Polski. Odkryj, że Mazury to nie tylko żegluga na jeziorach i opalanie się na plaży, ale także unikatowe zabytki, malownicze krajobrazy i setki imprez kulturalnych. Poznaj Mrągowo z innej perspektywy i poczuj magiczny klimat!

 • Na Mazury warto przyjechać o każdej porze roku: jesienią, by zachwycić się grą kolorów drzew odbijających się w wodzie, zimą, by przemierzać przestrzeń pustą i bezkresną, wiosną, by poczuć pełnię życia, latem, by cieszyć się kąpielami w jeziorach i wędrówkami po lasach.

 • Pod żaglami i w kajaku na Warmii i Mazurach

  ...przemierzać mazurskie jeziora. W zależności od potrzeb do wyboru są łodzie z jedną, dwoma, trzema, a nawet czterema kabinami. Houseboaty można wynająć m.in. w: Węgorzewie, Giżycku, Mikołajkach, Rucianem(...) strzeżonych kąpielisk nad jeziorami. Amatorzy mocniejszych wrażeń chętnie korzystają z wyciągów nart wodnych (Ostróda, Giżycko, Olsztyn). Osoby, które nie dysponują umiejętnościami niezbędnymi do żeglowania...

 • Mazury dla wszystkich

  ...i wypożyczalni znajduje się w miejscowościach położonych wokół jeziora Śniardwy. Na lądzie i… w powietrzu Konno można pojeździć niemal wszędzie. Równie popularne są wycieczki rowerowe. Najbardziej(...): www.mazury.info.pl; Dla smakoszy Warmińsko-mazurskie jako pierwsze w Polsce przystąpiło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Dziś łatwo tu znaleźć miejsca, gdzie można naprawdę dobrze zjeść...

 • ...przemierzać mazurskie jeziora. W zależności od potrzeb do wyboru są łodzie z jedną, dwoma, trzema, a nawet czterema kabinami. Houseboaty można wynająć m.in. w: Węgorzewie, Giżycku, Mikołajkach, Rucianem(...) strzeżonych kąpielisk nad jeziorami. Amatorzy mocniejszych wrażeń chętnie korzystają z wyciągów nart wodnych (Ostróda, Giżycko, Olsztyn). Osoby, które nie dysponują umiejętnościami niezbędnymi do żeglowania...

Zdjęcia na temat: mazurskie jeziora
Dyskusje na temat: mazurskie jeziora
 • Re: Dzien Ojca

  Mila Maggabie, ...absolutnie!!! ..umilowania naturalnego piekna nauczylem sie w Polsce, ... ktora okrywalem podczas kazdych wakacji, ...od Bieszczad, Beskidow, Tatr poprzez Slask, Wroclaw, Poznan, Szczecin, Wybrzeze cale i Mazurskie Jeziora plus Puszcza Augustowska, i Warszawa i Krakow, i Sandomierz i Zamosc, ...;-)))

 • Re: Zapach;

  Nie tylko mazurskie jeziora są urzekające.Płomień tym większy, gdy go podsycamy:)

 • Graj w zielone

  Lepiej pokażcie Polskie piękno, którego nie brakuje, Mazurskie jeziora, lasy i góry.

 • Re: Zapach;

  Nie tylko mazurskie jeziora są urzekające.Płomień tym większy, gdy go podsycamy:) Ja duzo jezdzilem nad Jeziora, chociaz nie tylko Mazurskie bo i Suwalskie, Augustowskie, Nad Solne, troch obok Poznania, ... i ...gdy jest dzis gdzies na jeziorem, ...zapach jest tak podobny, .;-)))

 • Samodyscyplina

  ... no masz !!!! ... ja mam mlodszego ratownika, .... kiedys uwielbialem i swietnie plywalem Jeziora Mazurskie, Jezioro Solinskie, ... dzis mniej, chociaz ciagle - ;-))) chyba Ci troche zazdroszcze, ...;-)))

 • Re: Graj w zielone

  Lepiej pokażcie Polskie piękno, którego nie brakuje, Mazurskie jeziora, lasy i góry. Mazury to przeżytek. Lepsze widoki są w okolicach Wałcza i Trzcianki.

 • Re: Graj w zielone

  Lepiej pokażcie Polskie piękno, którego nie brakuje, Mazurskie jeziora, lasy i góry. Ale po co. Przecież wg prawideł wszystko co polskie jest be a co zagraniczne lepsze. Szanowna redaktorzyna hołduje tej zasadzie albo jest na czyichś usługach?