• Informacje na temat:

  kulig

Artykuły na temat: kulig
 • Joanna Kulig. Sceniczny kameleon

  Choć pochodzi z miejscowości, w której nie ma kina... potrafi budować role światowego formatu. Na scenie i przed kamerami jest jak kameleon. W jednej scenie może grać nastolatkę, w kolejnych dojrzałą kobietę. Za te metamorfozy doceniła ją publiczność w Cannes. Co jeszcze sprawia, że Joanna Kulig wygrywa castingi? Tego dowiadujemy się z czerwcowego magazynu "PANI".

 • Joanna Kulig na okładce francuskiego "Elle"

  Rola Zuli Lichoń w filmie „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego ugruntowała pozycję Joanny Kulig nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie.

 • Joanna Kulig: Wywalczyłam tę rolę

  Magnetyzująca, wybitna, wspaniała... Tak o kreacji Joanny Kulig w "Zimnej wojnie" pisały największe światowe media. A my zadajemy aktorce trudne pytanie. Jak się buduje tak wyjątkową rolę, Joanno?

 • Joanna Kulig: Ma powody do dumy

  Czy "Zimna wojna" ma szansę na nominację do Oscara?  - Wszystkie amerykańskie portale opiniotwórcze piszą o tym, że ten film ma szansę na Oscara w kategorii najlepszy film - powiedział Mateusz Hładki. - Podobno Joanna Kulig ma szansę na Oscara w kategorii najlepsza aktorka - dodał. Jaki warunek musi zostać spełniony, aby ten film trafił na listę oscarową?

 • Joanna Kulig: A dlaczego nie?

  Jak ją opisać? Z jednej strony, to energia, optymizm i wiara w siebie. Z drugiej – wieczne rozedrganie i brak organizacji. Może właśnie te sprzeczności sprawiają, że każda rola Joanny Kulig to prawdziwa perełka. Wszystko jedno, czy gra gwiazdę disco polo, czy zakonnicę.

 • Joanna Kulig: Takie rzeczy nie dzieją się codziennie

  Po sukcesie w Cannes grafik aktorki jest napięty. Niemal każdego dnia odbywa się premiera "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego. Będąc w trasie znajduje czas dla przyjaciół i robi przystanek w Krakowie. Podkreśla, że to jej ukochane miasto. Tu kończyła szkołę muzyczną i teatralną, dostała pierwszy angaż w teatrze i spotkała przyjaciół, mentorów, którzy cieszą się z jej sukcesów.

 • Joanna Kulig: Wszystko gra

  Dziewczyna z Muszynki, bez znajomości, do wszystkiego dochodziła sama. Co pomogło? Dobra energia i optymizm, który niemal graniczy z zuchwałością. Scenariusz do niemieckiego filmu tłumaczyła z siostrą przez telefon, jadąc pociągiem na casting. Angielski szlifowała, grając z Ethanem Hawkiem i Kristin Scott Thomas. Joanna Kulig uważa, że warto marzyć i sięgać wysoko, najwyżej się nie uda. Udaje się.

 • Joanna Kulig: Lubię wracać do Paryża

  Ma 31 lat, pracuje ze światowymi gwiazdami, jest jedną z najbardziej znanych aktorek w Polsce i właśnie otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. Z Joanną Kulig rozmawiamy o aktorstwie, show-biznesie i zawodowych planach.

 • Joanna Kulig: Dziewczyna inna niż wszystkie

  ...zjawiskiem jest urodzona w Krynicy Zdroju, wychowana w liczącej trzystu mieszkańców Muszynce, Joanna Kulig (31). Zawsze chciała śpiewać. Z rodzeństwem (ma dwie siostry i dwóch braci), występowała przed(...) w programie miała swój ciąg dalszy. Gdy pracowała w Londynie, muzyk przyjechał z koncertami. Poprosił publiczność, żeby z nim zaśpiewała. Nagle zapytał: "Przepraszam, czy jest tu może Joanna Kulig? Bo słyszę...

 • Co zwiedzać w Zakopanem?

  Zimowa stolica Polski przyciąga turystów zapierającymi dech widokami, kuligami, ciepłymi źródłami i pysznymi oscypkami.

Zdjęcia na temat: kulig
Wideo na temat: kulig
 • Joanna Kulig. Przystanek Kraków

  Joanna Kulig opowiada o polskiej premierze "Zimnej wojny". Jej nazwisko jest wymieniane przez wszystkie przypadki. Jednak zapewnia, że po sukcesie w Cannes nie ma zamiaru spocząć na laurach. Już pracuje przy kolejnych produkcjach. Poza tym spotyka się z publicznością na polskich premierach. Co do tej pory szczególnie utkwiło Joannie Kulig w pamięci i zrobiło na niej wrażenie?

 • Joanna Kulig: Dziewczyna płakała

  Joanna Kulig opowiada o swoich wrażeniach związanych z polska premierą "Zimnej wojny". Najbardziej zaskoczona jest reakcją młodzieży, która na filmie w reż. Pawła Pawlikowskiego płacze. Źródło: Styl.pl

 • Joanna Kulig: Oni mnie inspirują

  Komu aktorka zawdzięcza swój sukces? Mówi o tym otwarcie. To artysta z Krakowa, który od samego początku kibicował Joannie Kulig, wspierał ją, a teraz cieszy się z jej sukcesów. Kto to taki? Źródło: Styl.pl

Dyskusje na temat: kulig