• Informacje na temat:

  kultura

Artykuły na temat: kultura
 • Kultura Sardynii

  Wybrzeża Sardynii zamieszkiwane są w większości przez Włochów, a wyjątkowym doświadczeniem podczas pobytu na Sardynii jest spotkanie i rozmowa z rdzennymi mieszkańcami wyspy - Sardyńczykami. Ich kultura i usposobienie są wyjątkowe.

 • Kultura Egiptu

  Skoro Egipt to piramidy i zachwycające oryginalnością i sposobami wykonania liczne budowle to należy wspomnieć o pierwszej tego typu. Sakkara to miejsce, gdzie powstała pierwsza znana piramida schodkowa Dżesera.

 • Kultura i tradycja Wiednia

  ...​Stolica Austrii to miejsce bardzo ważne dla kultury europejskiej. Odbywa się tutaj wiele wydarzeń kulturalnych, które ściągają rzesze turystów. Jednak wiedeńska kultura to nie tylko festiwale, ale także kino, teatry, opery, czy uczelnie.

 • Przysucha. Polska kultura ludowa

  ...nikt mię za próżniaka nie ma i mieć nie będzie, a to, co po sobie zostawiam, przyda się ludziom na długo”. Polecamy: „Przysucha i okolice”, wyd. Towarzystwo Kulturalne im. O. Kolberga; przewodnik...

 • ​Wenezuela - kultura, obyczaje i kuchnia

  Dobrym sposobem na umilenie sobie czasu w ramach przygotowań do wakacyjnych wojaży jest stopniowe zapoznawanie się z kulturą, obyczajami czy chociażby nawykami kulinarnymi kraju, do którego się wybieramy. Jeżeli masz przed sobą podróż do Wenezueli, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najważniejszych informacji na temat życia rdzennych mieszkańców tego malowniczego kraju.

 • Obyczaje i kultura na Kostaryce

  Kostaryka to niewielki kraj położony w Ameryce Środkowej. Jego mieszkańcy pomimo tego, że są Latynosami nie posiadają wielu cech, które są z nimi kojarzone. Kostarykańczycy, czyli tak zwani "ticos" są spokojni i przyjaźnie nastawieni do turystów. To właśnie ich specyficzna kultura, zwyczaje a nawet kuchnia sprawiają, że Kostaryka jest interesującym kierunkiem egzotycznej podróży. Zapoznaj się...

 • ​Malezja - atrakcje, zabytki, kultura

  Jeżeli wciąż nie masz pomysłu na cel wakacyjnej wycieczki, to mamy dla ciebie świetną propozycję. Podróż do Malezji to nie tylko idealna okazja, by wypocząć od codziennego stresu, ale także możliwość zetknięcia się z egzotyczną kulturą, odkrycia wyjątkowych historycznych zabytków i kontaktu z dziką, nienaruszoną przyrodą. Nasz krótki przewodnik pozwoli ci zapoznać się z największymi atrakcjami turystycznymi kraju - kto wie, może uda nam się zachęcić cię do takiej niezapomnianej wyprawy?

 • Toledo - miasto trzech kultur

  ...z około 1180 r., która obecnie jest kościołem San Justa.  Ludzie i kultura Mieszkańcy Toledo są bardzo życzliwymi ludźmi, chętnie pomagają zagubionym turystom. Nie przeszkadza im ciągły tłok...

 • ​Ghana - kultura i zwyczaje

  Wybierając się do Ghany należy zapoznać się z wieloma zwyczajami tam panującymi, żeby nie narazić się na gniew mieszkańców - naszych potencjalnych rozmówców i kompanów. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który pomoże ci uniknąć niechcianych sytuacji a także stanie się bazą informacji o mieszkańcach Ghany.

 • Kwestia kultury

  W przeciwieństwie do świąt Bożego Narodzenia, kiedy menu jest zawsze takie samo, jadłospis na śniadanie wielkanocne w naszym domu zmienia się w zależności od nastroju.

Zdjęcia na temat: kultura
Wideo na temat: kultura
Dyskusje na temat: kultura
 • Re: Która pani najładniej ubrana?

  Pierwsza Dama jest najszykowniejszą kobietą . Nienaganna figura , wspaniała kultura osobista i skromna acz doskonała elegancja . Na drugim miejscu z pań ww . wymienionych jest Kożuchowska . Górniak ? Nie skomentuję .

 • Re: Chełm. Miasto na pograniczu trzech kultur

  Super kultura tego rabusia Chmielnickiego, który grabił wielkie kosztownosci łupy z miast, jego kozacy gwałcili i miasto paili !

 • Re: Najciekawsze miejsca na świecie

  Jest tego trochę;) Myślę, że w pierwszej kolejności Islandia, potem pewnie Indie, Tanzania, Japonia;) w sumie chyba każde nowe miejsce ma w sobie coś ciekawego, zawsze to inne zwyczaje, kultura;)

 • Re: Kwestia kultury

  Taka nasza kultura - niestety

 • Re: Czy można schudnąć dzięki grejpfrutom?

  robić?, pomóżcie, przynajmniej minimalną konwersację zastosować. Tego wymaga kultura i dobre maniery kolorowych snów.

 • Re: W windzie - przełamanie ciszy grzeczniejsze niż milczenie

  Ja zawsze mowie przepraszam, zaraz po puszczeniu ..... Tak, kultura jest najeazniejsza!

 • Re: Wesele bez disco-polo?

  oczywiscie ze bylem na takim weselu. Pełna kultura. Gdy jest na weselu gdzie jest disco polo i tepe zabawy dla idiotów wychodze na zewnatrz....disco polo to nie muzyka - to kicz

 • Re: Kwestia kultury

  Jeżeli nie liczy się cywilizacja tylko kultura to proponuję zaprosić do wykładania na UW również Papuaskę z Nowej Gwinei z doświadczeniem w przyrządzaniu ludzkiego mięsa. Ohyda! Ta kobieta kwalifikuje się do przymusowej resocjalizacji.

 • Re: Seks z obcokrajowcem

  Moja koleżanka lubi kolesi z ciemniejszą karnacją. Podobno są inni niż nasi polscy chłopcy. Ja chyba nie mialabym zaufania do takiego kolesia z innego państwa... nie wiadomo jaka tam kultura wobec kobiet ;P

 • Re: Kwestia kultury

  A i owszem... Może nie gusta kulinarne, a raczej tak jak zatytułowany jest artykuł: Kultura żywienia... I podzielam zdanie autorki: "Młodych jagniąt kupić było nie sposób, a starsze sztuki, należące do ras hodowanych w PRL-u na wełnę, miały łykowate mięso trącące starym trykiem." I właśnie z powodu tego odoru wiele ludzi uprzedzało się do baraniny...