• Informacje na temat:

  królewski dwór

Artykuły na temat: królewski dwór
 • Zbrodnie i skandale na królewskich dworach, Leslie Carroll

  Postępowanie członków rodzin królewskich z uwagi na ich wysoką pozycję społeczną było sprawą nie tyle prywatną, co wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie gdzie(...). Premiera pasjonującej książki Leslie Carroll „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach” 17 stycznia.

 • ...oznacza, że aby coś osiągnąć, trzeba to robić etapami. Królewskie miasto też budowano przez wieki. Historia grodu zaczyna się na nad- wiślańskim wzgórzu, gdy za czasów pierwszych Piastów wzniesiono tu katedrę i kamienny dwór. Nazywano to wzgórze „wawelskim”, co prawdopodobnie miało oznaczać: wzniesienie. I na tym wynio słym miejscu, na wapiennych skałach znajduje się Wawel, gdzie począwszy od...

 • Królewska Puszcza Białowieska

  .... Pierwotny urok Puszczy nie uszedł jednak uwadze dworu królewskiego w średniowieczu. Już w XV wieku został wydany zakaz wyrębu i osiedlania się bez zezwolenia, a na polowania miał tam jeździć Władysław Jagiełło – jeden z najpotężniejszych suwerenów ówczes­nej Europy. Aż do rozbiorów Puszcza była pod ścisłą kontrolą władz królewskich i służyła głównie jako teren łowiecki dla monarchów i ich gości. Po...

 • Królewski wypoczynek w pałacowych wnętrzach

  Jeśli marzysz o chwili wytchnienia i relaksie w luksusowej, kameralnej atmosferze niedaleko Warszawy, to koniecznie odwiedź Pałac Alexandrinum!

 • Romanse w królewskich alkowach

  Leslie Caroll w książce "Królewskie romanse" odsłania tajemnice królewskich sypialni, przedstawiając najbardziej znane małżeństwa europejskich monarchów na przestrzeni siedmiuset lat. Autorka zaprasza czytelników na spacer po dworach Walezjuszy, Burbonów, Windsorów oraz innych wpływowych władców, gdzie odkrywa ciemniejszą stronę życia królewskich rodzin.

 • Królewski ślub

  W Luksemburgu książę Guillaume poślubił swoją ukochaną Stephanie.

 • Dwór polski w starej fotografii

  Nowy album "Dwór polski w starej fotografii" to wybór ponad stu najpiękniejszych zdjęć w przekrojowy sposób ukazujących 83 dwory z różnych terenów dawnej Rzeczpospolitej.

 • Belgijska rodzina królewska mówi "dość" !

  Takie rewelacje zwarł w książce o belgijskiej rodzinie królewskiej Frederica Deborsu. Dwór nazywa je "oszczerstwami" i skarży autora do rady etyki dziennikarstwa. "W wyjątkowych okolicznościach i w nietypowym odruchu stało się to, na co zanosiło się od kilku dni. Pałac w końcu zdecydował się zwrócić do rady etyki dziennikarstwa, by sprawdziła, czy autor poświęconej rodzinie królewskiej...

 • Królewska bielizna w cenie

  ...licytator Charles Hanson. Nic dziwnego - królowa Wiktoria miała podobno pięć stóp, czyli 152 cm wzrostu. To nie jedyna część królewskiej garderoby, wystawiona na aukcji. Nabywców znalazła też halka...

 • Meghan Markle - księżniczka feministka

  Od amerykańskiej gwiazdy telewizji do członkini rodziny królewskiej i księżnej Sussex - Meghan Markle przebojem wkroczyła do brytyjskiej arystokracji, jawiąc się jako bodaj najbardziej nietypowa księżniczka, jaką widział dwór.

Zdjęcia na temat: królewski dwór
Wideo na temat: królewski dwór
 • Nowe wieści z królewskiego dworu

  Rzecznik Kensington Palace, w imieniu Kate Middleton, podał oficjalną informację odnośnie narodzin oczekiwanego na całym świecie kolejnego potomka królewskiej rodziny. (CNN Newsource/x-news)

 • Masaż gua sha. Na czym polega?

  Masaż gua sha to tradycyjna, starożytna chińska technika uzdrawiająca. - Wywodzi się z XV wieku i był stosowany na dworach królewskich - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Magda Lach. Na czym ten masaż polega? Jakimi narzędziami jest wykonywany? Lach wyjaśniła też, jakie efekty daje taki zabieg. - Pozbywamy się napięcia na twarzy, opuchlizn - zaznaczyła wizażystka.

Dyskusje na temat: królewski dwór