• Informacje na temat:

  krzywizna

Artykuły na temat: krzywizna
 • Astygmatyzm

  .... Przyczyny astygmatyzmu Główną przyczyną astygmatyzmu jest nieprawidłowa krzywizna rogówki. Do niezborności widzenia mogą przyczynić się też: ciężka górna powieka, uszkodzenia soczewki lub rogówki(...) rogówki, w wyniku czego rogówka nie ma równego sklepienia. Nieprawidłowa krzywizna jest wówczas nierówna. Wada jest korygowana za pomocą soczewek kontaktowych.

 • Na problemy z przełykaniem

  Od pewnego czasu częściej się krztusisz, masz problem z połknięciem tabletki, a gdy się kładziesz, z trudem przełykasz ślinę?

 • „Arachidowe love” – nowy trend w designie

  Kochamy ziemne orzeszki. Są pyszne, odżywcze, chętnie dodajemy je do ulubionych przekąsek – zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Niedawno wielką miłością do nich zapałali projektanci.

 • Płaskie stopy. To można wyleczyć w każdym wieku!

  ...specjalnego urządzenia sprawdza się, jak wygląda krzywizna stopy, a następnie dobiera odpowiednie wkładki (możemy je otrzymać od razu lub po kilku dniach). Są refundowane (w zakładach, które mają umowę...

 • Podkręć temperaturę!

  Nowa seria JASSA to eklektyczna mieszanka mebli, tekstyliów i akcesoriów, inspirowana rękodziełem i wzornictwem z rejonu Azji Południowo-Wschodniej. Kolekcja bazująca na bogactwie wzorów i kolorów została stworzona w oparciu o naturalne surowce z zachowaniem unikalności każdego egzemplarza. Limitowana edycja produktów będzie dostępna w sklepach IKEA już od początku marca.

 • Do Bilbao (Hiszpania) warto przyjechać chociażby po to, aby zobaczyć Muzeum Guggenheima, jeden z najsłynniejszych budynków świata.

 • W jakich pozycjach najlepiej spać

  Memo Lux®, bo najlepiej dostosowują się do nienaturalnych krzywizna ciała, które przyjmujemy podczas snu w tej pozycji.  

 • Wdowi garb w prezencie od smartfonów

  Naukowcy przeprowadzili badanie, z którego wynika, że przed ekranami swoich smartfonów spędzamy 90 minut dziennie. Kolejną godzinę używając tabletów i ponad dwie godziny patrząc w ekrany komputerów i laptopów. Efekt? W sumie przez blisko pięć godzin każdego dnia wpatrujemy się w monitory, nie licząc telewizorów. Czym to grozi?

 • Prezbiopia: Wyraźny problem ze wzrokiem

  Może pojawić się już około 40. roku życia i powodować, że zaczynamy mieć problemy z wyraźnym widzeniem blisko położonych przedmiotów, a czytany tekst jest bardziej widoczny, jeśli odsuniemy książkę lub gazetę od oczu.

 • Co robić, by obudzić się w świetnej formie?

  Wiemy już, ile posiłków dziennie powinniśmy spożywać, jak ma wyglądać nasza piramida odżywiania i ile razy w tygodniu powinniśmy uprawiać sport. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co robić, żeby być zdrowym i dobrze się czuć. Zadziwiające, jak mało uwagi poświęcono do tej pory zagadnieniu snu w tym kontekście.

Dyskusje na temat: krzywizna