• Informacje na temat:

  lublin

Artykuły na temat: lublin
 • Lublin - miasto na weekend

  Idealnym miastem do wakacyjnych wypadów może być Lublin. Najbliższy weekend szczególnie, bo poza zabytkami można też odwiedzić Jarmark Jagielloński.

 • Nasze skarby: Lublin

  ...miasta. Lublin słynie też z cebularzy wypiekanych tu od XIX wieku. Najsmaczniejsze są wyjęte wprost z pieca i popijane zimnym piwem, warzonym w jednym z miejscowych minibrowarów.

 • Lublin. Co warto zobaczyć?

  .... Lublin słynie też z cebularzy wypiekanych tu od XIX wieku. Najsmaczniejsze są wyjęte wprost z pieca i popijane zimnym piwem, warzonym w jednym z miejscowych minibrowarów.

 • Najciekawsze miejsca w Lublinie

  Jego urodę podkreśla samo położenie. Lublin, niczym Rzym, jest miastem na siedmiu wzgórzach. A jego Starówka to perełka architektoniczna. W ciągu ostatnich kilku lat przeszła gruntowną rewitalizację, dzięki czemu miasto przeżywa drugą młodość. Choć młode wcale nie jest.

 • W magicznym Lublinie

  Miasto zachwyca ponad 700-letnią historią, którą skrywają urokliwe, wciąż odnawiane zaułki Starego Miasta. Ze względu na kresowe położenie, potężny niegdyś Lublin jest nazywany Bramą Wschodu.

 • Lublin. Spacer po mieście tradycji i rzemiosła

  Lublin to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jego zabytki zachowały się w znakomitym stanie, dzięki czemu możemy odkrywać piękno różnych stylów architektonicznych: renesansowego, barokowego i klasycystycznego. Nadal w Lublinie działają i są bardzo popularne niezwykle stare pracownie rzemieślnicze. A co roku w sierpniu odbywa się Jarmark Jagielloński, na którym można zobaczyć dzieła sztuki...

 • Śladami Wincentego Pola po Lublinie

  ...! Już to mówi nam, że mamy do czynienia z osobą wybitną. Swą biografię Wincenty Pol kwitował zwięźle: „Urodziłem się w mieście Lublin przy Grodzkiej Bramie. Ojciec mój zwał się Franciszek, z Warmii rodem i był radcą Wysokiego Trybunału. Matka Eleonora z domu Longchamps, z familii mieszczan, patrycjuszów lwowskich”. Wincenty Pol miał ledwie dwa lata gdy z rodzicami opuścił Lublin i minęło pół...

 • Lublin: Genesis. Fotografie Sebastião Salgado

  ...dwie dekady temu, jak i zdjęcia bardziej zasymilowanych grup zamieszkujących górne dorzecze Xingu w Brazylii. Wystawa "Genesis", której polska premiera będzie miała miejsce w Lublinie, zawiera 244 unikatowe fotografie. Kurator i projektantka aranżacji wystawy: Lélia Wanick Salgado. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1. Wystawa: 28.05-07.08.16. Otwarta od wtorku do niedzieli...

 • Lublin w weekend - najważniejsze atrakcje

  Rodzinny weekendowy wypad? Czemu nie! Wschodnia Polska oferuje turystom przepiękne krajobrazy, niezapomnianą zabawę i tysiące unikatowych historycznych zabytków. Sprawdź, jakie tajemnice kryje Lublin - jedno z najchętniej odwiedzanych miast w naszej ojczyźnie.

 • ​Lublin - atrakcje, muzea, zabytki

  Zastanawiasz się, gdzie pojechać na wakacje? Masz dość gór i jesteś znudzony leżeniem plackiem na plaży? Mamy dla ciebie propozycję nie do odrzucenia! Wybierz się do wschodniej Polski i daj się zachwycić urokami jednego z najpiękniejszych miast naszego kraju - Lublina. Przygotowaliśmy niewielki przewodnik, który pomoże ci poznać jego atrakcje.

