• Informacje na temat:

  komunikacja w berlinie

Artykuły na temat: komunikacja w berlinie
 • Kocia inteligencja

  Grupa badaczy z Uniwersytetu w Berlinie przeprowadziła pewien eksperyment. Na oczach psa i kota naukowcy zamknęli w szafce sztukę mięsa, a klucz zostawili w zamku. Pies chciał jak najszybciej dostać smakołyk - rzucał się na drzwiczki szafki, podgryzał je i drapał. Bezskutecznie. Kot natomiast skupił się na kluczu - ruszał nim tak długo, aż wreszcie udało mu się go przekręcić.

 • Planujemy wyjazd do Erytrei

  ...i bardziej znośne dla Europejczyka.  W Erytrei asortyment leków dostępnych w aptekach jest bardzo ubogi, dlatego należy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze leki. Komunikacja autobusowa jest(...). Wyjazd wiąże się z koniecznością posiadania wizy pobytowej lub tranzytowej. W Polsce nie ma placówki dyplomatycznej Erytrei. Najbliższa ambasada tego kraju znajduje się w Berlinie lub Frankfurcie nad...

 • ...komunikacja miejska w Tadżykistanie raczej utrudnia niż ułatwia przemieszczanie się z miejsca na miejsce i bez własnego środka transportu można mieć problemy z dłuższym zwiedzaniem. Informacje praktyczne Obywatele Unii Europejskiej wybierający się w podróż do Tadżykistanu objęci są obowiązkiem wizowym. Niezbędny dokument należy uzyskać odpowiednio wcześniej w Ambasadzie w Moskwie lub Berlinie...

 • ...okazują się młodzi Niemcy. Anna i Gerd polubili Göteborg tak bardzo, że zaglądają tu prawie co miesiąc. Dlaczego? Bo według nich to miasto leniwego (w sensie tempa) życia. W ich Berlinie wszystko dzieje(...) kupno karty miejskiej. 72 godz. – ok. 280 zł (wszystkie atrakcje, także Liseberg, muzea, komunikacja publiczna, rejs na wyspę). Karta miejska http://shop.goteborg.com/goteborgspasset-c-143-7.aspx...

 • ​Madera - informacje turystyczne

  Kuszą cię maderskie plaże, słońce i przepiękna pogoda? Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować urlop na portugalskim wybrzeżu, jak dostać się na Maderę i który środek transportu po wyspie będzie najwygodniejszy. Mamy dla ciebie krótki przewodnik dotyczący niezbędnych dokumentów, miejscowego klimatu i wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o Portugalii.

 • Co zobaczyć w Astanie?

  Republika Kazachstanu jest rzadkim kierunkiem wypraw, nawet wytrawnych podróżników. Jeżeli chcesz poznać to utworzone po rozpadzie ZSRR państwo, poczuć jego ducha - nie wybieraj się do stolicy. Astana to nowe miasto, które niewiele ma wspólnego z całą resztą Kazachstanu.

 • Zygmunt Chajzer o różnicy pokoleń: jest w tym coś fascynującego

  ....: Dowiedzieliśmy się paru ciekawostek. Filip np. nie wiedział, że ja mieszkając w Berlinie Zachodnim mieszkałem w czymś na wzór takiej hipisowskiej rodziny. Filip to nazywa sektą (śmiech). Nic z tych...

 • Jak tanio wyjechać na wakacje?

  Jak co roku na wakacje PKP Intercity uruchomi sezonowe pociągi do najatrakcyjniejszych miejscowości wypoczynkowych, m.in.: z Warszawy na Hel, czy z Wrocławia do Łeby. Planujesz rodzinny wyjazd? Sprawdź już teraz, z jakich ulg i ofert można skorzystać. Z im większym wyprzedzeniem to zrobisz, tym będzie taniej!

 • Kupujemy bilety bez przepłacania

  Na rynku przewoźników panuje konkurencja, więc wielu oferuje naprawdę niezłe upusty na bilety dla seniorów, dzieci i rodziny.

 • Doszłam do krawędzi i nie spadłam

  Przez dwa miesiące dookoła niej była tylko biel śniegu. Po drodze niebezpieczne szczeliny, niemiłosiernie męczące zastrugi. Na koniec popędziła ją zima, która w tym roku nadeszła na Antarktydzie trzy tygodnie wcześniej niż zwykle. Jednak Małgorzata Wojtaczka dotarła na biegun południowy jako pierwsza Polka.