• Informacje na temat:

  łaźnia

Artykuły na temat: łaźnia
 • Bulwar wart sztuki! Łaźnia Nowa wraca nad Zalew

  Kiedy inne teatry zamykają na czas letni swoje drzwi, ekipa Łaźni Nowej wychodzi na pole. To może oznaczać tylko jedno - nad Zalew Nowohucki wraca wyczekiwany Bulwar Sztuki 2018. W tym roku odbędzie się 140 wyjątkowych wydarzeń w 70 dni wakacji - od 25 czerwca do 2 września.

 • Pospolite żywoty martwych Polaków

  Spektakl "Pospolite żywoty martwych Polaków" to mocny powrót Marcina Wierzchowskiego do krakowskiego teatru Łaźnia Nowa.

 • Lord Bemol i Kowboj Parówka w Łaźni Nowej

  ..."Lord Bemol" i surrealny spektakl "Kowboj Parówka" - do zobaczenia 5 lutego w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa.

 • Błoto dla urody

  Łaźnia błotna, nazywana rasul, łączy zalety pary wodnej z dobroczynnym działaniem błot mineralnych. Seans w takiej łaźni dzieli się na trzy etapy: nagrzewanie, nawilżanie i zraszanie.

 • Spektakle w wirtualnej rzeczywistości

  W piątek 29 kwietnia krakowski teatr Łaźnia Nowa wyemituje na swojej stronie dwa spektakle w technologii 360° virtual reality oraz udostępni on line część archiwum swojej 10-letniej działalności.

 • Wystawa "Polak wg Mrożka"

  Jaki jest "Polak wg Mrożka"? Pięć lat po śmierci Mistrza Absurdu Łaźnia Nowa przypomina rysunki, w których Sławomir Mrożek spogląda w polskie dusze, tocząc opowieść o naszej tęsknocie do wielkości, dumie narodowej, wymachiwaniu szabelką, romantycznych zrywach i niecierpliwości do codziennego gospodarowania swoim życiem, małostkowości i zawiści.

 • Teatralny maraton w Krakowie

  ...​Nowy sezon w krakowskim teatrze im. Juliusza Słowackiego rozpoczyna się od teatralnej rewolucji. Wraz ze zmianą dyrekcji, całkowicie zmienia się linia programowa. Nowym dyrektorem został Krzysztof Głuchowski. Dołączył do niego Bartosz Szydłowski, który do tej pory sprawował pieczę nad teatrem Łaźnia Nowa. Ich celem jest otwarcie tej ważnej, krakowskiej sceny na nowoczesny repertuar.

 • Turecki sposób na urodę

  To oczyszczanie ciała  i ukojenie dla duszy. Zabieg praktykowany jest od tysięcy lat,  a odbywa się w marokańskich  i tureckich łaźniach parowych. Ale możesz go też wykonać w zaciszu swojej łazienki. Rytuał składa się  z 4 etapów i wykorzystuje do pielęgnacji naturalne mydło z oliwek, tzw. savon noir, glinkę oraz olej arganowy. Jak to działa 1. Łaźnia, czyli Twoja łazienka wypełniona parą...

 • ​Nowa płyta Anny Jurksztowicz: Kobieca, zalotna, ulotna

  ...- "prezes warsztatu kompozycji" - kompozytor wszystkich piosenek na płycie, Kraków. A jak Kraków, to oczywiście teatr: Słowackiego, "Łaźnia Nowa", obecnie szef muzyczny Małopolskiego Ogrodu Sztuk...

 • ​Quo vadis w Łaźni Nowej

  ...cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów. Quo vadis wg Henryka Sienkiewicza Premiera: 24 października 2014, Teatr Łaźnia Nowa(...) Stokowski Teksty piosenek: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa  

Wideo na temat: łaźnia
 • Tymon reżyseruje "Wejście smoka"

  We wrześniu Tymona Tymańskiego będziemy mogli zobaczyć w całkiem nowej roli - reżysera kultowego filmu akcji. Zobacz przygotowania do premiery teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Więcej informacji znajdziesz w raporcie "Wejście smoka"

