• Informacje na temat:

  kobiety w iranie

Artykuły na temat: kobiety w iranie
 • ...- Biorąc pod uwagę, że jest około 35 mln kobiet w naszym społeczeństwie, pomyśleliśmy, że można przeprowadzić rekrutację do policji - powiedział przedstawiciel irańskiej policji Hassan Zakeri. Według niego, kobiety wejdą w skład oddziałów prewencji. Będą mogły w zgodzie z irańskim prawem dokonywać rewizji osobistych u innych kobiet.

 • Jak przygotować się do podróży do Teheranu?

  ...jednak wyruszymy w podróż do Teheranu i nakreślimy plan zwiedzania miasta zapoznajmy się z najważniejszymi przepisami prawa panującego w Iranie. To oszczędzi nam niepotrzebnych problemów. Formalności(...) w miejscach publicznych również reguluje prawo. Aby uniknąć kary więzienia, czy chłosty należy zastosować się do obowiązujących zasad. Kobiety mają obowiązek noszenia chusty we wszystkich miejscach...

 • Paulo Coelho: Po ślubie myślimy, że wszystko pozostanie niezmienne

  Prawdę mówiąc, nie jestem mężem tej samej kobiety, tylko różnych Christin, które zmieniały się w miarę upływu czasu. Ja też nie jestem tym samym mężczyzną, którego ona kiedyś poznała - tak o swoim związku mówi pisarz Paulo Coelho w rozmowie o jego autobiograficznej powieści "Hipis".

 • Jak się żyje arabskim księżniczkom?

  Z jednej strony są bezwzględnie posłuszne mężom, zgodnie z tradycją zakrywają włosy, a o kąpieli w bikini nie mogą nawet marzyć. Z drugiej, do pracy dojeżdżają luksusowymi samochodami, rozwodzą się, bo nie dostały drogiego zegarka, a do sieci wrzucają selfie w modnej fryzurze i makijażu. O tym, jakie są i jak żyją kobiety w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) opowiada Aleksandra Chrobak...

 • Jeśli kogoś kochasz, mów mu to wprost

  Kobiety powinny zrozumieć, że jeśli mężczyźni są naszymi wrogami, trzeba zmienić metodę walki i zrobić z nich przyjaciół. Większość kobiet to aktorki - gdyby były bardziej szczere w komunikacji z mężczyznami i z samymi sobą, znacznie łatwiej byłoby żyć - mówi chorwacka pisarka Vedrana Rudan.

 • Marjane Satrapi - mistrzyni komiksu dla dorosłych

  Komiksy kojarzą ci się z rysunkowymi historyjkami dla dzieci i banalnymi superbohaterami? Marjane Satrapi - autorka powieści graficznych o życiu codziennym w Iranie, udowadnia, że komiks może być prawdziwym dziełem sztuki.

 • Marjane Satrapi - mistrzyni komiksu dla dorosłych

  Komiksy kojarzą ci się z rysunkowymi historyjkami dla dzieci i banalnymi superbohaterami? Marjane Satrapi - autorka powieści graficznych o życiu codziennym w Iranie, udowadnia, że komiks może być prawdziwym dziełem sztuki.

 • Ile jest warta kobieta?

  Kobiety maszerowały wraz z mężczyznami w protestach, które pomogły obalić monarchię podczas islamskiej rewolucji w 1979 roku. Trzy dekady później nadal walczą o swoje prawa.

 • Niewolnice tradycji

  Kamienowane za niewierność, obrzezane czy zakrywane od stóp do głów kobiety jawią się w świetle kultury europejskiej jako niemal bezwolne istoty, nie tylko pozbawione istoty kobiecości, ale niemal człowieczeństwa, bo wolności.

 • ...nieliczne grupy mieszkają w: Azerbejdżanie, Turcji, Rosji , Iranie, na dawnych ziemiach będących niegdyś pod władaniem królów gruzińskich, a podbitych przez Turcję i Persję w XVI i XVII w. Do Gruzinów(...) bliską rodzinę i często się ich zaprasza. W przypadku problemów od członków rodziny oczekuje się, że będą pomagać sobie nawzajem. Większością prac domowych zajmują się kobiety, one też głównie wychowują...

Dyskusje na temat: kobiety w iranie
 • Re: co to znaczy kochać

  trzeciego świata) kobiety mają jakieś dodatkowe zakazy które tylko ich dotyczą? Utrudniony dostęp do szkół? do zawodów? do książek? Jakie prawo im czegokolwiek zabrania i gdzie jest ten utrudniony(...) :) wyciągam daleko idące wnioski pośrednie :P Skoro chcesz zmienić los uciemiężonych kobiet w państwie islamistycznym... dajmy na to w Iranie... jeszcze niedawno USA robiło na ten kraj wielką nagonkę

 • Re: Kobiety w chustach

  W Iranie tym Paniom podobało by się na pewno bardziej.

 • Re: Kobiety w chustach

  Babcie nosiły mini,wnuczki noszą czadory,tak było w Iranie,Egipcie, Libii,islam sie radykalizuje.Przyjeżdżają do Europy jako mało wierzący,przez oderwanie od społeczności stają sie fantatykam.

 • Re: Grzesznice czy buntowniczki?

  kobiety w Iranie traktowane są tak jak przedsiębiorcy w POlsce nic nowego

 • Re: Grzesznice czy buntowniczki?

  Czy ktos tu kiedys byl w Iranie?!kobiety w Iranie niektore nosza czadory a niektore tylko chusty na glowach gdzie zawsze wystaje jakis kosmyk wlosow!nie sa przestraszone Ani nic z tych rzeczy tylko wrecz przeciwnie!trzeba pojechac I zobaczyc a nie wypisywac glupoty !!

 • Re: Grzesznice czy buntowniczki?

  Nie bylam w Iranie,ale znam jedna mloda Iranke,ktora wlasnie z powodow moralnych uciekla z kraju,poniewaz grozila jej smierc.mysle,ze ten spokoj na ulicach jest tylko pozorny.To,ze kobiety nie zaslaniaja calego ciala nie znaczy ,ze nie sa przesladowane.tam kazdy na kazdego moze doniesc

 • Re: Grzesznice czy buntowniczki?

  I mezczyzna sa sobie rowni I ze to on musi sie kobieta opiekowac. Niestety w kazdym kraju, nawet w Polsce kobiety sa ponizane I sprowadzane do roli kury domowej, o roli ktorej kosciol by tylko widzial I slyszal. Nie jest to tak drastyczne jak w Iranie czy Saudii, ale kraje jak Maroko czy Algieria sa duzo luzniejsze w wielu aspektach, wiem bo bylam I widzialam.

 • życie kobiety nie jest ważniejsze od życie dziecka

  dziecko - a na ciebie to w iranie z otwartymi rekami czekaja... zapewne jestes katoliczka? bo milosierdziem az kapie...

 • Re: Skąd się biorą dzieci...

  No właśnie. W Iranie pewien duchowny stwierdził, że skąpo ubrane kobiety są przyczyna trzęsień ziemi. Chcesz tego ?

 • Re: Strach w pamięci

  Wprowadzić prawo szariatu ,jak w Iranie tam gwałcone kobiety się wiesza to prawie nie ma gwałtów hihihihihi:-) :-) :-) :-) :-) :-)