• Informacje na temat:

  kopenhaga

Artykuły na temat: kopenhaga
 • Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Dla turysty Kopenhaga jest miastem niemal idealnym. To miasto piękne, pełne atrakcji dla zwiedzających. Czyste i kolorowe. Nie musi mieć kompleksów!

 • Mówi się, że Dania to kraj uśmiechniętych ludzi. I słusznie. Radość życia, którą widać choćby na ulicach Kopenhagi, stolicy kraju, udziela się również turystom. Pewnie dlatego właśnie w tym mieście już w 1583 roku powstał park rozrywki Bakken, najstarszy działający na świecie. Warto wybrać się tu z okazji Dnia Dziecka!

 • Kopenhaga - miasto Małej Syrenki

  Pobyt z rodziną w Kopenhadze to okazja do zabawy, nauki w interaktywnych muzeach i laboratoriach, zabawy na świeżym powietrzu i w wesołych miasteczkach, jak choćby legendarnym Tivoli, gdzie kręcono sceny do filmu „Gang Olsena: Paryski plan”. Darmowe rowery i dziesiątki atrakcji dla dzieci sprawią, że rodzinny wyjazd będzie pełen wrażeń.

 • ​Hygge - przytulna Kopenhaga na jesień i zimę

  ..."Hygge", czyli duńska specjalność Kopenhaga jest wyjątkiem jeżeli chodzi o najlepszą porę do zwiedzania. Paryż, Rzym czy Madryt najwygodniej zwiedzać wiosną, kiedy robi się zielono i jest ciepło. Kopenhaga swój charakter w pełni prezentuje dopiero późną jesienią i zimą (z resztą jest to też czas, kiedy najłatwiej o  tanie loty do Kopenhagi . Skandynawskie zimno, tajemnicze i mroczne ulice...

 • Kopenhaga nie jest duża – podczas jednego weekendu dotrzemy do najważniejszych zabytków i muzeów miasta. Możemy to zrobić na piechotę, ale jeszcze lepiej na rowerze, który można(...) w 6 koni. Obecnie, raz w roku, odbywają się tu wyścigi rowerowe. Zakupy na prostej Kopenhaga szczyci się jednym z najdłuższych deptaków Europy. Strøget (co znaczy prosty) ma ok. 1,2 km. Tak...

 • Dla turysty Kopenhaga jest miastem niemal idealnym. To miasto piękne, pełne atrakcji dla zwiedzających. Czyste i kolorowe. Nie musi mieć kompleksów!

 • ...ważnym trakcie komunikacyjnym i handlowym. Niecałe sto lat później otrzymała prawa miejskie, zyskując na międzynarodowym znaczeniu dzięki prężnie działającemu portowi morskiemu.  Kopenhaga, konkurując z hanzeatycką Lubeką, była niejednokrotnie palona i plądrowana. XV wiek przyniósł jednak zmiany polityczne, dzięki którym ustanowiono ją stolicą kraju. Kopenhaga dziś Przez lata prężnie się...

 • ...okolicznych wycieczek. Kopenhaga ma do zaoferowania bardzo dużo, jeśli chodzi o kulturę, a z tą specjalną kartą wszystko staje się o wiele tańsze.  Należy pamiętać, że Dania należy do drogich krajów, dlatego...

 • Zwiedzamy Kopenhagę

  Tutaj nie przyjeżdżamy po słońce, ale by przez kilka dni zaczerpnąć duńskiego luzu i dobrego smaku. Dorośli chętnie pospacerują po kopenhaskich ulicach, a dzieciaki wyszaleją się w parkach rozrywki.

 • Zobaczyć Małą Syrenkę, wyjechać na szczyt największej na świecie karuzeli, poznać tajemnice gwiazd i zobaczyć najsłynniejsze duńskie rzeźby- na to wszystko wystarczą tylko dwa dni! Znajdź wolny weekend i wybierz się w podróż do jednej z najpiękniejszych stolic krajów północy. Kopenhaga czeka!

Zdjęcia na temat: kopenhaga
Wideo na temat: kopenhaga
 • Kopenhaga na weekend

  Urokliwe miasto, które warto odwiedzić choćby podczas weekendu.

 • Agnes Obel: "Rodzice stracili na nami kontrolę"

  Urodziła się w Kopenhadze w rodzinie o muzycznych korzeniach. Jej płyty regularnie pokrywają się platyną. Z mieszkająca na co dzień w Berlinie Agnes Obel, spotkała się Gabi Drzewiecka z "Dzień Dobry TVN". Dlaczego jej komputer nie jest podłączony do internetu? Zdradziła też, jaka była najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiła.

Dyskusje na temat: kopenhaga
 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Zgadzam się. Do syrenki podążaliśmy kawał z buta. Jakież było nasze zdziwienie na miejscu, szczerze, nasz gdański neptun bez porównania lepszy. Bardzo rozczarowała nas też Kopenhaga nocą i kompletnie nieoświetlone zabytki. Dla porównania Sztokholm zrobił na nas ogromne wrażenie, piękne, monumentalne miasto.

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Ze wszystkich dużych miast europejskich, jakie odwiedziłem, Kopenhaga jest na ostatnim miejscu. Widok syrenki nie robi wielkiego wrażenia. Rozległy plac w centrum, znany z "Gangu Olsena", to zbyt mało, aby konkurować z Amsterdamem, Pragą czy Budapesztem, nie wspominając nawet o Paryżu i Londynie.

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  MOZNA ZOBACZYC NA EKRANIE TY JAK JEST RELACJA Z KRAKOWA.

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Sztokholm? Stare Miasto malutkie na wyspie, zamek taki nijaki, eee...

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  A kolorowych ilu tam mieszka?

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  "nieprzyzwoicie" pisze się razem, ba_rany interii

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Entschuldigung, polska jenzyk trudna jenzyk!

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Najładniejszym miastem w Polsce są Katowice. Miasto ogrodów. Niegdyś straszyło dziurawymi drogami, krzywymi chodnikami i obdartymi kamienicami, teraz są tu kwiaty, fontanny, wspaniałe muzea i piękna sala NOSPR. Polecam tez zabytkowe osiedle górnicze Nikiszowiec a dla chcących pojeździć rowerami - Dolinę Trzech Stawów i Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Ups, to już Chorzów... ale tuż "za miedzą".

 • Re: Kopenhaga - miasto prawie idealne

  Ja ostatnio odkryłem piękne miasto dla siebie - Prage - blisko z Wrocławia tam dość syzbko dojechałem i urzekło mnie piękno tego miasta a atkże ilość turystów zaszokowała - w Polsce w żadnym mieście nie ma tylu turystów, nie miałem pojęcia że Praga jest tak popularna