• Informacje na temat:

  latanie z niemowlakiem

Artykuły na temat: latanie z niemowlakiem
 • Ciągły płacz niemowlaka może zwiastować ADHD

  Według pisma "Archives of Disease in Childhood" dzieci, które w okresie niemowlęctwa dużo płaczą, mają problemy ze snem i nie chcą przyjmować pokarmu, są bardziej narażone na rozwój problemów behawioralnych i kognitywnych.

 • Przygotuj malca do lata

  Ciepłe dni to dla smyka czas poznawania przyrody, pluskania w baseniku, drzemek w parku. Już dziś spraw, żeby tych radości nie zakłóciły kłopoty!

 • ...to niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Dzieci te płaczą, gdy są głodne, śmieją się, gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają. Wymagają tyle samo opieki, co...

 • Mój synek nie chce chodzić do przedszkola

  ...bardzo się zmienił, nie chce bawić się z dziećmi, jest agresywny, często płacze. Zrobił się nerwowy i niespokojny. Nie rozumie, że nie mogę pozwolić mu zostać, bo jestem non stop zajęta niemowlakiem...

 • Wszystko jasne

  Czy czerniak jest czarny? Śmieszne pytanie? Wcale nie. To jedno z błędnych przekonań, które powracają każdego lata. Jest ich mnóstwo. Wszak obawiamy się tego, czego nie znamy. Czas rozprawić się z mitami na temat tej choroby. Im więcej wiesz, tym lepiej dla zdrowia. Twojego i bliskich.

 • Tamara Arciuch: Wredne tylko grywa

  Wyniosła, poważna, idąca po trupach do celu? Wiele osób myśli, że taka naprawdę jest Tamara Arciuch. Pozory potrafią bardzo mylić.

 • Jak to jest, mieć 50 lat i odmierzać mleko bez okularów? Niełatwo.

  ​Przychodzi w życiu mężczyzny chwila, w której orientuje się, że... przeminie. Co po nim zostanie? Nowy człowiek. Mieć dziecko po czterdziestce to poważna próba, ale i radość. Życiowy lifting, bo tata musi wystarczyć na dłużej. Siwiejące włosy to nie dowód,że dorosło się do tej roli - mówi Ewa Klepacka-Gryz, psycholog.

 • Rodzi się matka

  Anka urodziła synka Antosia w wieku 32 lat. Wcześniej nie zajmowała się dziećmi. Po porodzie nie potrafiła dać sobie rady z sobą, z opieką nad niemowlakiem, z mężem. Jeszcze jeden wysiłek. Napinam z całej siły mięśnie, wypuszczam oddech. Czuję, jak wyślizguje się ze mnie. Jestem pusta. Opadam na łóżko. Cały świat wiruje przed oczami: lampa, ściana w odcieniu groszkowej zieleni, oczy położnej. Jej...

 • Jesteś przekonana, że dziecko ma talent i wystarczy nim pokierować? Błąd

  ​Syn nie chce chodzić na lekcje gry na skrzypcach, woli treningi piłki nożnej. Wolno mu? Owdowiała matka żąda od dorosłej córki, żeby codziennie ją odwiedzała. Może tak? Ile bliskości, a ile wolności powinniśmy dać naszym dzieciom, by wychować je na szczęśliwych ludzi i nie zatracić jednocześnie siebie? Pytamy dr Aleksandrę Piotrowską, psycholożkę dziecięcą.

 • Podaj łapę

  Dzieci jęczą: – Mamo, tato, my chcemy psa! – Dobrze, ale po świętach, remoncie, wakacjach, potem. No i jest potem. Odbieram telefon. – Jakiego pieska radzi pani dla dzieci? Zawsze odpowiadam: – Pluszowego.