• Informacje na temat:

  marszałki

Artykuły na temat: marszałki
 • Druskienniki - ulubione uzdrowisko marszałka Piłsudskiego

  Wycieczka po Niemnie przywodzi na myśl opisy Elizy Orzeszkowej i Marii Rodziewiczówny.

 • Marszałek Piłsudski i siły nadprzyrodzone

  Nie wszyscy wiedzą, że Józef Piłsudski, choć cieszył się opinią realisty trzeźwo patrzącego na świat, miał niemałą słabość do spirytyzmu, okultyzmu i spraw związanych z metafizyką.

 • Druskienniki. Co warto zobaczyć?

  Ulubiony kurort marszałka Piłsudskiego.

 • Wileńszczyzna śladami Józefa Piłsudskiego

  Litwa była jego umiłowaną ojczyzną, przeżył tu dzieciństwo i lata młodzieńcze. Ostatnim życzeniem Marszałka było, aby po śmierci jego serce wróciło do ukochanego Wilna.

 • Druskienniki - ulubione uzdrowisko Piłsudskiego

  Wywodzący się z rejonów pobliskiej Wileńszczyzny Marszałek miał do kurortu duży sentyment i odwiedzał go regularnie. Z tym miejscem wiąże się także historia jego tragicznego romansu.

 • Anne Applebaum: Kwaśny smak Polski

  Światowej sławy dziennikarka i komentatorka polityczna, laureatka Pulitzera. Prywatnie żona marszałka sejmu Radosława Sikorskiego, pani na dworku w Chobielinie. Gotuje, uprawia ogród i popularyzuje naszą kuchnię wśród swoich rodaków w książce "Przepisy z mojego ogrodu". Łukaszowi Modelskiemu opowiada, jakie smaki odkryła w Polsce.

 • Stolica wyspy wiecznej wiosny musi mieć coś nadzwyczajnego, bowiem przyciąga wielkich tego świata. Tutaj przed powrotem do władzy nabierał sił (i malował obrazy!) Winston Churchill. Tu kilka miesięcy spędził marszałek Józef Piłsudski. W Funchal mieszkał też po ucieczce przed Fidelem Castro kubański dyktator Batista. A ostatni cesarz Austro-Węgier, Karol I spoczął na zawsze w kościele na wzgórzu Monte. Z pięknym widokiem na miasto.

 • Stolica wyspy wiecznej wiosny

  Stolica wyspy wiecznej wiosny musi mieć coś nadzwyczajnego, bowiem przyciąga wielkich tego świata. Tutaj przed powrotem do władzy nabierał sił (i malował obrazy!) Winston Churchill. Tu kilka miesięcy spędził marszałek Józef Piłsudski. W Funchal mieszkał też po ucieczce przed Fidelem Castro kubański dyktator Batista. A ostatni cesarz Austro-Węgier, Karol I spoczął na zawsze w kościele na wzgórzu Monte. Z pięknym widokiem na miasto.

 • Siostry poszły w kamasze

  Marszałek Ludwik Dorn groził, że weźmie medyków w kamasze. I jak się okazuje nie były to czcze przechwałki.

 • Koncert w ramach 7 dni muzyki Ryszarda Bukowskiego odbędzie się 27 października, godz. 19, w Filharmonii Wrocławskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19.

Wideo na temat: marszałki
 • Województwo Lubuskie. Jakie oferuje atrakcje?

  Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego, powiedziała w "Dzień Dobry Wakacje", jakie atrakcje oferuje ten region. - Mamy tutaj taką Toskanię - zaznaczyła Polak. Dlaczego tak uważa? (DDTVM/X-news)

 • Gwiazdy o miłości do zwierząt. Co daje ich obecność w domu?

  - Pieski są grzeczne i kochane, opowiadam im, co było w szkole i poprawiają mi humor - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Kalina, córka Kamili Szczawińskiej. - Nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt - podkreśliła aktorka Marta Wierzbicka. - Mówię do nich, śpiewam im - zdradził kucharz Jan Kuroń. Jakie zwierzęta posiadają goście studia programu prowadząca "Projekt Lady" Małgorzata Rozenek, aktor Rafał Rutkowski oraz były marszałek sejmu i publicysta Ludwik Dorn?