• Informacje na temat:

  malta

Artykuły na temat: malta
 • Malta – najlepszy wybór dla ambitnych uczniów

  Krystalicznie czysta woda, urokliwe miasteczka, afrykańskie słońce i turyści z całego świata, przyjeżdżający nie tylko po to, by zwiedzać, ale także uczyć się angielskiego – taka jest Malta, maleńkie europejskie państewko na Morzu Śródziemnym.

 • Najpiękniejsze miejsca na Malcie

  To prawdziwa wyspa skarbów i tajemnic. Tego miejsca i pirackich historii nie trzeba jednak szukać na Karaibach - całkiem blisko jest przecież Malta, której historia pomieściła pogańskie, krwawe kulty, Atlantów, piratów i rycerzy zakonnych. Zobaczcie na własne oczy.

 • ​Najlepsze plaże na Malcie

  Kilka wysp na samym południowym krańcu Europy. W sumie bliżej stamtąd do Afryki - ale jeżeli spodziewacie się tylko kamienistych, smętnych plaż i pustyni - jesteście w błędzie. Malta, Gozo i Comino to wielobarwne, często zaskakujące wybrzeże i mnóstwo niesamowitych miejsc. Zresztą, zobaczcie sami.

 • Podróż na Maltę

  Pomiędzy surową Afryką a żyzną i ucywilizowaną Sycylią leży Malta. Tyleż surowa, co niezwykle bogata. Nieprzyjazne podłoże, przez które nie przepływa choćby strumyk, ujarzmiono tu w sposób, który trudno sobie wyobrazić. Dlatego Maltę trzeba koniecznie zobaczyć!

 • ​Malta - informacje praktyczne

  ...miasto, to Malta plasuje się zdecydowanie na szczycie najbezpieczniejszych europejskich państw.  Martwić się o nasze zdrowie powinniśmy natomiast, spędzając dużo czasu na słońcu: gorące temperatury na(...) przymusowego transportu medycznego do Polski. Miejscowe zwyczaje i noclegi Pamiętajmy, że Malta jest w dużej mierze krajem katolickim, więc zwiedzając kościoły, zawsze ubierzmy się stosownie...

 • ​Malta - najważniejsze atrakcje, krajobrazy i zabytki

  Lokalizacja i niesamowita przyroda wyspy Malta - niepozorna, mała i raczej dzika wyspa. Czy jest jakikolwiek powód, dla którego powinniśmy zdecydować się na wakacje akurat tam, na samym środku(...) i jaskiń. Maltańskie miasta Wyspa znana jest nie tylko ze swoich walorów przyrodniczych, ale również wyjątkowych historycznych zabytków. Najwięcej wpisanych na listę UNESCO obiektów znajdziemy...

 • ​Atrakcje Gozo. Kierunek - Malta!

  ...skorzystać z usług autobusu X1 startującego z maltańskiego lotniska lub linii 42 mającej swój początek w Valletcie. Inna możliwością jest zapisanie się na zorganizowaną (np. dwudniową) wycieczkę na Gozo(...) kamienną konstrukcję stanowi Fungus Rock, która mimo mniej intrygującej aparycji, może pochwalić się związaną z nią średniowieczną historią.  Otóż tylko w okolicy tej formacji rósł tzw. Grzybek Maltański...

 • Na całej wyspie oraz na sąsiedniej Gozo znajduje się ponad 20 tajemniczych ruin. Z lotu...

 • Malta: Wyspa między niebem a ziemią

  W Wielkanoc Maltańczycy na ulicach organizują festyny, procesje i przedstawienia. Ale jest wiele więcej powodów, by wybrać się wiosną do tego pięknego kraju.

 • Malta – wyspa między niebem a ziemią

  W Wielkanoc Maltańczycy na ulicach organizują festyny, procesje i przedstawienia. Ale jest wiele więcej powodów, by wybrać się wiosną do tego pięknego kraju. Tekst: Dominika Frankowska...

Zdjęcia na temat: malta
Dyskusje na temat: malta
 • Re: Gdzie na wakacje?

  A co powiecie na kurs językowy za granicą? Wcale niekoniecznie do Anglii - teraz jest spora oferta wyjazdów w dużo ciekawsze miejsca, np. Malta albo Australia (np. tutaj: http://smiletrips.pl ). Można podszkolić język i przy okazji zobaczyć naprawdę niesamowite miejsca. Mi też marzy się podróż do Australii ale pewnie jeszcze trochę przyjdzie mi poczekać zanim uda się zorganizować taki wyjazd.

 • Re: Malta znaczy spokojne miejsce

  Poloników na Malcie jest duzo wiecej, cmentarz w Kalkarze, tablica w Upper Barrakka Garden, biblioteka projektu Stefana Ittra, wiele pomników Jana Pawla II ...Malta jest cudna ! https://www.youtube.com/playlist?list=PLy438YZv30UBaOwPRNb7zlc7KHA1Utb4p

 • Nieprawda

  Jestem tuż po ślubie i powiem skromnie, że wyglądam dużo lepiej, niż przed. Wszyscy, zwłaszcza mąż napatrzeć się na mnie nie może. Nie sądzę, żeby z miłość ktoś tył i stawał się brzydki. teraz dbam o siebie jak dawnej, ale dba tez o mnie mąż. On gotyje, sprząta i pracuje, a ja jestem dla niego i naprawdę schudłam i wypiękniałam.

 • Re: Gozo. Ostatni skrawek raju w Europie?

  Malta to tylko raj podatkowy

 • Sprzedam suknię ślubną Cymbeline

  Sprzedam suknię Cymbeline model MALTA, prostą i piękną. Chętnych zapraszam na gg na allegro.

 • Re: Egzamin dojrzałości

  Matura za mną. Teraz studia na wsb ale do października leniuchuje .

 • Re: Gdzie na wakacje?

  Dziesiątki kursów językowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w takich krajach jak: Wielka Brytania, USA, Irlandia, Malta, Cypr, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Austria, Francja, Hiszpania, Włochy, Rosja, Japonia. Po więcej informacji wejdźcie na www.lexis.edu.pl

 • Re: Malta znaczy spokojne miejsce

  Polecam wszystkim turystom, dla których sensem wypoczynku nie jest leżenie na piachu z drinkiem w ręce. Malta jest cudowna i trzeba ją zwiedzić wszerz i wzdłuż! Miejska komunikacja i własne nogi bardzo to ułatwiają :)

 • Re: Podróż poślubna

  Mi bardzo podobają się Włochy oraz Hiszpania i Portugalia ale nie wiem nawet jeszcze kiedy będę miała ślub ;) No ale to takie moje małe marzenia - chociaż cos bardziej egzotycznego tez było by super ;) No tylko żeby mieć pieniążka na takie wojaże, zwłaszcza jesli mają być ze wszystkim czyli takie jak na allinclusive.com.pl - o, Malta i Izrael też wyglądają zachęcająco.

 • Re: Beata Kozidrak o presji, jaką wywierają na kobietach media społecznościowe

  Jako młoda kobieta była ładna ale z wiekiem wygląda coraz gorzej!! Bardzo krótka szyja, nalana twarz, małe wąskie oczy i wydatny nos, wyostrzone starcze rysy.. Wygląda trochę jakby była chora..