• Informacje na temat:

  lodowiec włochy

Artykuły na temat: lodowiec włochy
 • Gorączka złota powraca

  Włochy nie są pierwszym miejscem, jakie przychodzi do głowy, kiedy słyszymy o gorączce złota. Ale od tysięcy lat przesmyk w północnym Piemoncie, który bywa nazywany włoskim Klondike, przyciągał poszukiwaczy liczących na złoto płynące w dół rzeki Elvro ze złóż pozostawionych całą wieczność temu przez cofające się alpejskie lodowce.

 • Niepowtarzalny smak suszonej szynki

  Suszona, dojrzewająca szynka bez wątpienia podbiła w ostatnich latach całą Europę. Eksportuje się ją w ogromnych ilościach z Włoch i Hiszpanii, a od niedawna produkuje również w Szwecji. Autor książki "Żyj jak rolnik" radzi, jak samodzielnie przygotować suszoną szynkę.

 • Otoczona makaronem, marzę o kurczaku tikka

  Jestem rozpuszczona, nie da się tego inaczej określić. Byłam na miesięcznych wakacjach w zielonym sercu Włoch, Umbrii, gdzie jadłam wszystko w imię badań naukowych. Nie, żebym kiedykolwiek potrzebowała wymówki, żeby się objadać. Jedyny grzech polegałby na nieobjadaniu się. Być we Włoszech i zjeść mało na obiad, to przestępstwo wobec natury.

 • Najpopularniejsze kierunki na ferie

  Przede wszystkim Austria – ten kierunek wskazuje co trzeci Polak wybierający się zimą na narty czy deskę. Co czwarty spędza ferie zimowe w polskich górach. Następne w kolejności są Włochy i Słowacja(...) snowparki, half-pipe, tory crossowe oraz Stroh Juchhee, najsłynniejszy i najbardziej szalony wyścig saneczkowy świata (w tym roku 19.01). Inny oblegany przez Polaków lodowiec to tyrolski Stubaier Gletscher...

 • Cicha noc w dolinie

  ...z pierwszych w państwie Habsburgów docenili korzyści płynące z turystyki. A jako jedni z pierwszych w Alpach w ogóle - niezależnie, czy chodzi o Austrię, Włochy, Szwajcarię, Francję, Słowenię czy Niemcy(...) i Kaltenbach z dziesiątkami wyciągów, albo do Hintertux na lodowiec, czy żeby pojeździć na długich połączonych trasach Zillertal Arena - wspomina Piotr, dziennikarz jednego z portali narciarskich, który od...

 • Wśród wzgórz włoskiego Trydentu znajdziesz wyjątkowe zakątki, kryjące wiele niespodzianek. Urzeknie Cię aura małych portów.

 • Zapierające dech w piersiach trasy w Szwajcarii

  Szwajcaria to kraj, którego krajobraz przypomina bajkowy, odrealniony obrazek. Prawie każda wioska i miasto są po prostu urocze, a każdy kadr mógłby być widokówką. Są jednak miejsca, które powodują szczególny zachwyt. Zapraszamy w podróż zapierającymi dech w piersiach trasami widokowymi.

 • Najciekawsze miejsca w Tyrolu

  Tyrol to idealne miejsce na narty - długi sezon, piękne trasy i wspaniałe warunki sprawiają, że ten położony w sercu Alp region jest rajem dla miłośników białego szaleństwa. Ale Tyrol oferuje turystom znacznie więcej - niezależnie od pory roku.

 • Długi spacer

  Grossglockner po okolicznych graniach i na leżący pod szczytem lodowiec Pasterze (miejscowa nazwa pastwiska), największy w południowo-wschodnich Alpach. Jest ciepło, ale sprawdza, czy wszyscy mają ciepłe(...) z cesarzową zapragnęli obejrzeć słynny lodowiec. Sissi kontentowała się przejażdżką konną na wysokość mniej więcej 800 m n.p.m., monarcha zaś po czterogodzinnej wędrówce wspiął się na wysokość 1100 metrów...

 • Karyntia: Rozkoszuj się spokojem

  Motto regionu brzmi: „ciesz się życiem”. Karyntia to przede wszystkim doskonała infrastruktura narciarska – wielokilometrowe stoki o różnym stopniu trudności, gwarantujące relaks wśród przepięknych krajobrazów w śnieżnym puchu. Nowe, kulinarne doznania i wypoczynek na najwyższym poziomie komfortu oferuje również wyborna, regionalna kuchnia.

Wideo na temat: lodowiec włochy
 • Proste sposoby na niemarnowanie jedzenia

  Włoch Marco Ghia na co dzień uczy ludzi gotować. W "Dzień Dobry TVN" pokazał proste sposoby na to, żeby nie marnować jedzenia. Kucharz wytłumaczył, jak prawidłowo układać produkty w lodówce, żeby się nie psuły i zachowały odpowiednią temperaturę. A co zrobić, gdy zostaną nam obierki z warzyw albo czerstwy chleb? Ghia zdradził swoje przepisy na risotto z kurczakiem i pappa al pomodoro. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)