• Informacje na temat:

  kurczów

Artykuły na temat: kurczów
 • O, kurczę!

  Żeby wyobrazić sobie, dlaczego w dawnej kuchni polskiej ceniono pieczone pulardy, trzeba spróbować dobrze przyrządzonego kurczaka. Krok pierwszy? Kupić zagrodowego, bo te są najsmaczniejsze. Mają mięso soczyste, lekko żółte, jeżeli jadły kukurydzę, jasne, gdy karmiono je owsem. Krok drugi? Znaleźć przepis, który zwykłego kurczaka zmieni w danie wyjątkowe.

 • O czym świadczą kurcze mięśni?

  Najczęstszą przyczyną kurczów mięśni są zaburzenia gospodarki elektrolitowej, czyli niedobory magnezu, sodu, potasu i wapnia w organizmie. Mają też one inne negatywne konsekwencje. Brak magnezu np(...) działają psychotropy, leki przeciw astmie i chorobie Alzheimera. Przyczyną kurczów może być też praca zawodowa, wymagająca wykonywania długi czas jednostajnej czynności. W przypadku urzędników mówi...

 • Naturalne metody na obrzęki i kurcze nóg

  Przykre objawy możesz zwalczyć, stosując proste domowe kuracje. Oto nasze wskazówki!

 • Tajemnicze kurcze - wszystko o tężyczce

  Czterdziestotrzyletnia pani Bożena skierowana została do poradni neurologicznej z powodu nawracających kurczów mięśni kończyn dolnych. Dokuczały jej od kilku lat, ale ostatnio znacznie się nasiliły. Zwykle zaczynały się od drętwienia palców stóp, potem obejmowały stopy i łydki. Pacjentka miała wrażenie, że mięśnie są bardzo napięte, często towarzyszyło jej też uczucie "wykręcania" stóp. Nie mogła...

 • O, pieczone kurczę!

  A także indyk, a nawet kaczka lub gęś. Maluchy uwielbiają dania z drobiu, bo dobrze im służą i świetnie smakują.

 • O, (s)kurcze!

  Ostry i nagły bół łydki jest objawem kurczu mięśni, które z jakiś przyczyn nie mogą powrócić do poprzedniego stanu.

 • Nasze mieszkania się kurczą! Sprawa dotyczy milionów mieszkań na niezliczonych polskich osiedlach, które właśnie są lub będą wkrótce mierzone.

 • Dlaczego trudno schudnąć zimą?

  Komórki tłuszczowe kurczą się pod wpływem promieni słonecznych, co tłumaczy dlaczego chudniemy latem, a tyjemy zimą.

 • Gdy twoje jelita są bardzo wrażliwe

  Wzdęcia, kurcze, zaparcia lub biegunki to główne objawy zespołu jelita drażliwego. Co należy robić, aby je złagodzić?

 • Jak prać, czyścić i odświeżać tkaniny?

  ​Zamsz, aksamit, wełny, jedwabie - te piękne i szlachetne tkaniny niezwykle łatwo się defasonują, mechacą, kurczą lub rozciągają.

Wideo na temat: kurczów
 • Kurczę po polsku Magdy Gessler

  Restauratorka i prowadząca program "Kuchenne rewolucje" Magda Gessler wraz z uczestniczką kulinarnego show, właścicielką Zajazdu pod Kłobukiem, Danutą Białaś, przygotowała w kuchni "Dzień Dobry TVN" kurczaka po polsku i tradycyjną polską czerninę. TVN/x-news

 • Zalewasz zioła wodą? Wypróbuj tę metodę

  Andrzej Polan przygotował w kuchni "Dzień Dobry TVN" dania z ziołami, natomiast dietetyk Anna Jelonek wyjaśniła, jakie zalety dla naszego zdrowia ma używanie ziół w kuchni. Na stole pojawiły się: koktajl z malin z melisą, granatem i smażoną chałką, kurczę duszone w szałwii i cytrynie oraz eklerki z kremem lipowym. (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Zamiast wody użyj mleka!

  Andrzej Polan przygotował w kuchni "Dzień Dobry TVN" dania z ziołami, natomiast dietetyk Anna Jelonek wyjaśniła, jakie zalety dla naszego zdrowia ma używanie ziół w kuchni. Na stole pojawiły się: koktajl z malin z melisą, granatem i smażoną chałką, kurczę duszone w szałwii i cytrynie oraz eklerki z kremem lipowym. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: kurczów
 • Re: Na tropie wapnia

  Dlaczego nie ma wzmianki o nietolerancji laktozy u osób dorosłych? Przecież każdy wie, że w takim wypadku po wypiciu już niewielkiej ilości mleka dochodzi do wzdęć i bardzo bolesnych kurczów brzucha. Jak pić mleko, skoro 80% naszego społeczeństwa nie toleruje laktozy?

 • Re: O czym świadczą kurcze mięśni?

  - obniżenie poziomu do 150 i całkowity brak kurczów w nogach. Wreszcie mogę przespać całą noc i ruszać nogami, a o rozpadzie mięśni, co może być skutkiem ubocznym leków obniżających cholesterol