• Informacje na temat:

  mapa portugalia

Artykuły na temat: mapa portugalia
 • Portugalia mniej znana. Poza szlakiem: Sintra

  Choć wśród Polaków Portugalia cieszyła się do tej pory mniejszym zainteresowaniem niż inne kierunki, jednak w tym roku widać wyraźnie, że turyści szukają odmiany. A jest tam co zobaczyć - od pięknych miast jak Lizbona, Porto, Coimbra czy Braga, po cudowne krajobrazy Azorów lub Madery. Warto też lekko odbić z tras przewodników, aby poznać klimat prawdziwej, arystokratycznej Portugalii.

 • To jedno z najpiękniejszych i najdziwniejszych miejsc w Portugalii. W niewielkiej Sintrze znajdują się trzy zamki – każdy w innym stylu i z innej epoki, ale zdecydowanie pierwsze miejsce zajmuje Palacio da Pena – do złudzenia bowiem przypomina pałace z disnejowskich baśni.

 • Dziewięć kropek na mapie. Dziewięć zielonych wysp otoczonych oceanem. Wygasłe wulkany, szmaragdowe jeziora, gorące lecznicze źródła. Zapach hortensji i najlepsze na świecie ananasy. Plus podglądanie wielorybów i delfinów. Dlatego warto wiosną odkryć Azory – perłę Portugalii.

 • ​Ekoturystyka na Azorach, czyli cuda natury na wyspach

  Dziewięć małych plamek widniejących na mapie Europy na zachodzie Portugalii to właśnie Azory. Ale niech nie zmylą Was ich niewielkie rozmiary, bo te, wydawałoby się, skromne wysepki to prawdziwa perła Atlantyku. Miłośników przyrody czeka tu raj szmaragdowych wód, jezior, gęstych lasów, spektakularnych wodospadów oraz fenomenalnych wulkanów, pól lawowych czy gejzerów.

 • Obama z rodziną odpocznie po prezydenturze na... odludziu

  Barack Obama odpocznie po zakończonej w styczniu dziesięcioletniej prezydenturze na portugalskiej prowincji. Była amerykańska głowa państwa wraz z żoną i dwiema córkami spędzi urlop w wiosce zamieszkałej przez zaledwie kilkanaście rodzin.

 • Podróże marzeń: Lizbona

  ...na mapach, po chwałę i skarby. Za te ostatnie władcy budowali pałace o urodzie, której nie da się opisać. Za łupy z tych wypraw fundowali kapiące złotem kościoły. Bogacący się kupcy stawiali imponujące rezydencje, by podkreślić swe znaczenie. Ale później nadeszły lata chude. I to też widać tutaj niemal na każdym kroku, bo historię miała Portugalia nie mniej burzliwą niż my. Jak zatem zwiedzać to...

 • Piękna Azja z niespodziankami

  ..., a w Laosie mimo dobrych asfaltowych dróg nie można posiłkować się mapami z internetu. Po prostu tych dróg na nich nie ma, więc poruszając się na skuterze, nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy. To są...

 • ​Nie stój w miejscu! Mobilność się opłaca

  Kiedy wyjeżdżasz w podróż, pewnie chcesz zobaczyć jak najwięcej. Jeździsz, zwiedzasz, nie spędzasz całego czasu w jednym miejscu. Naszą karierę zawodową coraz częściej można porównać właśnie do takiej podróży. Dzięki Funduszom Europejskim mobilność stała się też jednym ze sposobów radzenia sobie na rynku pracy.

 • Wakacje 50 plus

  Lato w domu, na ławce przed blokiem lub z wnukami? Niekoniecznie! Dojrzałe osoby coraz częściej chcą wyjeżdżać na wakacje.

 • Z emocji zawsze może wyniknąć coś dobrego

  W pracy jestem pedantyczna i konkretna. Ale w życiu jestem babą, którą córka nazywa jednym wielkim chaosem - przyznaje Anna Seniuk w rozmowie z Krzysztofem Materną.