 • Peszkowie i ich pasje

  Bruce Lee to był człowiek pełen pasji - mówi Jan Peszek, który wciela się w postać słynnego aktora sztuk walki w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa. O projekcie opowiada też odtwórca roli nie mniej słynnego Brandona Lee, Błażej Peszek. Więcej informacji znajdziesz w raporcie "Wejście smoka"

 • Hit! Japońska sauna skalna

  Ganbanyoku po japońsku znaczy „skalna kąpiel” lub „skalna łaźnia”. W Japonii jest to najbardziej ceniony i najbardziej popularny rodzaj sauny. Jej zwolennicy podkreślają, że to przyjemność dla ciała, relaks dla umysłu i odnowa dla ducha. Ciepło emitowane z kamieni trzy razy głębiej niż ciepło sauny tradycyjnej wnika w skórę, pobudzając ją do oczyszczenia i odprężenia.

Dyskusje na temat: łaźnia
 • Re: MOŻE będzie romantycznie, zobaczymy.

  koło mnie na łóżku, które jęknęło, popatrzyliśmy na siebie i zaczęliśmy się śmiać. Daniel po chwili powiedział już całkiem poważnie, że chyba będę musiała się myć w pokoju, bo łaźnia nie jest

 • Re: Gotowanie w kąpieli wodnej

  Co ma łaźnia wodna do podrażniania żołądka czy lekkostrawności?! Używa się tego w sytuacji gdy coś co gotujemy po prostu za łatwo jest przypalić i tyle. Nie ma tu żadnej głębszej filozofii.

 • Re: Zupy, sauna, probiotyki - nowy-stary sposób na detoks

  W saunie nie ma pary, sauna jest sucha i gorąca. Co innego łaźnia parowa. Podstawowa różnica : sauna jest najczęściej z drewna temp. 100'C i wilgotność 20-40%, natomiast łaźnia parowa jest szczelna, wyłożona najczęściej glazurą temp. max 50'C i wilgotność 100%. Gdyby w saunie była taka wilgotność (100%) przy temp. 100'C, człowiek zwyczajnie by się ugotował.

 • Re: Seksualni manipulatorzy

  Wczoraj w klubie łaźnia takiego fajnego golaska widziałam :)

 • najlepiej dwa jednocześnie

  co dzień inne i w różnych dziwnych miejscach, jak n.p. męska łaźnia, balkon.

 • Re: Łosoś w sosie pomarańczowym

  Najlepszy sposób na przygotowanie ryb to łaźnia wodna (sous vide). w opakowaniu próżniowym obrabia się termicznie łososia w temp. 45C przez 12 minut. Absolutna rewelacja.

 • Re: Wyspa skarbów

  Ajajaj Sri Lanka tam drzewa bambusowe orzechy kokosowe ajajaj to byłby też ajajaj lepszy dla naszych POlaczków wspaniały kraj a jakie dziołchy palce lizać ajajaj tam sobie łaźnie wybudują łaźnia musi być wszystkie dziołchy wyszorują czysto musi być kupią sobie słonia i dzikiego konia nie ma jak kolonia dla POlaczków może tam być!!!

 • Re: 8 sposobów na małą łazienkę

  Pilch to straszne badziewie. Ja polecam Paradyż. Bez dekorów łaźnia wygląda bezpłciowo. Dekorek się należy i już Płytki ścienne które proponujesz są piździate, za małe!!! Im większe tym lepsze. Zgadzam się, że kafle pod sam sufit sprawiają wrażenie studni. bez sensu. Ledów nie lubię, są zimne. Zdecydowanie wolę kinkiety przy lustrze i koniecznie lampę z kryształkami nie mylić z akrylowym

 • "... a miało być tak pięknie...: )))

  wspólna łaźnia, gdzie spotykają się naprawdę różni ludzie... Mogłabym pisać na ten temat elaboraty, ale nie zamierzam Cię zanudzać. A o pożądaniu i westchnieniach nie musisz mi pisać, wierz mi, sporo na

 • Re: W jaki sposób podkreślić kształt brwi?

  jedną godzinę organizm wydziela wraz z potem tyle toksyn, ile zdrowe nerki w ciągu 24 godzin. Oprócz tego w ciągu jednej godziny można schudnąć o 0,6-2 kg. Sauna parowa (łaźnia rzymska) – temperatura