• Informacje na temat:

  kraje nadbałtyckie

Artykuły na temat: kraje nadbałtyckie
 • Ryga. Spacerkiem po stolicy Łotwy

  To jedno z najpiękniejszych miast w krajach nadbałtyckich. Położone nad rzeką Dźwiną, przy jej ujściu do Zatoki Ryskiej, zachwyca zabytkami i pełnymi zieleni parkami.

 • Przewodnik po Łotwie

  Położenie i klimat Łotwa to niewielki nadbałtycki kraj, który zlokalizowany jest na północny wschód od Polski. Jego terytorium - podobnie jak w naszym kraju, w dużej mierze zajmują rozległe lasy. Co charakterystyczne dla rejonów nadmorskich w tej okolicy, różnice wysokości nie są zbyt duże, Łotwa jest krajem zdecydowanie nizinnym. Dla lepszego zobrazowania warto wyobrazić sobie, że...

 • Antykoncepcja po polsku

  ..." rozpoczyna się dopiero po dwudziestce. Jednak już do 25. roku życia niemal wszystkie kobiety stosują antykoncepcję. Niestety Polska, podobnie jak Rosja i kraje nadbałtyckie, zdecydowanie częściej niż(...) (za wyjątkiem naturalnej) podejmuje ok. 13 proc. Polek. Największy odsetek katoliczek rezygnujących z metod antykoncepcji zamieszkuje właśnie kraje nadbałtyckie (45proc.). Partnerstwo i małżeństwo...

 • Inflanty - najdalsze polskie Kresy

  Dzisiejsza łotewska Łatgalia to historyczna kraina, która do rozbiorów była najdalej na północ wysuniętym skrawkiem Rzeczpospolitej. Stąd wywodzą się słynne magnackie rody: Rejtanów, Romerów, a także Platerów.

 • Terra Madre Slow Food Festival w Krakowie

  W dniach 12-13 grudnia Kraków stanie się kulinarną stolicą Europy Środkowej. Blisko 200 wystawców, ponad 30 pokazów i laboratoriów smaku, 15 kolacji tematycznych w krakowskich restauracjach z najlepszymi szefami kuchni, degustacje piwne i winiarskie oraz Slow Wine Bar, koncerty, spektakl teatralny, sensoryczny plac zabaw dla dzieci i edukacyjny, wielki stół wigilijny. To wszystko, by pokazać bioróżnorodność Terra Madre - Matki Ziemi.

 • Wiosenne spotkanie z Rygą

  Największe łotewskie miasto nad brzegami Dźwiny.

 • Inflanty - najdalsze polskie Kresy

  Dzisiejsza łotewska Łatgalia to historyczna kraina, która do rozbiorów była najdalej na północ wysuniętym skrawkiem Rzeczpospolitej. Stąd wywodzą się słynne magnackie rody: Rejtanów, Romerów, a także Platerów.

 • ...a Karlskroną lub Nynäshamn. Podczas kilkunastogodzinnej podróży można podziwiać piękne nadbałtyckie widoki, a sama podróż staje się niezwykłą przygodą. Istnieje również opcja przewiezienia samochodu...

 • Weekend w Druskiennikach

  Sława uzdrowiska sięga daleko poza granice Litwy. Miasto na wysokim brzegu Niemna, przesycone zapachem ozonu, przyciąga kuracjuszy i spragnionych wypoczynku.

 • ​Finlandia - transport i poruszanie się po kraju

  Jak najwygodniej i najszybciej dotrzeć do skandynawskiego raju? Czy fiński klimat sprzyja raczej zimowym czy letnim wycieczkom? W jaki sposób przemieszczać się pomiędzy północnymi miastami? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań znajdziesz właśnie w naszym krótkim poradniku. Dowiesz się, kiedy zaplanować wyjazd, by był on wyjątkowy i niezapomniany, oraz jaki środek lokomocji wybrać, by odwiedzić wszystkie największe atrakcje Finlandii. Garść praktycznych wskazówek na pewno ci się przyda!