• Informacje na temat:

  małe miasteczko francja

Artykuły na temat: małe miasteczko francja
 • Lüderitz: Małe Niemcy w Afryce

  ...pierwsze doświadczalne kroki. Tysiące Hererów i Nama uwięzionych w obozach koncentracyjnych, tysiące zakończyło swój żywot w obozie śmierci położonym na małej wyspie tuż u wybrzeży Lüderitz, miasta(...). Zatrzymałem się, uwolniłem od niewygodnej torebki z pieniędzmi i po prostu włożyłem jej zawartość do prawej kieszeni spodni. Poczułem się, jakbym pomyślnie zdał pierwszy test. O dziwo, nadal nikt mnie nie...

 • Alzacja. Kraina z pogranicza Francji i Niemiec

  Piękny region na pograniczu francusko-niemieckim miał bardzo burzliwą historię. Chyba nauczyła mieszkańców pokory wobec losu i własnych ambicji. Dziś są pogodni, przyjaźni i gościnni. A jednocześnie wyciszeni. Szybko można tu się poczuć jak u siebie w domu. Alzacja ma cenne zabytki, dziką przyrodę i 180-kilometrową niezwykłą trasę dla koneserów znakomitych win. A z Polski można tam dojechać samochodem szybko i bez zmęczenia.

 • Fabryka piersi

  Urokliwe miasteczko Apt do niedawna słynęło ze sprzedaży win i olejków eterycznych niezbędnych do produkcji perfum. Od kilku lat do win i olejków dołączył... krzem.

 • Lazurowe Wybrzeże

  ...natury, a także małe nadmorskie miasteczka, gdzie odbywa się wiele festiwali. Jeśli wybierzesz się na Francuską Riwierę w poszukiwaniu dobrej pogody, nie będziesz zawiedziona. Słońce świeci tu(...) z pobliskiej Marsylii wąską serpentyną drogi wijącą się przez szczyty. Widoki są oszałamiające, a żywiczny zapach pinii i cyprysów przyprawia o zawrót głowy. Miasteczko jest bardzo stylowe. Po...

 • W sobotę rano pojechaliśmy z wujem do miejscowości Souris, z francuskiego ta nazwa oznacza mysz. A Souris to maleńkie miasteczko, 30 mil od Brandon, w...

 • Francuska rewolucja!

  Słynny Rajd Paryż - Dakar bez Paryża jest tylko Dakarem, a Chanel no. 5 bez Coco Chanel to tylko kolejna liczba... Francja od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój kultury i cywilizacji Europy. To w kraju nad Sekwaną powstały najsłynniejsze wynalazki, bez których dziś nie wyobrażamy sobie naszego codziennego życia.

 • Alpy francuskie: Pod nami góry

  Słońce gwarantowane przez 300 dni w roku. Długość tras liczona w setkach kilometrów. Wśród atrakcji loty widokowe, dyskoteka na stoku, uciechy gastronomiczne i spojrzenie ze szczytu Pic Blanc na jedną piątą terytorium Francji. Tak kuszą stacje narciarskie Alpe d’Huez i Les 2 Alpes we francuskim departamencie Isère, zaliczane do dziesiątki najlepszych w kraju.

 • Francuska rewolucja!

  Słynny Rajd Paryż – Dakar bez Paryża jest tylko Dakarem, a Chanel no. 5 bez Coco Chanel to tylko kolejna liczba… Francja od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój kultury i cywilizacji Europy. To w kraju nad Sekwaną powstały najsłynniejsze wynalazki, bez których dziś nie wyobrażamy sobie naszego codziennego życia. Właśnie dlatego w ramach edukacyjnej kampanii French Touch przybliżamy najważniejsze...

 • Co warto zobaczyć w Alzacji?

  Alzacja położona jest w samym sercu Europy. Ten niewielki rejon Francji, blisko granicy z Niemcami i Szwajcarią, może się poszczycić bogatą historią i kulturą, a także - nowoczesną gospodarką.

 • Gordes - miłość i schronienie Marca Chagalla

  Tam, gdzie średniowieczne, wąskie, kamienne uliczki spotykają się z górskim krajobrazem słonecznej Prowansji efekt jest zawsze oszałamiający. Turystyczna perełka południa Francji odsłania sekrety ponad tysiącletniej historii miasta. Na przedmieściach Gordes można zaś oglądać kamienne domy z niespajanych kamiennych łupków, które kształtem przypominają igloo. Tutejsi pasterze budowali je od czasów epoki brązu.