• Informacje na temat:

  la norma podróż

Artykuły na temat: la norma podróż
 • Chiny: Zanim zaplanujesz podróż

  ..."Podróże kształcą" to wyświechtany frazes, ale jakże prawdziwy. Jego chiński odpowiednik w moim niezdarnym tłumaczeniu brzmi: "Sto usłyszanych informacji nie równa się jednemu spojrzeniu własnym okiem". Żadne studia teoretyczne i lektury nie nauczą nas więcej o tym, jak wyglądają dzisiejsze Chiny, niż podróż. Zanim się tam jednak wybierzemy jako turyści, czas na garść informacji przygotowawczych.

 • Bliski Wschód bez biura podróży

  Bliski Wschód to miejsce specyficzne, nie da się go zamknąć w programie wycieczki biura turystycznego. Im bardziej podróżnik skupia się na atrakcjach turystycznych, tym mniej wynosi z wyprawy i nie poznaje lokalnej kultury. Poznawać ludzi, pozwolić się prowadzić do miejsc ważnych dla społeczności, a nie dla autorów przewodników - oto sposób na poznanie dawnego Lewantu. Poniżej prezentujemy rady...

 • ...dwie godziny. Po kilkunastu dniach noclegów w spartańskich warunkach to miejsce wydaje się zachwycającym luksusem. Bogowie i demony Po powrocie z gór szukam wrażeń w Katmandu. Już podróż lokalnym(...), najstarszą dzielnicę nepalskiej stolicy. Tutejszy Durbar Square to unikalny w skali świata zespół starych hinduistycznych budowli. Wizyta w tym miejscu przypomina podróż do zamierzchłej i tajemniczej...

 • ABC bezpieczeństwa w samochodzie

  Producenci samochodów oferują kierowcom coraz bardziej zaawansowane systemy wspomagające, podnoszące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jednak, aby podróż była naprawdę bezpieczna, potrzebny jest jeszcze zdrowy rozsądek i znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • ...innosc jest zla, bo jest inna. wszystko, co nie miesci sie w normach potepic. a mnie przychodzi do glowy pytanie, kto powiedzial ze mamy zyc tak jak...

 • Nielegalny biznes Polaków

  Ponad dwa lata Polacy wożą nielegalnie pasażerów z lotniska Torp do Oslo w Norwegii. Bezradne są władze portu, oficjalny przewoźnik, a także policja. Nielegalni polscy pracownicy w Norwegii to wciąż norma – stanowią 1/3 polskiej emigracji.

 • Gdzie się rozgrzać zimą?

  Z roku na rok coraz więcej osób zimą wybiera się w podróż na południe – w poszukiwaniu słońca, kolorowych krajobrazów i energii, której zawsze o tej porze roku brakuje. Kto nie jest zimnolubny, ten szuka ucieczki – dokąd? Podpowiadamy.

 • ​Filipiny - ważne informacje dla odwiedzających

  Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się wszystkiego o planowaniu podróży na Filipiny - i to nie tylko o przepisach wjazdowych i kwestiach bezpieczeństwa, ale również o tym, co należy ze sobą zabrać i jak dbać o zdrowie podczas urlopu. Nie pozwolimy, by twoją przygodę zepsuły jakieś przykre niespodzianki!

 • Zakochaj się w Paryżu

  Podróż po Paryżu to estetyczna przyjemność, która porusza wszystkie zmysły. Klimat elegancji, świata mody w wyrafinowanym stylu i dotyk luksusu poczujesz także, wsiadając do Lancii Voyager. Miłość do piękna zawładnęła tu amerykańską technologią w każdym calu.

 • Rozkosze stołu

  ..."Obok podróży miłe były mi rozkosze stołu" - pisał w swoich Pamiętnikach najsłynniejszy kochanek świata - Casanova. Głównie dlatego, że większość potraw nieodłącznie kojarzyła mu się z... seksem.

Dyskusje na temat: la norma podróż
 • Re: LAURA

  . Tomek, za 'chlebem' wyjechał do Szkocji, na całe szczęście tylko na trzy miesiące, bo na taki okres ma kontrakt, dzwoni, opowiada, jest ogólnie zadowolony... Młodzi wyjechali w długą podróż poślubną(...) najlepsze lekarstwo, ale czy rzeczywiście.. Na całe szczęście zbliża się lato, muszę pomyśleć jak sobie zorganizować wypoczynek i gdzie, bo, że sama, to już norma. Ale gdzieś tam w głębi serca ciągle czekam