• Informacje na temat:

  kwasy

Artykuły na temat: kwasy
 • Jak działają kwasy w kremach

  O tym, że w gabinecie kosmetycznym możesz wybrać jeden z wielu zabiegów na bazie kwasów, już zapewne wiesz – złuszczają, rozjaśniają i odmładzają skórę bez skalpela. Na szczęście od niedawna kwasy są też dodawane do kremów.

 • Dobroczynny składnik: Kwasy fenolowe

  Choć mają tajemniczą nazwę, występują w wielu popularnych pokarmach i napojach. Znajdują się m.in. w: borówkach, jabłkach, malinach, truskawkach, czerwonej cebuli, otrębach, czarnej oraz zielonej herbacie.

 • Kwasy tłuszczowe o mega właściwościach

  ...​Dopada cię wiosenne przesilenie? Postaw na dietę bogatą w NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3!

 • Dobroczynne kwasy omega-3

  Są paliwem dla mózgu, zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału serca, mają pozytywny wpływ na wygląd skóry, opóźniają procesy starzenia, wzmacniają odporność. Dobroczynne kwasy omega-3 dbają o nasze zdrowie, urodę i dobre samopoczucie.

 • Kwasy omega-3 chronią mózg przed starzeniem

  Błyskotliwi i uśmiechnięci. W takiej formie każdy chce pozostać jak najdłużej – bez względu na wiek. Pomóc nam w tym mogą zdrowe tłuszcze

 • Kwasy omega - dlaczego są tak zdrowe dla pań 40+

  Jakie to tłuszcze Kwasy omega to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (określa się je w skrócie NNKT). Te zdrowe tłuszcze są niezbędne w naszej diecie jak... witaminy! Omega-3: Występują(...): awokado; w migdałach oraz orzechach ziemnych; w siemieniu lnianym; oliwie z oliwek. Korzystne fakty Pomagają schudnąć! Dzieje się tak dlatego, bo zdrowe kwasy tłuszczowe (głównie omega...

 • Kwasy omega-3 jeszcze zdrowsze!

  Naukowcy nie poprzestali na odkryciu, że kwasy omega-3 są zdrowe dla serca i mózgu. Ciągle tropią ich kolejne właściwości. I z powodzeniem!

 • Kwasy omega-3 jeszcze zdrowsze!

  Naukowcy nie poprzestali na odkryciu, że kwasy omega-3 są zdrowe dla serca i mózgu. Ciągle tropią ich kolejne właściwości. I z powodzeniem!

 • Jak dbać o zęby w czasie świąt? Uwaga na cukier, kwasy i… wino

  ..., równaj pH W czasie świąt koniecznie trzeba pilnować także pH w jamie ustnej. Neutralne pH to 7. W momencie, kiedy jemy dużo słodyczy bakterie przekształcają cukry w kwasy (głównie w kwas mlekowy(...) nawilżone, a pojawiający się płyn neutralizuje kwasy, jakie wyprodukowały bakterie lub które sami dostarczyliśmy z jedzeniem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaką gumę się żujemy. Odradza się gumy...

 • Ach te cenne kwasy!

  ...i innych olejach roślinnych. A także w ziarnach i orzechach. Noszą one nazwy omega-3 i omega- 6. Są też (nienależące do NNKT) jednonienasycone kwasy tłuszczowe omega-9. To główny składnik oliwy z oliwek. Kwasy omega-3 mają same zalety. Obniżają poziom złego cholesterolu, który osadza się na ściankach naczyń krwionośnych, zapycha je i niesie ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Poprawiają...

Zdjęcia na temat: kwasy
Wideo na temat: kwasy
 • W jakich produktach znajdziemy nasycone kwasy tłuszczowe?

  Dietetyk Natalia Łasek opowiedziała o nasyconych kwasach tłuszczowych. - Występują głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, mleko jaja czy masło, ale można je też znaleźć w produktach pochodzenia roślinnego np. w oleju palmowym czy kokosowym - wyjaśniła ekspertka. Wiadomo, że nadmiar tłuszczów nasyconych może powodować wzrost cholesterolu we krwi, ale czy powinniśmy z nich zrezygnować w ogóle? - One pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka, m.in pomagają w...

 • Żeby pokryć zapotrzebowanie na kwasy omega-3, wystarczy zjeść dwie łyżki oleju rzepakowego dziennie

  Większość Polaków cierpi na niedobór kwasów omega, ponieważ unikamy jedzenia ryb, a zamiast oleju rzepakowego wybieramy oliwę. O tym, dlaczego warto zmienić swoją dietę i przyjmować więcej kwasów omega, opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" prof. Krzysztof Krygier z Wydziału Nauk o Żywności SGGW i Dorota Osóbka, dietetyk. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)

 • - Tran to wyciąg z wątroby ryb dorszowatych - powiedziała Aneta Górska-Kot. Co zawiera? - Przede wszystkim kwasy Omega-3 i witaminy A, D, E i K - wyjaśniła. Na co pomaga? Czy dzieci mogą go pić?

Dyskusje na temat: kwasy
 • Re: Kwasy omega 3

  W jakich produktach są kwasy omega 3? W telewizji bardzo często reklamują tabletki z kwasami omega 3, ale ja tam nie lubię faszerować się chemią. Wolę naturalne witaminy. Czy niedobór tych kwasów jest szkodliwy? prawda, kwasy omega 3 są niezbędne dla naszego zdrowia. Oleje mają dużo kwasów omega 3, np. rzepakowy.

 • Re: Cudowne kwasy

  Najlepszym źródłem kwasów omega 3 jest Gold omega 3 - zawiera ich ogromną koncentrację w kapsułce, która jest łatwa do połknięcia i co bardzo istotnie nie drażni żołądka

 • Re: Kwasy omega 3

  W jakich produktach są kwasy omega 3? W telewizji bardzo często reklamują tabletki z kwasami omega 3, ale ja tam nie lubię faszerować się chemią. Wolę naturalne witaminy. Czy niedobór tych kwasów jest szkodliwy? Dużo kwasów omega 3 jest w rybach. Jedź ich jak najwięcej.

 • Re: Cudowne kwasy

  Znakomitym źródłem kwasów omega 3 jest suplement Gold omega. Stosuję go już od kilku miesięcy i widzę efekty - poprawiły się wyniki badań cholesterolu na tyle, że jestem w granicach normy :)

 • Re: Kwasy omega 3

  Kwas omega jest w dupie

 • Re: Kwasy omega - dlaczego są tak zdrowe dla pań 40+

  Kwasy zdrowe tylko dla kobiet panom nic nie pomoze?

 • Re: Kwasy omega 3

  Dobrym źródłem kwasów omega jest siemie lniane - tylko ważne żeby było złociste (takie jasne), zmielone zaraz przed spożyciem (na przykład w młynku do kawy albo blenderze) i nie potraktowane gorącą wodą.

 • Re: Dobroczynny składnik: Kwasy fenolowe

  Bo raczej większości smakuje słodziutkie jabłko - cukier prosty fruktoza. Za to po te kwaśne lub umiarkowane rzadziej sięgamy do jedzenia.

 • Re: Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć?

  A przed takimi zabiegami laserowymi mozna stosowac kwasy - orientujecie się? I ile kosztuje konsultacja w takim gabinecie?

 • Re: Dobroczynny składnik: Kwasy fenolowe

  Owszem, niszczą. Wystarczy przemyć zęby zaraz po ich zjedzeniu i wtedy kwas zębom nie zaszkodzi.