• Informacje na temat:

  lato w górach

Artykuły na temat: lato w górach
 • Szukamy skarbów w polskich górach

  Czarnej (największą atrakcją jest 10-metrowy podziemny wodospad), spróbować swoich sił w płukaniu złota. Więcej informacji tel: +48 74 817 55 08. Lwóweckie Lato Agatowe. Impreza odbywa się co roku...

 • Po słonecznej stronie gór

  Aktywność, odprężenie i siła płynąca z gór - lato w dolinie Paznaun to czysta radość życia. Wspaniała przyroda, żywa tradycja górskich miejscowości i tyrolska serdeczność podbijają serca urlopowiczów.

 • Cień góry

  Długo oczekiwana kontynuacja "Shantaram" - brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.

 • Góry Świętokrzyskie: ​Najniższe i najstarsze góry w Polsce

  ​Najniższe i najstarsze góry w Polsce mają niesamowitą energię. Tylko tu Drzewo Krzyża sąsiaduje z sabatem czarownic.

 • Rodzinny weekend w Górach Świętokrzyskich

  Góry Świętokrzyskie zachwycają nie tylko pięknymi lasami i uroczymi zakątkami, ale też kryształowo czystymi wodami i powietrzem, którym chce się oddychać.

 • Skalne labirynty, wąskie przejścia, tajemnicze baszty i ogromne grzyby – oto wizytówka niesamowitych Gór Stołowych.

 • Atrakcje Gór Świętokrzyskich

  Najstarsze góry Europy mają ok. 400 mln lat. W Bałtowie zobaczymy ślady dinozaurów i rekonstrukcje zwierząt w naturalnej wielkości. W Ćmielowie pomalujemy filiżankę, w Wąchocku po opactwie oprowadzą nas mnisi, a w Chęcinach spotkamy Białą Damę. Uwaga – w czerwcu na Łysej Górze odbywa się zlot czarownic!

 • Zielona Góra. Co warto zobaczyć?

  Starożytna legenda mówi, że gdy tytani zamordowali Bachusa, greckiego boga wina i płodności, bogini Atena spryskała jego krwią Ziemię. Tam, gdzie spadła choć jedna kropla, miały w przyszłości wyrosnąć krzewy winogron. Tak właśnie się stało na terenach, na których powstała Zielona Góra. I wszystko jest jasne.

 • Karkonosze: W królestwie Ducha Gór

  ​Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy, jest siedzibą Ducha Gór. W okolicznych wsiach krążyły o nim od średniowiecza liczne legendy. Z początku w opowieściach był groźny i nieobliczalny. Śmiałków, którzy odważyli się przekroczyć progi jego królestwa w poszukiwaniu skarbów, nękał wichrem, burzami, śniegiem. Jak to nie pomagało, zrzucał na nich potężne głazy.

 • Pieszo przez góry Iranu

  ...i izolacji w tych pustynnych górach była dominująca. Zaskoczył mnie też sposób, w jaki mieszkają ludzie.  Domy w Zagrosie są budowane najczęściej z pustaków albo glinianych bloczków i pokrywane warstwą(...) z ludźmi szybko zaczęły cię męczyć, że zacząłeś przed nimi uciekać, szukając samotności w górach. - W czasie takiej podróży potrzebuję równowagi - chcę spotykać ludzi, aby od nich nauczyć ich kraju...

Zdjęcia na temat: lato w górach
Wideo na temat: lato w górach
 • Adam Bielecki – od 20 lat nie schodzi z gór. "Jak długo się nie wspinam, to tracę spokój"

  Od 20 lat nie schodzi z górskich szlaków. Polski alpinista Adam Bielecki wyrusza w kolejna wyprawę. Gdzie i z kim? - Zespół jest międzynarodowy - zdradził. W "Dzień Dobry TVN" powiedział o tym, jak wspinaczka wpływa na duszę i czy sprawia ból. Jakie jest najgłupsze i najczęstsze pytanie, które zadają mu ludzie?

