• Informacje na temat:

  lodowiec włochy

Artykuły na temat: lodowiec włochy
 • Niepowtarzalny smak suszonej szynki

  Suszona, dojrzewająca szynka bez wątpienia podbiła w ostatnich latach całą Europę. Eksportuje się ją w ogromnych ilościach z Włoch i Hiszpanii, a od niedawna produkuje również w Szwecji. Autor książki "Żyj jak rolnik" radzi, jak samodzielnie przygotować suszoną szynkę.

 • Najpopularniejsze kierunki na ferie

  Przede wszystkim Austria – ten kierunek wskazuje co trzeci Polak wybierający się zimą na narty czy deskę. Co czwarty spędza ferie zimowe w polskich górach. Następne w kolejności są Włochy i Słowacja(...) snowparki, half-pipe, tory crossowe oraz Stroh Juchhee, najsłynniejszy i najbardziej szalony wyścig saneczkowy świata (w tym roku 19.01). Inny oblegany przez Polaków lodowiec to tyrolski Stubaier Gletscher...

 • Cicha noc w dolinie

  ...z pierwszych w państwie Habsburgów docenili korzyści płynące z turystyki. A jako jedni z pierwszych w Alpach w ogóle - niezależnie, czy chodzi o Austrię, Włochy, Szwajcarię, Francję, Słowenię czy Niemcy(...) i Kaltenbach z dziesiątkami wyciągów, albo do Hintertux na lodowiec, czy żeby pojeździć na długich połączonych trasach Zillertal Arena - wspomina Piotr, dziennikarz jednego z portali narciarskich, który od...

 • Wśród wzgórz włoskiego Trydentu znajdziesz wyjątkowe zakątki, kryjące wiele niespodzianek. Urzeknie Cię aura małych portów.

 • Zapierające dech w piersiach trasy w Szwajcarii

  Szwajcaria to kraj, którego krajobraz przypomina bajkowy, odrealniony obrazek. Prawie każda wioska i miasto są po prostu urocze, a każdy kadr mógłby być widokówką. Są jednak miejsca, które powodują szczególny zachwyt. Zapraszamy w podróż zapierającymi dech w piersiach trasami widokowymi.

 • Najciekawsze miejsca w Tyrolu

  Tyrol to idealne miejsce na narty - długi sezon, piękne trasy i wspaniałe warunki sprawiają, że ten położony w sercu Alp region jest rajem dla miłośników białego szaleństwa. Ale Tyrol oferuje turystom znacznie więcej - niezależnie od pory roku.

 • Długi spacer

  Grossglockner po okolicznych graniach i na leżący pod szczytem lodowiec Pasterze (miejscowa nazwa pastwiska), największy w południowo-wschodnich Alpach. Jest ciepło, ale sprawdza, czy wszyscy mają ciepłe(...) z cesarzową zapragnęli obejrzeć słynny lodowiec. Sissi kontentowała się przejażdżką konną na wysokość mniej więcej 800 m n.p.m., monarcha zaś po czterogodzinnej wędrówce wspiął się na wysokość 1100 metrów...

 • Karyntia: Rozkoszuj się spokojem

  Motto regionu brzmi: „ciesz się życiem”. Karyntia to przede wszystkim doskonała infrastruktura narciarska – wielokilometrowe stoki o różnym stopniu trudności, gwarantujące relaks wśród przepięknych krajobrazów w śnieżnym puchu. Nowe, kulinarne doznania i wypoczynek na najwyższym poziomie komfortu oferuje również wyborna, regionalna kuchnia.

 • Kamila Szczawińska: Wszystko jest dla ludzi, nawet fast foody

  Kamila Szczawińska próbuje przełamać stereotyp, że modelki nie jedzą. Choć w jej kuchni królują warzywa i owoce, zdarza jej się skusić nawet fast fooda. "Wszystko jest dla ludzi" - przekonuje PAP Life Szczawińska i zachęca do wspólnego gotowania z dziećmi.

 • Gryzonia: Kraina Heidi i koziorożców

  ...legendarny ośrodek sportów zimowych - w regionie znajduje się 350 km tras narciarskich, wśród nich 10-kilometrowa trasa ze szczytu Diavolezza (2978 m n.p.m.) przez lodowiec Morteratsch. Kultowe Koleje...

Wideo na temat: lodowiec włochy
 • Proste sposoby na niemarnowanie jedzenia

  Włoch Marco Ghia na co dzień uczy ludzi gotować. W "Dzień Dobry TVN" pokazał proste sposoby na to, żeby nie marnować jedzenia. Kucharz wytłumaczył, jak prawidłowo układać produkty w lodówce, żeby się nie psuły i zachowały odpowiednią temperaturę. A co zrobić, gdy zostaną nam obierki z warzyw albo czerstwy chleb? Ghia zdradził swoje przepisy na risotto z kurczakiem i pappa al pomodoro. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)