Zdjęcia na temat: lublin
Wideo na temat: lublin
 • Dominik Strzelec zmienia ogród w Lublinie

  Specjalista "Odlotowego ogrodu" Dominik Strzelec przeprowadził metamorfozę w Lublinie. Wyznaczył przestrzeń do rekreacji i odpoczynku gospodarzy oraz zadbał o swobodę i zdrowie kur. Pasjonat ogrodowych metamorfoz wyjaśnił również, co lubią rododendrony i cis. (źródło: Odlotowy ogród / TTV/x-news)

 • Migreny u dzieci – skąd się biorą?

  - Migrena u dzieci stanowi około 10 procent bólów głowy - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr Magdalena Chrościńska-Krawczyk. - Bóle głowy u nastolatków dotyczą około 40 procent dzieci - podkreśliła neurolog z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Jakie są objawy migreny? Jakie mogą być przyczyny? Chrościńska-Krawczyk wyjaśniła też, jak można leczyć takie bóle.

 • Jak modnie urządzić łazienkę?

  Katarzyna Jaroszyńska z "Dzień Dobry TVN" odwiedziła Olgę i Łukasza Drozd, którzy mieszkają pod Lublinem. - To są wszystko moje pomysły, a Łukasz wszystko robi - powiedziała o pomyśle na urządzenie wnętrz właścicielka mieszkania. - Ostateczny głos w tym wszystkim mam ja - podkreślił Drozd. Jak urządzili swoją niewielką łazienkę? - Duże lustro powoduje optyczne powiększenie - wyjaśniła Drozd

Dyskusje na temat: lublin
 • Re: Dobry fotograf Lublin

  Hej polecamy nasze usługi. Staramy się żeby zdjęcia miały ciekawy i niepowtarzalny charakter - zobaczcie koniecznie. Jesteśmy z Lublina http://www.onesecond.pl/ https://www.facebook.com/onesecondphoto

 • Re: Lublin - miasto na weekend

  Lublin to najpiękniejsze miasto w Polsce!

 • Re: dietetyk Lublin

  ja mogę polecić panią Małgorzatę Gorzel. Ja się u niej odchudzałam jeszcze w Naturhouse Świdniku, ale wiem że teraz ma swój punkt na Zana.

 • Re: Lublin - miasto na weekend

  Chcialabym zwiedzic lublin bardzo duzo ma do zaoferowania

 • Re: dietetyk Lublin

  Na terenie Lublina nie mogłam znaleźć dobrego dietetyka, znajoma mi poleciła Poradnię we Wrocławiu , badania zrobiłam u nas, natomiast wszelkie porady dostawałam online adres ich strony http://jasmed.pl Jestem jak najbardziej zadowolona z pomocy jakiej mi udzielono już nie wspomnę o pozytywnych efektach.

 • Re: Lublin - miasto na weekend

  I wciąż UMCS jest największym pracodawcą w Lublinie?

 • Re: Dobry fotograf Lublin

  Nasze zdjęcia ślubne i sesję wykonał fotograf ślubny Lublin 2f.com.pl Sesja była na wesoło, luźna atmosfera a zdjęcia piękniejsze, niż sobie wymarzyliśmy. W galerii na ich stronie znajdziesz dużo przykładowych zdjęć.

 • Re: Lublin - miasto na weekend

  Z Lublina wyjechały SŁOIKI, i bardzo dobrze. A Stare Miasto jest jest piękne, warto je zwiedzić!

 • Re: Dobry fotograf Lublin

  Witajcie, mieszkam 50km od Lublina i mam wesele w hotelu słowik w Poniatowej, generalnie jakiś fotograf tu dojedzie? Ile sobie może policzyć za taki dojazd? Ma ktoś indor na ten temat?

 • Re: Lublin - miasto na weekend

  Mieszkam tu o dziecka. Fakt, że sporo odnowiono, a Starówka nie kojarzy się już z menelami, szczurami i kryminałem kwaterowanym tu przymusowo w okresie PRL, ale samo miasto to sitwy, bida i korupcja. Kto może ucieka do Warszawy, a od czasu wybudowania lotniska na Zachód głównie do UK (mamy połączenia z Londyn-Luton i Londyn Stansted). Dla mnie jedynym plusem jest to, że w mieście jest dużo zieleni, drzew, skwerków, parków.