• Informacje na temat:

  księża wola

Artykuły na temat: księża wola
 • Powstańcze losy księdza Jana Salamuchy

  .... Większość seminaryjnych profesorów wykłada po łacinie - on po polsku. Chce, żeby przyszli księża więcej rozumieli z filozofii. Krytykuje sztywną scholastykę. Jeszcze w jednym się wyłamuje: jeździ na(...) Kościół nauczał od wieków. Jego metodę uprawiana filozofii niektórzy księża obśmiewają w katolickiej prasie. Kardynał Kakowski posyła go do parafii Najświętszej Maryi Panny na Ochocie. Salamucha słusznie...

 • Agata Steczkowska: Jestem córką księdza

  Ta miłość nie powinna się udać, bo wszystko i wszyscy byli jej przeciwni. A jednak się udała i trwała do grobowej deski. O związku swoich rodziców Danuty i Stanisława Steczkowskich, a także o tym, jak żyje się w dużej rodzinie opowiada ich najstarsza córka Agata.

 • Niewierna mimo woli

  ...zaborczo? Na początku kręciła mnie jego nieufność. Ale gdy zarzucił, że uwodzę własnego teścia, dławiło mnie zażenowanie. Dla Michała na awantury był jeden sposób - mocny seks. Ja wolałabym pogadać...

 • Ks. Jan Kaczkowski - Hardy Johny

  Niezwykły portret niezwykłego księdza wyłania się ze wspomnień Kapsydy Kobro-Okołowicz, o której Kaczkowski w jednym z wywiadów powiedział, że jest „najintensywniejszą” znajomością. Pochodzili z dwóch różnych światów. Ona - zdeklarowana ateistka. Kiedyś szefowa fundacji Rak’n’Roll, sama doświadczona przez chorobę nowotworową. On - niezwykły ksiądz, twórca hospicjum w Pucku. Przeczytajcie fragmenty książki wspomnieniowej "Czekam na was, ale się nie śpieszcie".

 • Kazimierz Wielki zamknął swoją żonę w wieży

  Król Kazimierz nie odegrał roli rycerza w lśniącej zbroi. Wręcz przeciwnie. To on zamknął niechcianą i niekochaną żonę w twierdzy, próbując złamać jej wolę i przymusić ją do rozwodu. Hart ducha Adelajdy Heskiej okazał się jednak o wiele większy, niż ktokolwiek mógł podejrzewać.

 • Zakaz kochania

  ...najlepszą przyjaciółką. A może Matylda woli posłuchać na przykład RMF Classic? Nie, chce mu opowiedzieć o swojej matce. Wymagającej, szczędzącej czułości, która wolała przebijać szklany sufit, niż(...) pod miasto, a Adam wyjechał na studia do Szczecina. Chciał pracować w kapitanacie, ale wolał żeglarstwo i surfing od wysiadywania na wykładach. Przerwał studia, założył szkołę nurkową. Tylko że teraz...

 • Michał Heller: Świat jako tajemnica

  Ksiądz, filozof, kosmolog. Pomysłodawca, fundator i współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, laureat Nagrody Templetona przyznawanej za pokonywanie barier między nauką i religią. Autor kilkudziesięciu książek, m.in. "Wierzę, żeby rozumieć", która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym. Udało nam się odbyć krótką rozmowę z księdzem profesorem, w której kosmolog opowiedział laikowi o prawach rządzących Wszechświatem.

 • Artur Żmijewski: Diabeł tkwi w szczegółach

  ...z tego powodu w gazetach. Sprawą nożownika z galerii handlowej media będą żyć co najmniej kilka dni. Wniosek z tego, że wolimy czytać o nożowniku niż dobrym samarytaninie. A którego wolałby pan zagrać...

 • Grobie. W Wielką Sobotę o poranku wierni przybywają, by poświęcić pokarm. Natomiast w Sarzynie między domami na przyczepach ciągniętych przez traktory jeździ procesja. Na przedzie jadą księża...

 • Prowokuje i wkręca

  Niemal na każdym kroku. Jurorka "Must Be the Music" twierdzi, że nie przeszkadza jej disco polo, a do psa woła: "Chodź do babci!". Plany na przyszłość? Kupić ładną trumnę.

Dyskusje na temat: księża wola
 • Re: Kuchnia na plebanii: Tak jadają księża

  Przede wszystkim nigdy ksiądz będąc u mnie po kolędzie nie upomniał się o (KOPERTĘ) I na TACE NIKT NIE ZMUSZA DAWAĆ. Wolna wola, chcesz dasz nie to, nie.

 • Re: Louis de Funès: Każdy dzień zaczynał od mszy świętej

  Wszyscy jesteśmy grzeszni, księża też. Księża tak jak wszyscy odpowiadają przed ludźmi (w sądach) i przed Bogiem. Jeśli wiesz o przestępstwie popełnionym przez księdza (lub inną osobę) masz obowiązek zawiadomić prokuraturę. Twoim grzechem, który ujawniłeś wpisem jest brak wiedzy (choć obecnie są możliwości by ją zdobyć) i spowodowana tym ciemnota. Możliwe też, że zła wola.

 • Re: Joanna Kos-Krauze: Pewnych pytań nie można nigdy zadać

  Główną rolę w tym ludobójstwie odegrali katoliccy księża i zakonnicy z zakonnicami. Dlatego tą sprawą zajmował się międzynarodowy trybunał. Ale katolicy wola na ten temat milczeć.

 • Do wątpiącej

  Rzeczą ludzką jest błądzić, przydałby Ci się chłop z mocną wiarą żeby Ci pomógł odnaleźć tą właściwą drogę :) Wiesz nie Ty jedna masz wątpliwości, kryzysy wiary. Takie tematy nawet księża przerabiają(...) albo zagłuszyć. Twoje życie i wolna wola ludzka, którą każdy dostał od Góry :) Ja nie będę Ci doradzał, bo sam błądzę. A ślepy nie może niewidomego prowadzić, bo oboje wpadą w dziurę ;)