• Informacje na temat:

  kraków pokój

Artykuły na temat: kraków pokój
 • Kraków: Pokój Ginczanki

  Finisażowi towarzyszyć będzie słuchowisko o poetce oraz poetycki performance Marii Dębskiej - aktorki czytającej wiersze Ginczanki tylko jednemu słuchaczowi, w intymnej przestrzeni pokoju. "Pokój Ginczanki" to finisaż wystawy "Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem"  prezentowanej do 14 sierpnia w krakowskim Muzeum Fotografii. Z postacią Zuzanny Ginczanki mieli okazję zapoznać...

 • Kraków śladami Jana Pawła II

  ...„Patrzę na Kraków. Mój Kraków. Miasto mojego życia. Miasto naszych dziejów…” – mówił Papież w czasie pielgrzymki do Polski. Ukochał to miejsce najmocniej.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Kraków?

  ...katedra na Wawelu, miejsce pochówku królów Polski. Kto zaś lubi obcować z przyrodą, powinien wybrać się na Planty. To piękny długi park opasujący cały stary Kraków. Nie można nie wybrać się do(...), skorzystajmy z oferty hotelu Pod Różą, który uważany jest za najstarszy w Polsce. Dwuosobowy pokój kosztuje ok. 380 zł.

 • Kraków śladami Jana Pawła II

  ...„Patrzę na Kraków. Mój Kraków. Miasto mojego życia. Miasto naszych dziejów…” – mówił Papież w czasie pielgrzymki do Polski. Ukochał to miejsce najmocniej.

 • Van Gogh Alive w Krakowie

  ...duże wrażenie. W ramach wystawy Van Gogh Alive w Krakowie można również obejrzeć odtworzony pokój Van Gogha z jego obrazu, a także prace podopiecznych fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", malowane(...) postępującej choroby psychicznej malarza. Jego niestabilność emocjonalną wyraża zwłaszcza obraz Pokój Van Gogha w Arles . Wraz z pogarszającym się stanem zdrowia, Van Gogh stał się głęboko...

 • Pierwsze urodziny Mercure Kraków Stare Miasto

  Wielkie nazwiska, dobrze znane twarze, ciekawy program artystyczny, typowo krakowskie przysmaki i lekcja historii w tle – 12. października Hotel Mercure Kraków Stare Miasto świętował swoje pierwsze urodziny. Na uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór, pojawiło się ponad 200 osób. Spotkanie poprowadziła Monika Zamachowska, popularna dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

 • Wystawa "Stanley Kubrick" w Krakowie!

  Oryginalna makieta statku kosmicznego, weneckie maski, kostium małpy, słynny monolit, panel komputera HAL 9000 czy pokój 237 to tylko nieliczne przykłady tego, co zobaczymy w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 • ...kontemplacji w sekcji roślin biblijnych (jesion mannowy, figowiec, cedr libański) pomoże Ci odzyskać „święty spokój” po trudach zwiedzania pełnego turystów Krakowa. Skocz na Błoniach Przejść(...) na Kraków z góry. Konkretnie – z balonu widokowego na uwięzi latającego 180 metrów nad Krakowem. Z lotu ptaka można dojrzeć wyraźny zarys średniowiecznego planu miejskiego Krakowa, szachownicowy...

 • Wojna nie jest decyzją zwykłych ludzi

  Liczono na to, że konflikt będzie krótki, niegroźny, front zatrzyma się na Wiśle, nie będzie nas bezpośrednio dotyczył. Ten mechanizm działa także dziś - mówi Marcin Wilk, autor książki "Pokój z widokiem. Lato 1939" opowiadającej o ostatnich wakacjach przed II wojną światową.

 • ​Najstarsze krakowskie restauracje

  Odwiedzając po raz pierwszy Kraków, polski turysta - stając oko w oko ze słynną restauracją "Wierzynek" - niechybnie pomyśli, że napotkał najstarszą w Krakowie, a może nawet i w Polsce, restaurację.