• Informacje na temat:

  lesie

Artykuły na temat: lesie
 • Grubcio został porzucony w lesie

  Grubcio to prawdziwy pies pechowiec, ponieważ aż trzy razy stracił dom i wracał do schroniska. Za pierwszym razem ktoś zwyczajnie się nim znudził i porzucił psa w lesie na pastwę losu. Grubcio jest prawdziwym wulkanem energii i szczęścia, a tym szczęściem potrafi zarażać. Jedyne czego potrzebuje, to odwzajemnionej miłości.

 • Pokaz Chanel w zaaranżowanym lesie

  Karl Lagerfeld zaproponował spacer po lesie pod szklanym dachem Grand Palais w Paryżu. We wtorek odbył się tam pokaz Chanel na sezon jesień-zima 2018-2019, w ostatni dzień paryskiego Tygodnia Mody.

 • Margaret. Dlaczego nocuje w lesie?

  ​Czy Margaret czuje się kobietą glamour? Odpowiedź wokalistki zaskoczyła wszystkich

 • Shinrin-Yoku - zanurz się w lesie

  Shinrin-Yoku to termin, który oznacza "chłonięcie leśnej atmosfery" lub "zanurzenie się w lesie". Choć ta nazwa może wskazywać na nic innego jak nowy trend płynący z Japonii, chodzi w nim przede wszystkim o spacer po lesie.

 • Szukaj wapnia w polu albo w lesie

  Wykreślenie mleka z menu wcale nie musi skończyć się osteoporozą.

 • Buchty o poranku w jagodowym lesie

  Deser o leśnym posmaku.

 • Week-end w lesie, trochę jak w « Dirty Dancing »

  W piątek popołudniu wyjechaliśmy na week-end, który zarezerwował mój mąż. Wykazał się tą inicjatywą ze względu na moje zmęczenie i ostatnio bardzo ciężki...

 • ..." to rodzaj niżej położonych pastwisk: W Lesie Bregenckim krowy pasą się po zimie nie od razu na halach, lecz najpierw właśnie na znajdujących się niżej Vorsässen. Tylko w lipcu i w sierpniu zwierzęta są wypasane wysoko w górach, na wysokości do 2000 m n.p.m., na dzikich alpejskich łąkach, wśród aromatycznych ziół i zimnej, czystej wody. Ser produkuje się tutaj wszędzie. W Lesie Bregenckim jest nie...

 • Forest bathing - naturalny sposób na stres

  Nic tak nie leczy skołatanych nerwów jak prosty spacer po lesie - przekonują naukowcy. W Japonii powstał nawet swego rodzaju nurt, Shinrin-Yoku, który popularyzuje formę spędzania czasu właśnie w lesie.

 • Będziesz dziś osobą oczarowaną światem artystycznym i zdolnościom innych ludzi, których sam nie posiadasz. Wyrwij się na długi spacer po lesie delektując...

Zdjęcia na temat: lesie
Wideo na temat: lesie
 • Pszczoły wracają do lasu. Jak leśnicy o nie dbają?

  - Dawniej to las był naturalnym miejscem bytowania pszczół - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Adam Sieńko, pomysłodawca projektu, który ma na celu dbanie o pszczoły, które żyją w lesie. Na czym polega praca bartnika? Czym chów pszczół w lesie różni się od chowu w ulu? Wyjaśnił to Adam Kolator, opiekun barci. Maciej Dolega wybrał się do Augustowa, aby zobaczyć, jak żyją tam te owady.

 • Zwiększa się aktywność kleszczy

  Kleszcze są najaktywniejsze rano (tuż po zejściu rosy) oraz po południu (od godziny 15 aż do północy). Na ich ugryzienie jesteśmy narażeni nie tylko w lesie, lecz także w parku czy na łące. Swoją ofiarę wyczuwają z odległości 20 m i bezboleśnie atakują. Po dwóch gorących miesiącach kleszcze znów mogą mocniej dawać się we znaki.

 • Grzyb lekiem na raka?

  Huba to popularna nazwa owocników grzybów nadrzewnych, można je znaleźć praktycznie w każdym polskim lesie. Tego grzyba pod mikroskop wzięły trzy badaczki z Uniwersytetu Lubelskiego: dr hab. Magdalena Jaszek, dr Magdalena Mizerska-Kowalska i dr Anna Matuszewska. - Wiemy, że nasz preparat grzybowy działa w stosunku do komórek w warunkach in vitro - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Jaszek. Czy może

Dyskusje na temat: lesie