• Informacje na temat:

  kultura chin

Artykuły na temat: kultura chin
 • ​Szanghaj - podróż do największego miasta Chin

  Sprawdź, jakie atrakcje kryje największe miasto Chin! Szanghaj to nie tylko nowoczesna architektura i strzeliste drapacze chmur, ale także niezwykła wschodnia kultura i tradycja. Poznaj tajemnice tego ogromnego miasta i daj się zachwycić jego niepowtarzalną atmosferą. Przygotuj się jednak na intensywne przeżycia - Szanghaj nigdy nie zasypia, a życie toczy się tu naprawdę szybko!

 • Kolekcje z Chin w czasie Cracow Fashion Week

  To będzie modowe spotkanie kultur z odległych stron świata. W czasie Cracow Fashion Week (10-18 marca), który organizuje Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w partnerstwie z miastem Kraków, zobaczymy kolekcje utalentowanych projektantów z Chin. Swoje projekty pokażą Jiefei Wang oraz Wenwen Hou, którzy specjalnie z tej okazji przylecą do Krakowa. W Radzie Wysokiej Mody zasiądzie natomiast...

 • Lisa-Xiu i Lin-Shi. Córki z Chin

  Dwie siostry adopcyjne, Lisa-Xiu i Lin-Shi - urodzone w Chinach, a wychowane w Holandii - powracają do swojego macierzystego kraju. Ich rodzice, Dido Michielsen i Auke Kok, relacjonują tę niezwykłą podróż - nie tylko do obcego kraju, ale również do prawie całkowicie nieznanej przeszłości.

 • Chiny to kraj smakoszy

  Rynek restauracyjny w Azji Wschodniej jest niezwykle konkurencyjny. W Chinach restauracje rodzą się i upadają w tempie niewiarygodnym, zmieniając się jak w kalejdoskopie, a w centrach miast na niemal każdej ulicy są dziesiątki miejsc konkurujących ze sobą walorami kuchni.

 • Niezwykłe winnice Europy

  Najlepsze współczesne winnice na świecie znajdują się w Europie, głównie w krajach basenu Morza Śródziemnego. Okazuje się jednak, że tłoczenie soku winogronowego ma swoje korzenie w Chinach.

 • Chiny bez makijażu

  ..."Chiny bez makijażu" to niezwykła podróż przez współczesne Państwo Środka, do której zaprasza czytelników znawca i pasjonat chińskiej kultury, Marcin Jacoby. Autor proponuje opowieść o chińskiej(...) Chin.

 • Austriackie knedle z morelami

  Knedle z morelami to nie tylko symbol Wachau, ale również przykład otwartości Austriaków wobec innych kultur. Ostatecznie przysmak ten łączy owoc rodem z Chin (morelę) z rośliną z Polinezji (cukier) i przepisem z Górnej Austrii (knedle).

 • Sang - chiński sposób na szczęście?

  ...nowoczesnych Chin. Według opublikowanej w nim analizy zjawisko dotyka przedstawicieli średniej klasy miejskiej, ludzi młodych, którzy umniejszają swoje życie mówiąc, że marnotrawią sobą miejsce, że są...

 • Chile. Architektura miesza się z naturą

  Ciudad Jardín, czyli "Miasto Ogród". To tutaj, nad brzegami Pacyfiku, znajdują się liczne plaże, przepiękny ogród La Quinta Vergara z drzewami z Chin i Kanady oraz Castillo Wulff - zamek, który początkowo...

 • Off Fashion w Kielcach - relacja

  ...z Chin. W Instytucie Technologii i Projektowania Mody BIFT w Pekinie  swoją wiedzę będzie rozwijała Aleksandra Jendryka z Chorzowa. Stypendium Grand Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny...

Dyskusje na temat: kultura chin
 • Re: Paulina Młynarska: Nie będzie mi łatwo

  Nie do wiary ile ignorancji jest w tym narodzie. Jakich spustoszeń w umysłach dokonał KK. Zero wiedzy z historii chrześcijaństwa. Zero wiedzy na temat innych religii. Niby dlaczego chrześcijaństwo ma być najważniejszą religią ? Religie i kultura np. Chin ma 5 tysięcy lat i jest dużo starsza. Wbite do głów slogany klepane jak pacierz, najczęściej bezmyślnie. Ręce opadają...

 • Idealizm

  politykę kraju, w którym powstała dana rzecz i popieramy to, co się w nim dzieje. Wybranie innego produktu jest z kolei najprostszą formą protestu na jaką stać przeciętnego śmiertelnika. Chiny to nie tylko ciężkie warunki pracy, to także ich polityka względem m. in. Tybetu, którego kultura i społeczeństwo jest systematycznie niszczone na oczach europejskich polityków, którzy wolą odwracać je w inną

 • -

  -

  sonnato, twoje dzienniki z podrozy troche mi przyblizaja ten egzotyczny kraj * moze w koncu zrozumie moja corke dlaczego fascynuje ja stara i nowa kultura chin i dlaczego uczy sie ich jezyka * caly czas uwazalam i uwazam, ze to jej niepotrzebne * przeciez po angielsku mowi wiecej chinczykow niz cala ameryka i anglia razem :-)

 • Re: Chinska przygoda

  Chętnie bym tez pojechała i do Shangaiu i do Chin w ogóle .... Narazie jednak nie mam w planach na ten rok. Warto. Pewnie nie tylko Chiny. Tylko inna kultura, tlumy ludzi, nie ma szansy na ''oddech''. Apogeum bylo na EXPO. Szlam po jezdni by nie byc potracana przez tlum przechodniow :)))

 • Re: Jednak... chyba... HERBACIARNIA

  stefane, trzymam kciuki za realizacje - fakt jest taki ze we francji istnieje inna kultura zycia i z tym wiazace sie przebywanie w kafejkach, restauracjach itp. wiec nie ma co porownywac, dobrze ze(...) jakosci prosto z chin oraz innych krajow azjatyckich. bywam tu b.rzadko bo jestem od dawna na swoim blogu - pozdrawiam!