• Informacje na temat:

  leszcze

Artykuły na temat: leszcze
 • Pojezierze Drawskie

  ...do gustu osobom lubiącym męskie rozrywki. JEZIORO DRAWSKO. Nawet niezbyt doświadczeni wędkarze łapią tu niezłe okazy – okonie, liny, szczupaki, leszcze. Trafić się może także królewski sum...

 • Wigilijny karp to zaprzeczanie tradycji. Co jest autentycznym staropolskim obyczajem?

  W szczycie przedświątecznej gorączki zewsząd atakują nas reklamy z barszczem, choinką i karpiem, który urasta niemal do rangi symbolu gwiazdki. Tymczasem, wbrew temu, co próbują nam od lat wcisnąć marketingowcy, karp na wigilijnym stole jest stosunkowo młodym wynalazkiem.

 • Co robić nad jeziorem Ukiel?

  ...energią skumulowaną w bateriach słonecznych. Tramwaj jest bardzo cichy i nie płoszy wodnego ptactwa, którego jest całkiem sporo. Wypoczną tu także wędkarze. W jeziorze można złowić leszcze, okonie...

 • Giżycko: Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

  Śmiało można powiedzieć, że Giżycko wygrało los na loterii. Leży aż nad trzema dużymi jeziorami: Niegocin, Tajty oraz Kisajno. Dzięki temu stało się jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 • Masz nadciśnienie? Uważaj na wędzone ryby

  Ryby należy jeść. Można je piec, gotować na parze bądź wędzić. Choć niektórzy uważają, że ostatni sposób nie należy do najzdrowszych, jak przekonuje Tadeusz Barowicz, wędzone ryby można jeść, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Ograniczyć je powinny osoby z nadciśnieniem.

 • Wakacje na Litwie

  ...zjeść przyrządzone z nich wspaniałe potrawy. Szeroko znana jest tradycja wędzenia ryb na Mierzei Kurońskiej. Flądry, makrele, węgorze i leszcze wędzi się na Mierzei według tradycyjnych sposobów...

 • Przez stulecia Turek był miastem podlegającym władzy biskupa gnieźnieńskiego. Ten przywilej nadał w pierwszej połowie XII w. papież Innocenty II. Obowiązywał on aż do końca XVIII wieku, a jego konsekwencją był zakaz osiedlania się w Turku obcokrajowców, innowierców i... Żydów. Nie zmienił tego (a nawet przywilej potwierdził) tak hojnie wspierający osadnictwo żydowskie król Kazimierz Wielki.

 • 5 zasad, jak grilować, żeby nie chorować?

  Czy dania z grilla mogą być zdrowe? Sprawdzamy, co zrobić, by takie były.

 • Masz kamicę nerkową? To nie powód żeby rezygnować z diety!

  Kamień w nerkach lub pęcherzyku żółciowym – coraz więcej osób ma takie problemy. Sprawdź, jak dbać i o sylwetkę, i o zdrowie. Dzięki zmianie jadłospisu możesz sprawić, że do organizmu nie będą trafiały substancje, z których tworzą się kamienie lub będzie ich znacznie mniej (np. szczawiany, fosforany, cholesterol). Na co dzień warto też pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad.

 • Ryby mają głos

  ...). Drugą cytrynę pokrój w plasterki. Z ryby usuń łuski, wnętrzności, głowę oraz płetwy, dokładnie umyj i osusz. Leszcze mają luźno osadzone łuski, usuniesz je łatwo ostrym nożem, prowadząc go od...

Wideo na temat: leszcze
 • Tak radzi sobie z kryzysem wieku średniego

  Kacper Kuszewski, aktor znany z roli Marka Mostowiaka w "M jak miłość", na początku tego roku dołączył do zespołu Leszcze. W "Dzień Dobry Wakacje" wyjaśnił, dlaczego postanowił poświęcić się muzyce. Jak udaje mu się pogodzić karierę muzyczną z aktorską? Zespół Leszcze wykonał na scenie piosenkę "Laski! Laski!".

 • Wraca po 16 latach przerwy!

  16 lat temu Gabriel Fleszar zadebiutował na polskiej scenie muzycznej przebojem "Kroplą deszczu". Próbował także swoich sił jako aktor w filmie "Sezon na leszcza", w reżyserii Bogusława Lindy. Teraz muzyk wraca na scenę z utworem "Oddycham", który nagrał razem z zespołem Candida. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: leszcze