 • Joanna Brodzik: Będzie więcej frywolności i pieprzu

  - Świat Magdy M wywraca się do góry nogami - mówi Joanna Brodzik, która miała już okazję przeczytać powieść Radosława Figury opisującą dalsze losy bohaterki kultowego serialu. Za co Joanna Brodzik lubi Magdę M? Jak zmieniła się bohaterka po 10 latach? Czy ponownie zobaczymy ją na ekranie?

 • Katarzyna Bujakiewicz wreszcie się zaręczyła!

  Katarzyna Bujakiewicz po wielu latach związku z partnerem Piotrem Maruszewskim w końcu powiedziała "tak". Aktorka zaręczyła się w Boże Narodzenie w górach. W "Dzień Dobry TVN" opowiedziała, jak się czuje jako narzeczona. Czy już planuje ślub? (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: lato w górach
 • Re: Przeprowadzka do raju?

  Ja mieszkałem w mieście 25 lat. Sprzedałem mieszkanie w bloku , trochę kasy miałem i kupiłem dom w górach obok Zywca, na początku dziwnie było ale teraz za nic w swiecie nie powróciłbym do bloku. Szczególnie w lato jest pięknie, nawet zimy są inne, w miescie wszystko było szare i ponure i zero przestrzeni

 • Re: Białe noce nad Bałtykiem

  jakoweś, gwarzą i chłoną lato. Do wspomnień się uśmiechają. To babcie i dziadkowie. Myślę, że widok z Twojej działki jest niesamowity :-) Wyobraziłem go sobie i jestem pod wrażeniem :-) Byłem w górach to

 • 29.09.2009 Lato definitywnie się skończyło ,

  haniu, w górach już śnieżek posypał, słyszałam na mojej kochanej Jedyneczce, brrrrr. jesień, no i chyba niedługo zima, pełną parą, NIESTETY...:((( tęsknię za latem...

 • Re: Indiańskie lato...

  Mirro, jak widzę normalny nauczycielski urlop, czyli remont;) Odpoczywaj jeszcze póki możesz. Ja w tym roku wyremontowałam kuchnię w górach.

 • drewniaki Scholla

  takie drewniaki można kupić w sklepie "U Baty"w Tarnowskich Górach

 • Re: Indiańskie lato...

  Akacjo, w rzeczy samej, wakacje n-lskie to także możliwosc remontowania mieszkania. W ciągu roku szkolnego nie ma jak. A i sprzątnie idzie szybciej w czas kanikuły. Pozdrawiam wciąż wakacyjnie. Mirro, jak widzę normalny nauczycielski urlop, czyli remont;) Odpoczywaj jeszcze póki możesz. Ja w tym roku wyremontowałam kuchnię w górach.

 • Re: Lato w ogrodzie

  Jarzębinko, zarówno w górach jak i nad morzem jagody owocują później i długo sie utrzymują na krzakach. Czasami zdarza mi się zbierać je we wrześniu.

 • Re: Lato nad polanami ..

  Constans- polana poukładasz w taka zgrabną stertę, jak to drzewiej na wsiach układano:) My mamy całą stodołę zawaloną drewnem na zimę ( a w zimie w piecu w górach tylko przez tydzień paliliśmy, więc nam na kilka zim wystarczy)

 • Re: Lato nad polanami ..

  Constans- polana poukładasz w taka zgrabną stertę, jak to drzewiej na wsiach układano:) My mamy całą stodołę zawaloną drewnem na zimę ( a w zimie w piecu w górach tylko przez tydzień paliliśmy, więc nam na kilka zim wystarczy) Akacjo :) tak se pomyślałam, że nic tylko trzeba stodołe zbudować ;DDD Uściski :)

 • Re: Lato nad polanami ..

  Akacjo :) tak se pomyślałam, że nic tylko trzeba stodołe zbudować ;DDD Uściski :) Constans- polana poukładasz w taka zgrabną stertę, jak to drzewiej na wsiach układano:) My mamy całą stodołę zawaloną drewnem na zimę ( a w zimie w piecu w górach tylko przez tydzień paliliśmy, więc nam na kilka zim wystarczy) Cons i to jest rozwiazanie. Drewno masz, stawiaj stodole. A w ogole to sie nie stodola