• Informacje na temat:

  kolonia targi

Artykuły na temat: kolonia targi
 • Santiago. Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka

  Urlop na Santiago to propozycja, dla tych którzy chcieliby aktywnie odpocząć, zakosztować słońca i poznać nieco kolonialnej historii tego miejsca.

 • Malta – najlepszy wybór dla ambitnych uczniów

  Krystalicznie czysta woda, urokliwe miasteczka, afrykańskie słońce i turyści z całego świata, przyjeżdżający nie tylko po to, by zwiedzać, ale także uczyć się angielskiego – taka jest Malta, maleńkie europejskie państewko na Morzu Śródziemnym.

 • Zanzibar - wyspa czarnych ludzi

  ...banany duszone w mleku kokosowym. Smakosze powinni odwiedzić liczne, kolorowe targi. Dla wielu będzie odkryciem, że istnieje więcej niż jeden rodzaj bananów, a niektórych nawet nie wolno jeść na surowo...

 • Zanzibar. Bez pustyni, bez puszczy

  ​Woda jak lapis-lazuli, niebo obowiązkowo błękitne, słońce wschodzi i zachodzi w mgnieniu oka, upał, owoce, uprawy alg i ławice tropikalnych ryb. Zanzibar doskonale mieści się w stereotypie egzotycznej wyspy. A jednak ponad stereotyp wyrasta choćby dzięki burzliwej i ciekawej historii. Tak przynajmniej uważał... Henryk Sienkiewicz.

 • Wyspy Zielonego Przylądka - woda, piasek i idealna pogoda!

  .... Najpopularniejszym celem wycieczek są wyspy Sal i Boa Vista, gdzie rozciągają się malownicze plaże z widokiem na turkusowe morze. Postkolonialny charakter jest wyczuwalny w miastach Mindelo i Praia (na wyspach Santiago i Santa Vincente). Można tu napić się przepysznej kawy w jednej z małych kawiarenek, odwiedzić targi (rybny, owocowy), zobaczyć port. Niestety póki co zadbane są tylko części miast...

 • ...ciekawe, Singapur powstał dopiero na początku XIX wieku, jako kolonia brytyjska. Dzięki swojej sprzyjającej lokalizacji, przez lata służył jako port, pełniąc funkcję bazy morskiej dla Anglików. I wojna(...) od tych posiadających wieloletnią historyczną tradycję. Zdecydowanie największe wrażenie w starszej części mieszkalnej budzą zabytki wzniesione w stylu kolonialnym.  XIX-wieczny kościół ormiański...

 • Przed wiekami tętniły życiem, na królewskich dworach odbywały się wystawne uczty, a pałace olśniewały przepychem. Dziś dawne stolice Birmy opustoszały.

 • 10 aktywności, jakie musisz wykonać w Paryżu

  ...gatunkowego. Są wiec targi ogólne, są tematyczne (np. tylko z ubraniami, książkami czy znaczkami pocztowymi), są takie dla wszystkich i te dla bogatych (na których wyprzedaje się prawdziwe modowe...

 • Odległy kraj tysiąca świątyń

  Przed wiekami tętniły życiem, na królewskich dworach odbywały się wystawne uczty, a pałace olśniewały przepychem. Dziś dawne stolice Birmy opustoszały. Dla turysty to zaczarowana kraina pełna świątyń i romantycznych krajobrazów. Niskie koszty życia w tym kraju sprawiają, że to jedno z najciekawszych miejsc, w którym można zaplanować tegoroczny urlop.

 • Mora mora - tylko spokojnie

  Madagaskar widziany z pokładu jachtu to niedostępna, zielona ściana. Dróg tu mało. Transport od wieków odbywa się na łodziach. Wzdłuż wybrzeża. Powoli.