• Informacje na temat:

  kolonie dla trudnych dzieci

Artykuły na temat: kolonie dla trudnych dzieci
 • Przygotuj dziecko do pierwszego wyjazdu na kolonie

  Pierwszy wyjazd to często stres dla dziecka i rodziców. Jeśli jednak dobrze przygotujesz smyka, kolonie staną się wspaniałą przygodą!

 • Życie nie jest uboższe bez dzieci

  Świadomie nie zdecydowała się na macierzyństwo. I jak mówi, nie czuje się z tego powodu gorsza. W rozmowie z SHOW aktorka opowiada też o trudnym dzieciństwie i przełomie, który właśnie nastąpił w jej życiu.

 • Wreszcie zrobię coś dla siebie

  Twoje dzieci wybierają się na kolonie. A ty, zamiast cieszyć się, że czeka je fajna przygoda, zadręczasz się, czy aby ich podróż i pobyt będą bezpieczne. Szefowa spojrzała na ciebie krzywo? Mąż narzekał(...), że mąż jest ciężko chory, poproś go najpierw, by zapisał się do lekarza. Czy dzieci wyjechały po raz pierwszy? A czy wcześniej spotkało je coś złego? Nie? Więc dlaczego teraz ma być inaczej? Nie myśl...

 • Gdy nie ma w domu dzieci...

  Wreszcie wakacje. Dzieci już na koloniach, obozie. Wy sami! Macie urlop, więc... wykorzystajcie to. Uprawiajcie gorący seks w domu i w plenerze!

 • Urlop bez rodziny, a z koleżankami

  Wakacje - o tych dniach marzymy przez większą część roku. Trudno się dziwić, że chcemy ten wyjątkowy czas przeżyć w najlepszy dla nas sposób. Dlatego w przypadku wakacyjnego odpoczynku równie ważnym jak wybór miejsca na urlop, jest decyzja, z kim go spędzimy.

 • Polskie mamy nie mają czasu, by o siebie zadbać

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie mamy. Dlaczego więc polskie mamy tak często zapominają o sobie? Dbanie o zdrowie nie musi być trudne i czasochłonne, wystarczy wyrobić w sobie parę dobrych nawyków. Może Dzień Matki to dobry początek, aby zacząć je wprowadzać w życie?

 • Hidźra: Indyjska trzecia płeć

  Hidźrowie mają wiele innych metod zarabiania pieniędzy. Przede wszystkim zajmują się żebraniem połączonym z występami, które sami nazywają artystycznymi. Pojawiają się przy narodzinach dzieci, przy poświęceniu domu, na ślubach. Zawsze wiedzą, kiedy i gdzie się znaleźć - pisze Jarosław Kret w książce "Indie" opowiadając o życiu hidżrów - przedstawicieli indyjskiej trzeciej płci.

 • Nasza wrażliwość i odbiór świata ulegają przemianie. Zwłaszcza teraz, gdy media dostarczają dzieciom tak wiele bodźców, nie może to pozostać bez wpływu na percepcję świata i wyobraźnię malucha. Niektórzy rodzice czują misję dbania o higienę umysłu i ducha swojego dziecka, dlatego ograniczają jego kontakt z mediami, oddzielając je od przekazu nasyconego różnorodnymi, nie zawsze dobrymi, treściami...

 • Natalia i Paulina Przybysz: Nasz wspólny mianownik to muzyka

  ...dla mnie bardzo naturalne, normalne, ale i ważne, bo piosenka, którą śpiewaliśmy, jest mocno osobista. Odważam się w niej powiedzieć o emocjach związanych z dzieciństwem. Dla mamy i taty było to(...) dziecko, to powstają nowe synapsy, połączenia między półkulami, które bardzo przydają się w muzyce i w wielopoziomowym myśleniu. Także, kobieta, która ma dzieci, szybciej znajduje rozwiązania dla problemów...

 • Michał Czernecki: Zacząłem się cieszyć

  ..."ślunsko godka"  jest panu znajoma? - To była rola napisana dla Tomka Karolaka, który stamtąd nie pochodzi. Ze mnie też zresztą żaden Ślązak - jestem z Zagłębia. A jednak jako dzieciak jeździłem na(...) rodziną zrobiłem. Korzystamy z akupunktury, ziół. Nie byłem u lekarza rodzinnego z lat. Dlaczego? - Moje zaufanie jest dość ograniczone: medycyna się zbiurokratyzowała, nie podobają mi się też...