• Informacje na temat:

  mali zabytki

Artykuły na temat: mali zabytki
 • ​Węgry - atrakcje, zabytki, zwiedzanie

  ...wewnątrz zabytki. Piękno Budapesztu podziwiać można również z pokładu sunącego Dunajcem statku - zmiana perspektywy zdecydowanie służy historycznej metropolii.  Dla zainteresowanych przeszłością mamy(...) zabytki ze średniowiecznym zamkiem na czele. Zainteresowani dostaną tutaj okazję odwiedzenia kilku ciekawych wystaw, m.in. muzeum więziennictwa, galerii obrazów i mennicy. Aktywny wypoczynek na łonie...

 • ​Izrael - atrakcje, zabytki, zwiedzanie

  Mimo że mało kto kojarzy Izrael z terenami innymi niż Ziemia Święta i wybrzeże Morza Martwego, to zdecydowanie warto wybrać się także w jego mniej znane zakątki, w których zetkniemy się z nieliczoną ilością różnorodnych atrakcji. Wyjątkowa kultura, intrygujące zwyczaje i przyjemny klimat sprawiają, że wyprawa w te rejony to absolutnie niezapomniana przygoda. Dowiedz się, jakie miejsca koniecznie należy zobaczyć, by odkryć wschodnie tradycje, sztukę i piękno Izraela.

 • Lukka - mało znana perła Toskanii

  ...​Wedle niektórych przewodników Lukka to najpiękniejsze miasto Toskanii. Na renesansowej starówce za warownymi murami czekają wspaniałe zabytki, urokliwe zaułki i fascynujące historie.

 • ​Słowenia - największe atrakcje i zabytki

  Chorwacja, Grecja czy znowu Włochy? Zamiast w kółko odwiedzać te same, najbardziej zatłoczone turystyczne kurorty, może lepiej i ciekawiej będzie odkryć zupełnie inną twarz południowej Europy? Polecamy ci niezapomnianą wyprawę do Słowenii - kraju jaskiń, barwnej kultury i niezliczonej ilości historycznych zabytków. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie w tym wyjątkowym, górzystym regionie!

 • ​Anatolia - najważniejsze miejsca i zabytki

  ...-wschodnią, a znajdziemy w niej - kurorty narciarskie (z Erzurum Palandöken i Konaklı na czele) oraz wschodnie zabytki.  Jedną z dwóch głównych atrakcji regionu jest Góra Ağrı Dağı, z tonącym w chmurach(...) architektury Kars. Najstarszym zabytkiem miasta jest pochodzący z XI stulecia kościół ormiański. W Erzurum znajdziemy natomiast wiele przykładów budownictwa z czasów seldżuckich i osmańskich, między...

 • Zwiedzamy Sandomierz - miasto pełne zabytków

  Tu starówkę można zwiedzać z poziomu ulicy lub zejść pod ziemię, gdzie straszą duchy z czasów najazdów tatarskich.

 • Chorwacja - mały kraj ze wspaniałą przyrodą

  Kto jeszcze nie był w Chorwacji, niech rusza – w podróż poślubną, na wypad z grupą przyjaciół, z gośćmi weselnymi, rodziną.

 • 7 mało znanych faktów o Bułgarii, które warto poznać

  ..., a znajdujące się tutaj zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kraj słynie także z ogromnej ilości świątyń, czyli monastyrów. Zakony bułgarskiego kościoła rozsiane są po całym kraju...

 • Kasia Stankiewicz lubi jeziora i dworki

  Wokalistka Kasia Stankiewicz lubi odpoczywać nad wodą. Podczas swoich wakacyjnych spacerów lubi odkrywać zapomniane zabytki architektury.

 • Jeśli nie Egipt, to co?

  Kusił słonecznymi plażami, rafami, zabytkami. Dziś czekają na nas inne turystyczne hity – wybierz kierunek dla siebie!