• Informacje na temat:

  kordoba

Artykuły na temat: kordoba
 • ....  Późniejsze średniowiecze i czasy nowożytne przyniosły jednak krwawe wojny, wskutek których Kordoba bywała wielokrotnie niszczona i dewastowana. Mimo prowadzonych na jej terenie walk, od zburzenia udało się(...), podczas malowniczych zachodów słońca, podziwiać można przepiękną panoramę serca hiszpańskiego raju. Festiwale i imprezy kulturalne Kordoba słynie nie tylko z historycznych budowli, ale również...

 • Puente Nuevo - most jak z bajki

  Jeśli jesteś w Andaluzji, odwiedziłaś już Sewillę, Kordobę i Granadę, to przyszedł czas na Rondę - malownicze miasteczko położone po dwóch stronach urwiska. Starą i nową część miasta łączy Puente Nuevo, most uchodzący za jeden z najpiękniejszych na świecie.

 • ​Andaluzja - zabytki, plaże i ogniste flamenco

  ...także grobowiec Kolumba. Kordoba Także w Kordobie można znaleźć wiele miejsc świadczących o islamskich dziejach tego miejsca. Przykładowo, jeden z największych zabytków -Mezquita, to dawny meczet...

 • ​Andaluzja - region kontrastów

  Andaluzja fascynuje dziedzictwem kulturowym, widać tutaj wpływy m.in. Rzymian, Arabów czy Wizygotów. Region zachwyca także różnorodnością przyrodniczą. Ośnieżone szczyty przechodzą w tereny niemal pustynne, z którymi sąsiadują równiny i żyzne tereny uprawne w dolinie rzeki Gwadalkiwir. To kraina flamenco i corridy, oliwek i cytrusów, pobożnych pielgrzymek i pełnych entuzjazmu celebracji.

 • 4 września w Teatrze Narodowym Warszawie odbędzie się spektakl flamenco w wykonaniu tancerzy należących do światowej czołówki artystów wykonujących ten gatunek tańca.

Dyskusje na temat: kordoba
 • Re: Sewilla: Stolica namiętnego tańca flamenco

  Andaluzja jest fajna, grudzień jest dobry na wizytę bo temperatury ok 20 stopni, turystów dużo mniej niż w sezonie. Za pokój 2 osobowy w zależności od miasta: Malaga, Sevilla czy Kordoba oraz Ronda płaciłem w przedziale 28€ do 40€ i to kupowany od ręki na miejscu. Lot na trasie Dublin- Malaga- Modlin- Dublin 109€ a jedzenie tam jest tańsze niz w Polsce czy Irlandii.